Блам држава

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Цел град зјае дупки, тротоари несредени, нечистота, шајки по асфалт, Васиљ и братучед и на Рада фатиле Берни го ставаат, јебем ви зета мажјаците што сте.
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.442
Да се покажат демек во тек се со настаните, пратат трендови и актуелни мемиња. Би ги тепал со веганските смутиња што ги пијат од сабајле док у позадина ечи Орце Стефковски-Царот.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.253
Поени од реакции
2.237
Остај то што е Берни, ама клупите ултра модерни, вакви такви, а уствари се направени така да мали деца пропаѓаат кога ќе седна бидејќи има голем дупка меѓу даските за седење и за потпирање.

Еве сега ги читам и коментарите, се жалат за истото и за ќеси што не можеш да оставиш оти се паѓа на земја.

:facepalm:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Остај то што е Берни, ама клупите ултра модерни, вакви такви, а уствари се направени така да мали деца пропаѓаат кога ќе седна бидејќи има голем дупка меѓу даските за седење и за потпирање.

Еве сега ги читам и коментарите, се жалат за истото и за ќеси што не можеш да оставиш оти се паѓа на земја.

:facepalm:
Зависи колку коштал проектов, мада не верувам дека евтино ги правилње модерниве клупи.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
Види ги бе последниве денови какви објави пуштаат. Каква некомпетентна багра е ова, секоја чест. Па три месеци стои паднат сообраќаен знак спроти Еквилибриум во Аеродром бе, никој со прст не мрднал таков минимален проблем да среди, а да не правиме муабет за нешто повеќе. Ама битно прва општина со европско знаменце, да ви се намочам на тоа знаменце јас. А за овие од Град Скопје што да се каже, официјална страница на главен град на држава еј, се дрзнале да ми објавуваат глупости. Тонеме во дно, ама следиме трендови битно.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Премиерот решил да провери како живеат обичните Македонци (Мотика-виц)

Заев решил лично да се увери како живеат обичните луѓе и свртел еден случаен број на телефонот. Му се јавува едно мало момче и Заев го прашува:
– Каде е татко ти?
– Отиде на работа со новата кола.
– А мајка ти?
– Отиде на пазар со старата кола.
– А кој е дома?
– Баба, гледа телевизија на новиот телевизор.
– Гледаш ли, момче? За сѐ ова треба да сте ми благодарни мене!
– Бабо, бабо, чиче што мие садови во Швајцарија е на телефон!
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.713
Поени од реакции
15.584

Чекај што? Како сега вака?
на крај ќе каже, еве ве спасив од чипирање и нуз појави, од маските само ушите ќе ви оклемпават, а тоа што нема да одите во Грција ќе ви останат пари за донација на Глобал :cool:
Автоматски споено мислење:

Ковачки: Дали Шекеринска знаела дека има безбедносна пречка при номинацијата на воен претставник во НАТО?

попрво ќе почна ВВ3 одколку што ние ќе имаме представник таму...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom