Бисери oд училишни денови

Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Проф.Кој е на вратата машко или женско
Девојче-Среден Род

Јас-Органи на животните за оплодување се-цвет,плод и семка:pos2::pos2:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
во 2ра мислам дека беше, се расправавме за како се пишувало: сфати или свати. и сега еден станува и вика:
-професорке јас огон в рака ставам дека се пишува сфати со ф како Фторник на пример :pos2::pos2::pos2::pos2:


а ова беше во петокот последен час имавме англиски и овој истиот од погоре и вика:
-проф. ај пуштете не порано петок е !
ама оваа не не пушташе и тек после 5 мин пред да ѕвони не’ пушти и овој радосен
- еее проф. фала многу. свети среќен трифун и за многу години :nesum:
Амин !
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Правевме писмена по македонски за Кирил и Методиј и професорката ги прегледува и се смее и после ни прочита што напишал еден "празноглав"
,,Кирил и Методиј преведувале книги на.....англиски јазик":pos2::pos2::pos2::vozbud:.

После друг писмена ни чита и вика ,,тато и мама на кирил се викале Лав и Марија":jaj:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.432
Поени од реакции
68.566
Еве нешто и од факс :)
Седиме лани на час, и пошто факсов ни е во Гази Баба, и у околината има многу џамии и во 12 секој ден урлаа оџиве. И така еден ден, имавме час и почнуваат да пеат. И едно девојче од Струмница, немаше врска за што станува збор пошто не сретнала џамии во нејзиниот живот и вика: Абре луѓе што е ова секој ден штоа урлаат???
И една и одговара: Како ма незнаеш, тоа ти е АЛБАНСКА ЦРКВА!!:pos2::pos2:
 
С

сашенко

Гостин
Професорот по бизнис прашува еден ученик што ке направи ако има 10,000 евра.Не е многу пари ама за почетник еве на каков бизнис би се нафатил со тие пари.
Овој одговара купи некое комбе макар на старо и ке се занимава со транспорт некаков.И тогаш прашува има ли некој друг со идеја? И тогаш се јавуе Даре-будала чоек и вика професоре ке купам КУРВИ од кина и ке ги продавам тука...хаххахаххаа сите патос доле...едно смеење ко падна лол.Професорот гледа и незнае што да му каже па си преќуте човекот.Хахаа:pos2::pos2::pos2:
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.414
Поени од реакции
3.983
Мирослав! Тишина, доста, прекини!

ДА СЛУШНАМ ОД ВАС ПОТПОЛНА ТИШИНА

:хаха:
 
С

Спенсер

Гостин
денес физика да прашува за отсутни и вика: Оваа Бојана,како се викашее???:pos2::pos2::pos2:
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Ученичка: Професор, не сум спремна!
Професор: Е аку де, јас сум спремен! :drk:
 
С

Спенсер

Гостин
ова другар ми го кажуваше,и му верувам...

Проф- Ајде Кристијан да одговараш,спремен си???
Кико- Како пушка!
Проф- Ајде почнувај!
Кико- Пау паууу... рататаааттат....:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
ова другар ми го кажуваше,и му верувам...

Проф- Ајде Кристијан да одговараш,спремен си???
Кико- Како пушка!
Проф- Ајде почнувај!
Кико- Пау паууу... рататаааттат....:pos2::pos2::pos2::pos2:

hahaha zverr:D:D:pos2::pos2:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Денес на математика...излегува еден другар на табла и додека тој се сврти, еден му вика од позади: морее гледај како си грт во косата!! Професоро го слушна то и прашува кој го кажал тој....другаров шо викна го намести друг кој што седеше до него и професорот му вика...ами ти се гледаш каков си..како некоја петарда :pos2::pos2:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
П: Ако ви дое девојка 20 пати издупчена шо ќе прајте со неа? (мисли на пирсови и сл.)
У: Уше 20 пати ќе ја издупчам професорке

:pos2::pos2::pos2:

Ова не е некој си бисер,но на натпреварот по математика пред некоја недела(регионален у Велес) на втората задача имаше пишано ДКАЖИ,место ДОКАЖИ и после следуваше таму задачата и јас глеам не знам да ја решам задачата и си пишав : "Не го разбирам зборот дкажи : )" и глеам после ми дали 2 поенчиња :):):)

Едит: На агнлиски: Favorite building: Бињапи Холдинг :pos:
 

ehS

Член од
18 февруари 2010
Мислења
26
Поени од реакции
4
прва група, втора група, прва група, втора група. СИТЕ за земјоделие:O


ако ги одговорите следниве прашања, дефинитивно ќе магистрирате:)

1. што прави месечината на небото?
2. што нема во русија?
3. колку коњи има во франција?
4. каква супстанција е оризот?
среќно!:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom