Блам држава

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Ако нешто разбрав од снимкава, е тоа колку никој нема контрола на ситуацијата кај нас за било кое прашање. Двајцава ги тераа истите муабети ко 3 од 4 маси у било која биртија во државата, само место да ја превртат масата ја превртуваат цела држава. Чадорот, грујо педер, кој бил со русите кој со англичаните. Зарем некој мисли дека сериозен американски функционер би кажал било каква информација на вакви дебили и би ризикувал да излезе во јавност? Класично нагаѓање и ловење во матно од најмоќните луѓе во државата. Страшно е дека нема човек кој има инфо каде плови бродов. Тотален хаос и кој како се снајде во него.
„Кud idijoti - pesma o ribaru marinu, mari i moru:

Plovi, plovi moj mornaru, duboko je more
plovi, plovi, ribu lovi, al' se meni vrati
jer ne spavam kad te nema, sinjim morem plovis
plovis, dugo plovis, nikad nista ne ulovis.

Plovi, plovi moja Mare, duboko je more
plovi, plovi, ribu lovi, tebi cu se vratit'
tukle su me bure, Mare, tukli me murjaci
nikad ne znam da li cu ti ostat' ziv na barci.“
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.232
Абе да му ебам мајката, дали има ден без БЛАМ? Утре некој милион вакцини да сака да донира ние нема да може да ги примиме...
СлУшАј Го ВеНкО.
 
M

Macedon1um

Гостин


https://www.dw.com/mk/скопје-треска-езеро-уривање-сарај/a-56288632

ај тука нека градат , ама што стана со дивоградбите на Матка ???
Може го празнат за да го исчистат и средат или мислиш дека и на него ќе градат ?
Огромна грешка би било тоа има добра локација и туристички потенцијал ако се среди околу подобро, нека градат таму објекти
 
Последно уредено:

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Може го празнат за да го исчистат и средат или мислиш дека и на него ќе градат ?
Огромна грешка би било тоа има добра локација и туристички потенцијал ако се среди околу подобро, нека градат таму објекти
Имаш линк под сликата, само толку перцепираш.
Во статијата сѐ е објаснето што ќе прави Блерим Беџети (градоначалник на Општина Сарај) со локалитетот треска:

https://www.dw.com/mk/скопје-треска-езеро-уривање-сарај/a-56288632
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524

Дневна доза блам волуме 2

URBAN LEAVING!
L E A V I N G!!!!!!

Какви неписмењаци цицаат од државна цицка, би ги стрелал од прв до последен.
После ќе дојде на форумов ќе прашува како да емигрира во Данцка.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Тоа е исламистичка финта. Општина Чаир се раководи според вехабистичките традиции (градоначалникот е исламист) и забранува китење за Нова Година. Секоја година добиваат пари за китење и пошто Нова Година го рачунаат за каурски празник, не китат и си ги лапаат парите.
Снимката на Албанецот што ги сече светилките на плоштад, што беше накитено, не е, како што некои коментираа - за да ги украде за дома, него само да ги уништи. Исламот во главите на Албанците, забранува китење за Нова Година.

(иако нова Година и китење немаат врска со каурите, читај христијаните)
 
M

Macedon1um

Гостин
Тоа е исламистичка финта. Општина Чаир се раководи според вехабистичките традиции (градоначалникот е исламист) и забранува китење за Нова Година. Секоја година добиваат пари за китење и пошто Нова Година го рачунаат за каурски празник, не китат и си ги лапаат парите.
Снимката на Албанецот што ги сече светилките на плоштад, што беше накитено, не е, како што некои коментираа - за да ги украде за дома, него само да ги уништи. Исламот во главите на Албанците, забранува китење за Нова Година.

(иако нова Година и китење немаат врска со каурите, читај христијаните)
Во секој случај подобар потег е овој на градоначалникот на Чаир, отколку овој на Аеродром што планира 2.5 милиона евра да потроши за голф игралиште
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.642
Поени од реакции
81.646
Ова со Берни е крајниот резултат на тоа што се случува кога во Град Скопје ќе вработиш ликови како Васиљ... И башка она "урбано" би им го забранил до тапија да го употребуваат, класично злоупотребување на зборот за да можат сељаците од Дебар Маало и Аеродром (и од владеачката партија) да се почуствуваат како граѓани од прв ред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom