Бисери oд училишни денови

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.161
Поени од реакции
3.473
прва група, втора група, прва група, втора група. СИТЕ за земјоделие:O


ако ги одговорите следниве прашања, дефинитивно ќе магистрирате:)

1. што прави месечината на небото?
2. што нема во русија?
3. колку коњи има во франција?

4. каква супстанција е оризот?
среќно!:)
1. Ништо
2. Во Русија нема што нема
3. Многу
4. Незнам
:хаха:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
220
Ја прашуват една од мојата училница: Колку градови има во Македонија?
Одговор: Во Р.Македонија има 144 градови :pos2::pos2:
Ако немаш памет џабе ти е учењето :)
Арно викаше господинот што работи во Комуналец: ''Џаба учиш памет немиш" :helou:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Проф. ликовно: деца денеска цртајте слободна тема т.е што сакате!!! По некое време му вика на Ѓорѓи, Ѓорѓи црташ??? и овој да,проф.? А што црташ??? Деца како играат фудбал, професорке....... и после 5 мин станува проф. да провери што црта Ѓорѓи и гледа празен лист: Ѓорѓи зашто ти е празен листот, сакашединица да ти ставам??? Професорке не сум јас крив вие што доагате на полувреме :pos2:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
Лани, на час по Историја, еден другар решава да одговара и наставникот го испрашува и дојде до средина и го прашува :
Нас. : Дарио, каде бил центарот на Прилепското Востание...
Дарио : (се мисли и онака сериозен вика) Во Солун... ? :pos2::pos2::pos2:

Ние сме се згазиле од смеење
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
На час по Македонски, излага еден другар да одговара, али тешка глуперда, и му вика професорката кажи една реченица било каква, и он вика Мирјана шета сама, му вика професорката ајде проширија реченицата, и овос се мисли се мисли??? и вика Мирјана шета сама и со другите ахахахах сме се пукнале од смеење:pos2::pos2::pos2:
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Profesorot po pravo: Kaj mene na chas ne e zabraneto da se dzvaka mastiki...ama ne smee!:tapp:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.890
Поени од реакции
2.481
во прва мислам беше, кога се учи за габи таму и проф. станува едно дете и му вика ајде последна лекција што учевме? и детево вика за габи. проф. му вика ајде кажувај те слушам. детево: епа габите се животни кои се исхрануваат еднотрофно (њтф????):pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

по географија еден договара и вика:
Ф: во ЕКВАТОРСКИТЕ ТИПОВИ има клима.........
............после некое време.................
Ф:во поларните области температурите се многу високи и затоа нема камили и такви животни :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.641
Поени од реакции
19.737
Професорот по македонски за главниот женски лик во ''Страдањата на Вертер'' : Лота е толку совршена што моча колонска вода.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.161
Поени од реакции
3.473
Проф. по англиски: Ако некој збор не ви е јасен, слободно обратете се кај мене.
Јас: Професорке како се вика бандаш на англиски?
Проф: Не знам
:S

Така повеќе пати ја имам прашувано како се вика раткапна, пупка, ќебап, бурек, макај пинџур и пак нема превод :хаха::хаха::хаха:

И минатиот час ја прашувам што значи Pipe на англиски (не дека незнам)

ПА ДОБРО БЕ, ТИ СЕКОГАШ МЕ ПРАШУВАШ НЕШТО ВАН ТЕМА :хаха:
 

nameleess

N/a
Член од
9 јануари 2010
Мислења
299
Поени од реакции
25
една сфинга со лик на глава (се мисли на глава од лав) - една другарка ко обработувавме Едип
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.981
Поени од реакции
5.722
Проф. по историја: (на мене) Ајде иден археологу спремен ли си ?
Јас: Како пушка...
Проф. по историја : епа ајде пуцај...
Јас: ПАААААААААУ !!!!
Проф. по историја : Мрш бе! Говедо!

толку го изнервирав... незнам... хехе
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.692
Поени од реакции
2.355
проф: Преку образованието вие се искачувате едно скалило подолу.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.828
Поени од реакции
4.838
Во средно наставникот по Историја малку пијан го станува еден мој другар да одговара за оценка. Му поставува прашање другарчево одговара се точно. Наставников се мршти така како да не е точен одговорот и му поставува “друго“ (истото) прашање. Детево нормално го дава истиот одговор. Проф. пак му го поставува истото прашање, детево пак го дава истиот одговор. И на крај профеесорот вика:
-Бо бо бо што стори незнаење бе ти! Седи седи ќе си правиш тест.:pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom