Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
Ве молам доколку некој знае програм со кој би можел да едитирам материјали од двд цд, т.е. да кинам парчиња од двд филм. Немој да ми речете само да конвертирам двд во divx оти ми треба со добар квалитет. Пробав во вегас 6.0 ама деловите ми ги дава како да се долги 2 секунди. Фајловите се *.воб. ВЕ МОЛАМ ЗА ПОМОШ ОТИ МИ Е ИТНО
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Таков програм како што бараш е CyberLink PowerDirector само незнам дали подржува *.воб формат. Првпат слушам за тој формат.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.574
воб е двд формат кој може да биде парче (видео клип) и слично. Ако едно видео .мпг е 30 мега ова ќе биде 200 мега.

Инаку јас користев ДВД Шринк.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
ДВД Шринк е екстра програмче за тоа, башка беспари :)
За даунлод тука.
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
PROGRAM ZA DVD KLUB

Ej daj kazete da ne znaj nekoj programa za vodenje na dvd klub ili ako ne znajte link na krajot na kraistata kazete mi koj mozi da napravi takva programa i kolk u bi me cinelo toa.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Имаш еден куп такви прогрмачиња по интерентов, еве на пример јас го користам ова програмче за да знам кај ми се филмовите. Имаш секакви моности со него, запишување на филмовите превземање за нив информации од интернет (некоја од наведените бази на филмови како IMDB) и еден куп други работи башка е беспари :)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Ми треба некое програмче (ама убо:)) Pc room menagement, ко за во интернет кафе
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
за водење интернет кафе нешто у стилот на играчница или?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
па на играчница...со тајмери, фул контрол на други компјутери
 
P

Princ

Гостин
Другаров тука има Easy Caffe. Ми текнува дека имам слушнато и за една компанија Antamedia мислам се викаше, и они имаа таков софтвер... гуглај, умен си ти :)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Кај мене во маало во играчницата го користеа [Едитирано од модераторот: Знаете зошто] Дефинитивно е најдобар и има еден куп опции. Јас тој би ти го препорачал.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Абе гуглам веке две-три недели ама ништо квалитетно да најдам, има една во една играчница кај нас GRSM мислам се вика...ама никаде немозам да ја најдам (компјутерите ко на табла се наместени, има мн убави опции (можеш усери да правиш, ддв да пресметаш, води целосна евиденција) воопшто не се приметува дека е ставена на другите PC-а, така да не смета (има некои програми кога ке ти го пуштат времето нонстоп тајмерот се гледа на desktop, а тоа ме нервира), Предупредува пред крај на времето (1 мин пред крајот). Можеш лого свое да ставиш кога е заклучен PC-to, има рестарт......мн јака е. Ако знаете нокоја ваква слична пишите
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
епа оваа што ти ја кажав ги има сите тие опции. пресметува и ддв и може да те предупреди 1мин пред крај. едно е кај серверот а друго кај корисниците. и има уште милион опции. пробај ја и ќе видиш. мислам дека подобра нема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom