Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.

McMurphy

натчовек
Член од
14 ноември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
33
знае ли некој програма со која ќе можам да ставам икона на цд/двд (да има икона на него во My computer)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
знае ли некој програма со која ќе можам да ставам икона на цд/двд (да има икона на него во My computer)
Open notepad

type the following:


[autorun]
open=***.exe
icon=*****.ico

Save the file as autorun.inf

Add an icon you want when you select the files you wanna burn.
type the name of the icon in the icon= line
type the name of the exe file of the program/game you are burning in the open= line
 

McMurphy

натчовек
Член од
14 ноември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
33
Open notepad

type the following:


[autorun]
open=***.exe
icon=*****.ico

Save the file as autorun.inf

Add an icon you want when you select the files you wanna burn.
type the name of the icon in the icon= line
type the name of the exe file of the program/game you are burning in the open= line
фала
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ми треба некое програмче за правење на речник.Да ги внесам прво зборовите а потоа по потреба да ги изменувам,додавам итн.Сакам речникот да биде во електронска форма и пребарувањето да биде по збор а не како некои е-речници во word.
 
Член од
4 август 2008
Мислења
243
Поени од реакции
8
AJ HELP.....pred 2 dena go preinstalirav windows, i sega kompjuterot mi e krs, non stop e na CPU 100%, BS Player ne mi raboti, koga ke pustam film celiot pc ke e zakoci i mora restart ( ne e do kodeci, sve instalirav)......aaa da, i na nekolku saati sam od sebe se restartira, onaka random bez poseben razlog za toa.... mi ide da go frlam od prozor....a super si bese prethodno...i sega neznam sto da mu pravam.

Aj ako znae nekoj, help please??? Sto bi mozelo da bide??
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Fraps или Gamecam :helou:
ни фрапс ни гејмкем...и двете се плаќаат, а фри-то снимаат само 30 сек...симни си x-fire, напрај си акаунт и тадам :) бесплатно е и снима со резолуцијата од екранот а не 800х600 :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
AJ HELP.....pred 2 dena go preinstalirav windows, i sega kompjuterot mi e krs, non stop e na CPU 100%, BS Player ne mi raboti, koga ke pustam film celiot pc ke e zakoci i mora restart ( ne e do kodeci, sve instalirav)......aaa da, i na nekolku saati sam od sebe se restartira, onaka random bez poseben razlog za toa.... mi ide da go frlam od prozor....a super si bese prethodno...i sega neznam sto da mu pravam.

Aj ako znae nekoj, help please??? Sto bi mozelo da bide??
Каков виндоус имаше, а каков му инсталира сега ? Тоа што cpu usage доаѓа до 100ка е нешто до самиот ОС. Исто провери дали процесорот е добро прицврстен (во случај да си го отварал и чистел...). За ова со рестартирањето, провери ја графичката. Вака наеднаш не би можел да се реши проблемот, мораш прво да го смениш оперативниот систем, а доколку не се среди тогаш да испитуваш дел по дел (значи проблемот е во хардверот т.е. полошата варијанта )

ни фрапс ни гејмкем...и двете се плаќаат, а фри-то снимаат само 30 сек...симни си x-fire, напрај си акаунт и тадам :) бесплатно е и снима со резолуцијата од екранот а не 800х600 :)
Крак и немаш гајле :)

Ми треба некое програмче за правење на речник.Да ги внесам прво зборовите а потоа по потреба да ги изменувам,додавам итн.Сакам речникот да биде во електронска форма и пребарувањето да биде по збор а не како некои е-речници во word.
http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2036534&postcount=61
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom