Бисери oд училишни денови

Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
322
Минатата година презентиравме проект и еден соученик имаше тема нешто за трансформатори. Професорот фино го прашува се за проектот и го сети ученикот дека има набубано на памет се од проектот и го праша:

Еве на пример, каде има трансформатор во училницава?

По кратко размислување и упорно зјапање во компјутерите по училницата, ученикот одговори:

Во парното!
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.161
Поени од реакции
3.473
Еден мој школски на класен час:

Професорке леле само да знаете што сонував! Сум сонувал како со другарите сме пушеле џоинт. И јас и кажувам на мама и мама му кажува на тате и тате вели: ако де дај му на децата нека пробат :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Сите патос.

Јас: Последиците се преголемо дозирање на хип хоп музика и гледање на филмот How High :хаха:

Опет патос

:хаха::хаха::хаха::хаха::хаха::хаха:
 
M

marko 1996

Гостин
На Географија едно дете така малце приглупо и го испрашува наставничкава и го стамнува на табла и му дава карта на Европа и го прашува Мартин кај е Јужна европа и овој ќути едно 10 сек и вика горе и сите патос и овој се чуди и уште ни вика па кај е ? уште толку :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
79
наставничката(се нервира оти не носиме атласи):
-Австралија се наоѓа на јужната полутопка. Видете на атласите што не ги носите. :pos2:

Од учебникот по хемија: Алканите запалени горат. (ЛОЛ Се шо е запалено гори.)
Од учебникот по историја: Опиши ја положбата на македонците во првата светска војна?
:tapp: :tapp: :tapp:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.890
Поени од реакции
2.481
наставничката(се нервира оти не носиме атласи):
-Австралија се наоѓа на јужната полутопка. Видете на атласите што не ги носите. :pos2:

Од учебникот по хемија: Алканите запалени горат. (ЛОЛ Се шо е запалено гори.)
Од учебникот по историја: Опиши ја положбата на македонците во првата светска војна?
:tapp: :tapp: :tapp:
охоо вака во секој учебник кај нас има :pipi: и башка на секој втор филм гледам. печатна грешка не е ништо трагично
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
79
охоо вака во секој учебник кај нас има :pipi: и башка на секој втор филм гледам. печатна грешка не е ништо трагично
Земи историја за осмо оделение и ќе видеш дека секое прашање е такво.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.292
Поени од реакции
5.964
Ова не се има случено во мојов клас али иста проф ми предава хемија :)...

-Кој е отсутен?(проф)
и овие набројувале...и на крај
-и Пандев Горан
-Kaде е овај?(проф)
-Фудбал играт професорке:)...
-Аку нека играт и ние овде ке играме ....и го запишала:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
79
Наставничката:
-Дека беше у петок?
-Гледах утакмица.
-Сеа неоправдан ќе ти пишам.
-Наставничке ако сакаш ќе извадам оправдание од болницата. :pos2:
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
13
Ова се има случено на еден приглув стар наставник.

Еден дечко се викал Тодор Дукас:)vozbud:).

И сега запишува отсутни и прашува кој е отсутен

-Дукас Тодор
-Кој?!
-Дукас Тодор
-Дечко не ми се циркусуј и тебе ќе те запишам.Кажи кој!!!
-Дукас Тодор
-Мрш надвор бе кловн еден ! Да те нема!
-Кој е отсутен деца?
-ДУКАС ТОДОР!!( ова погласно у хор од цел клас)
-Леле а ја пак слушам Тука столо


:kesa:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Vo petokot..
profesorkata :how are you?
ucenikot : 16... ouuuuuuuuu Skopje..
nie patos :)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.128
Поени од реакции
1.875
наставничката(се нервира оти не носиме атласи):
-Австралија се наоѓа на јужната полутопка. Видете на атласите што не ги носите. :pos2:

Од учебникот по хемија: Алканите запалени горат. (ЛОЛ Се шо е запалено гори.)
Од учебникот по историја: Опиши ја положбата на македонците во првата светска војна?
:tapp: :tapp: :tapp:
Водата гори?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
79
хемија: Вие не сте ја читале книгата „илјада и зашто“ затоа не знаете. :pos2:
(едно 5-6 пати после повтори „илјада и зашто“)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom