"Бесплатен" одмор од туристичките агенции

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Епа ти пуи

шале сигрно во пораката види! Во мскопје се у некој трговски беа...ама лажат ко А1!Ке ти земат и дополнително за резервација , па водич , па алка , па такси...и на крај ќе останеш без ништо!Слушај ми го зборот„!:гик:
Погрешен човек цитираш, требаше тој над мене :icon_lol:.
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
ЗАМАРАТЕ ЛУЃЕЕЕ!
ТИ си еден од среќниците, кои добија можност да користат ПЛАТЕНО СМЕСТУВАЊЕ во ПРИВАТНИ АПАРТМАНИ на островот КРФ во ГРЦИЈА !!

И тоа само затоа што Вашиот пријател од FB играше кај нас.

Убаво си прочита! Да Да!

Не се збунувај, сега ќе ти објаснам!

На Facebook игрите поставени од Јупитер Македонија,твојот пријател те препорача за наградното барабанче во кое тој учествувал за да добие повеќе обиди за вртење. Нашата апликација системски избира 5 негови пријатели кои ги наградува со привезоци, шољи за чај и маици за да и они учествуваат во играта.

Но, ТИ не мораш да вртиш како него,ТИ одиш директно на КРФ :)… Честиткииии!

**Наградата е дел од ПРОМОТИВНИТЕ сместувања за новата програма“SUMMER FANTASY vol.2” и вклучува платено сместување 7 дена во приватни апартмани

Вака сега:

Терминот за патувањето е од 19.06-25.06.2012год.- 7 дена незаборавна забава на преубавиот остров КРФ.

Бидејќи сум сигурна дека сакаш да ја искористиш наградата, во повратна порака можеш да ми го испратиш твојот телефонски број за да можам подетално да ти објаснам како да ја искористиш оваа награда и бенефициите што следуваат со неа.

Имај најубав ден, се слушаме.

Поздрав

Агенција за Млади Јупитер

Марија Стојановска
Оддел за наградни игри

т.ц. Беверли Хилс 1 кат лок.43
1000 Скопје, Македонија

моб. 077 757 810
тел. 02 520 19 69
е-Маил: marija.stojanovska@jupiter.mk
Ги прашав кој пријател е тој и им дадов телефонски број(на баба ххиихих_) и уше не ми вратиле а на Баба и звонел некој ама она доека стаса до телефонот исклучиле
--- надополнето: 19 април 2012 во 19:35 ---
Ах еве ги..одговорија!
    • ЈАС:Кој е тој пријател сакам да го бацам
      Ама сум малолетен..може со полномоштво?

  • пред околу 1 минута
    Macaa Jupiter
    • Zdravo *****,
      Bi sakala da mi ostavis tvoj telefonski broj za detalno se da ti objasnam (koj te preporacal i sto tocno si dobivas) ili pak pobaraj me ti na gorenavedeniot.
      Isto taka mozes da dojdes so tvoite i do nasata agencija na adersata sto ti ja pisav na kraj od porakata.

      Imaj prijaten den,
      Pozdrav
  • ЈАС:
    пред неколку секунди
    • Добро , ќе дојдеме
      Поздрав
Кога ми пиша таа елена минатиот пат ми се ајви вика види на Фб њузфид и нишо немаше , мора ќе пратам некој сварно ќе отиде :) А може и да ги prankнам и ќе објавам од тоа видео или звук :)
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
AGAIN???
Пораки
Акции
Elena Jupiter

пред околу еден час
Elena Jupiter
Со еден клик до ПЛАТЕНО СМЕСТУВАЊЕ за одмор во Грција


Гласај во кој главен град би отпатувал ти оваа есен :

1. Будимпешта

2. Прага

3. Амстердам

4. Твој предлог...

Бидејќи го цениме твоето мислење, кое ќе ни помогне да направиме супер програма за есенско патување, ние ќе те наградиме со платено сместување за ова лето во Грција. Плаќаш само превоз по намалени цени од 59€- 89€ во зависност од сезоната.
(истото важи за сите кои ќе ги земеш со себе
)

Во повратна порака покрај изборот на твојата дестинација, можеш да ми го испратиш и телефонскиот број, да можам полесно да те известам за наградата.

Ти Благодарам за твоето мислење.

Имај најубав ден
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Не знам дали е целта да се испоплука што повеќе или нешто слично.
Добив порака од нив, оставив контакт телефон. Ми се јавија, најкултурно ми објаснија за што станува збор. Отидов во агенција да ми објаснат повеќе и си уплативме со друштво. На 4 рати по 19 евра и плус една рата од 10 евра. Никакви замарања или проби за убедувања како што прочитав. Алката можеш да ја земеш но и немораш.
Од луѓе што биле лани со кои зборев сите се задоволни, така што не знам што цепидлачите толку.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
210
Поени од реакции
146
Ми стигна писмо од туристичкава агенција во која ме известуват дека сум добитник на наградно патување, во кое ми е платен само смештајот. Има 3 локации за избор. Па ме интересира дали е оа вистина, дали некој имал вакво или слично искуство. Да не е дубара некоја.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ехеее на колку им стигаат вакви писма и на крај ништо. Ќе си платиш се. Превара е. Не само од таа агенција, туку сите прават така.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
5-6 писма и стигнаа на мајка ми дека е добитник, повеќето дестинации се во јужна америка... Не се нафаќај, како и да е
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
210
Поени од реакции
146
5-6 писма и стигнаа на мајка ми дека е добитник, повеќето дестинации се во јужна америка... Не се нафаќај, како и да е
Кај мене дестинациите се грција турција и шпанија. а патувањето то ес сместувањето за 2ца е 700евра. И од истава афенција ли стигнало на мајкати?
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Едно време редовно секоја недела стигаше по едно писмо. Од толку среќа со наградните патувања баш се чудам бинго што не успеав да фатам...
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Кај мене дестинациите се грција турција и шпанија. а патувањето то ес сместувањето за 2ца е 700евра. И од истава афенција ли стигнало на мајкати?
Да, од истата и од игуана турс, мислам дека сам можеш подобро да се организираш, приватно да се сместиш, во куќа.. Ова ми изгледа на scam...
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
Ми стигна писмо од туристичкава агенција во која ме известуват дека сум добитник на наградно патување, во кое ми е платен само смештајот. Има 3 локации за избор. Па ме интересира дали е оа вистина, дали некој имал вакво или слично искуство. Да не е дубара некоја.
Од истите ми имаат стигнато 2 писма. Имав повеќе локации за избор, 3-4 за летување и 3-4 зимски центри, низ Европа, кои можев да ги искористам во рок од 12 месеци откако ми пристигна писмото. Им се јавив за да се запознаам подобро со тоа и добив одговор дека треба да одам во Александар Палас за детални информации. Низ муабет сфатив дека ќе ми требаат околу 200 евра за реализација на понудата. Мислам дека имаше и некои други услови, на пример со мене да има некој кој е над 27 години ...
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Ми стигна писмо од туристичкава агенција во која ме известуват дека сум добитник на наградно патување, во кое ми е платен само смештајот. Има 3 локации за избор. Па ме интересира дали е оа вистина, дали некој имал вакво или слично искуство. Да не е дубара некоја.
И мене ми стигна такво писмо..:rolleyes: што да ти кажам, патување во Шпанија, Италија, тоа се е убаво, но кога веќе стигнало тоа писмо од туристичката агенција во сандучето, па што не се нашле внатре и платени авионски карти (повратни) до посакуваната дестинација, севкупно обезбеден престој, хотел, базен, е тоа би било пријатно изненадување,...е дури тогаш ќе водам грижа за своите пари, од свој џеб во случај да си купам нешто..
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
3 пати ми има стигнато такво, секогаш од преваранти кои постојано менуваат име на фирма...Ако добро паметам, последен пат се наоѓаа во ТЦЦ Плаза.
Е, кога јас првиот пат отидов, чисто од љубопитност, финтата беше: Да, добивте наградно патување, но мора да се зачлените, плус да платите околу 8-9000 евра за одмор цел живот преку нивната агенција во најлуксузни хотели и одморалишта низ целиот свет, дрн дрн дрн...Толку беа упорни што дури се нудеа да појдат со нас до дома, само да им дадеме пари:D Во секој случај се бескрупулозни и се во состојба да ве малтертираат со саати додека не им платите. Во мојот случај не им успеа, но не е така со сите.

П.С. На таков собир има и фејкери кои кобајаги потпишуваат, за да ве навлечат. На мојот собир беше Дац, глумецот.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Сите теми со "бесплатен" одмор од "туристичките агенции" се споени во една. Да не отвараме посебни теми за "наградиве" ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom