Богат сиромав или сиромашен богаташ?

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
The Mummy Returns напиша:
Jas bi izbral bogat i sreken.
Super za tebe ali ja licno smetam deka bogatstvoto i srekata ne se bas vo edinsto ,i deka retki se slucaite bogati i srekni ..ali ako toa e mozno sepak bi bilo prekrasno...za koga kako:)
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
jas mislam deka treba vo zivotot da ima ramnoteza megu parite i srekata bidejki ne moze da si bogat i sreken a isto ne moze da si sreken i svorc
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
јас сум за средна класа , да имаш да живеш , да се забавуваш итн
парите расипуваат
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Abe ne znam kako e da zajdes od pari imanje..ali znam kako e da nemas:)..taka da koga ke imam .. ke vi kazam kolku pari mi se dosta i dali sakam d abidam siromav sredna klasa ili bogat!!!:)
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Не е сиромашен овој што има малку, туку оној што бара многу. Се зависи од тоа дали чашата ја гледаш као полу-полна или полу-празна.
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Srekjata definitivno ne e vo parite, tuku vo na4inot na koj gi koristis vo zivotot. Ja mozam da iam 1.000.000$ ama ako neam zdravje, semejstvo i prijateli, dzabe mi se parite....A vo dobro drustvo i so dobro zdravje, i da nemas pari, mozes da bides srekjen....
Pari4noto bogatstvo e relativna rabota i zavisi od potrebite na individuata. Na pr. na nekoj mu e dovolno samo da ima pari za hrana i pristojna obleka, za plakjanje smetki i sl. i e srekjen. A nekoi lugje i pokraj toa sto imaat mnogu pari se nezadovolni od svojot zivot. Treba da nau4ime da bideme srekjni so toa sto go imame, i da ne barame "leb preku poga4a", zatoa sto nekoi lugje nemaat ni tolku....:star:
:kajg:
 
Член од
9 јуни 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дивајн напиша:
Е па јас знам да сум среќна и парите ми се еден плус во животов. Но ако еден ден немам све што сакам да купам, пак ќе сум среќна.
А бидејќи вака може бескрајно да се надоврзуваме, да кажам дека би одбрала да сум богата сиромашна (малку глупаво звучи, не ми се сложува:)) пред сиромашна богаташка. Разбирам убаво што значи тоа и при чиста свест го бирам првото.
Фала пријатно.
Se soglasuvam so tebe,i jas poveke bi bila bogata siromasna otkolku siromasna bogataska zasto zivotot vo vtoriot slucaj nema smisla a pa neli parite.
pozdrav za tebe
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
batalete se sto imav prethodno napisano, se zanesov i jas malce poveke od sto treba taka da vo vrska so ovaa tema...imam se sto mi treba i ne mi fali nisto a ako veke moram da biram....ne znam...:)
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Abe ja sum za onaa opcijata siromasen no bogat. No zamisli si bolen, a nemas pari za lekovi. Ili pak nemas pari da kupis hrana. I site ovie stvari doveduvaat do ne sreka. Taka da parite zavisat od srekata, iako mnogumina velat deka toa ne e taka. Na kraj bi ja odbrala opcijata na ne mn. bogat (daleku od siromasen, ama ne ni bogatas) nekoja sredina. Da bidam srekna so dovolno pari za da si ovozmozam normalen zivot.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Јас имам се` шо сакам и пак сум среќна, ништо не ми фали.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
zavisi ako imam sve ko na pr. ubava zena dobri deca i dr. togas bogat siromav a ako sum ergen siromasen bogatas
 
Член од
16 јуни 2006
Мислења
97
Поени од реакции
1
Pa ko ke vidis..poarno e da si sreken otkolku bogat,ne e sve vo parite,samo nekoj del e vo parite.
Mene mi e sve pogodeno samo uste posreken da bev!! pozz
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
ja bi siromaf a bogat ama ne tolku soromaf da nemozam da preziveam
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Дивајн напиша:
Кинеска мудрост за парите ...

Со парите можеш ...
... да купиш куќа, но не и удобност;
... да купиш кревет, но не и сон;
... да купиш часовник, но не и време;
... да купиш книга, но не и знаење;
... да купиш функција, но не и почит;
... да купиш доктор, но не и здравје;
... да купиш душа, но не и живот;
... да купиш секс, но не и љубов.
Taka e! So parite mozis da kupis se osven najvaznite raboti vo zivotot:ljubovta ,toplinata zdravjeto ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom