Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јуни 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
Ако може малце помош ми треба хитно програма што од еден DVD диск да речам фајлови од 1,4GB ке ми ги направи на 2Cda, а притоа да се задржи значи постапката за инсталација односно да може да се инсталира таа програма? ФАЛА многу!!
 
Член од
31 мај 2007
Мислења
38
Поени од реакции
1
tosethebest напиша:
Ако може малце помош ми треба хитно програма што од еден DVD диск да речам фајлови од 1,4GB ке ми ги направи на 2Cda, а притоа да се задржи значи постапката за инсталација односно да може да се инсталира таа програма? ФАЛА многу!!
najprvo snimaj go DVD-to na HDD potoa so WINRAR ke go spakuvas na dvapati po 700MB kako sto e vo tvojot slucaj i ke si do snimas na 2 CD.
za instaliranje obratna postapka.

:eek:lee:
 
Член од
30 јуни 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
Абе за толку знаев него, читав негде дека можело да се направи со POWER ISO на 2 CDa и да ти вика сред инсталција INSERT THE Second DISK
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
tosethebest напиша:
Абе за толку знаев него, читав негде дека можело да се направи со POWER ISO на 2 CDa и да ти вика сред инсталција INSERT THE Second DISK
Епа ако си прочитал што не пробаш да направиш?? Симни си ја програмата и пробај мош ке испадне нешто што знаеш:toe:
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
nemavrska напиша:
pa druze ti se zaebavas a?
Не бре.. па кажа дека читал дека може да се направи тоа со таа програма.. Он може да ја симне и да оди по упатството од списанието дека прочитал, и сигурно ке излезе нешто...
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Барам Language Pack или како ти се вика тоа...таму....кое мојата ВИСТА од Германска ке ми ја среди....на АНГЛИСКИ....

П.С. На почеток на инсталацијата....нема можност...да одбериш друг јазик освен ГЕРМАНСКИ...

ЕНИВАН?:)
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
HGD напиша:
Барам Language Pack или како ти се вика тоа...таму....кое мојата ВИСТА од Германска ке ми ја среди....на АНГЛИСКИ....

П.С. На почеток на инсталацијата....нема можност...да одбериш друг јазик освен ГЕРМАНСКИ...

ЕНИВАН?:)
Тешко тебе не верувам да има нешто такво излезено.....сепак виста е сеуште нов, ама сигурно не е морално на германски да е ај провери малку поубаво....
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
За овоа со Language Pack-ов имам и ја пробано исто, само со XP. Е сега мене ми беше купен од Германија и ми правеше проблем оти основниот систем ми бил на германски јазик и не сакаше да го смени јазикот. На крај земав кракувано XP и капата настрана.
Побарај малце, гуглај, би требало да има испаднато, види и на microsoft на страната. А vista-та инсталирана ти стаса со компјутерот?
 

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
Виста има апдејти со многу Language пакови. Побарај во Updates да не има English Language Pack.
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Прво Вистата ја спуштив од НЕТ....али ми требаше на Германски додека ми требаше сега ми треба Англиски...но за време на Инсталацијата....НЕМА ....ПОВТОРУВАМ НЕМА АНГЛИСКИ ЈАЗИК....САМО ГЕРМАНСКИ...

Уф....Ако некој успее да најде такво нешто нека ми каже....
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
HGD напиша:
Прво Вистата ја спуштив од НЕТ....али ми требаше на Германски додека ми требаше сега ми треба Англиски...
Ти бе брат не си знаел шо сакаш:), мора да ја инсталираш на германски толку ли е тешко само 2 прашања од кои едното е да внесиш сериски број :toe:
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Joey напиша:
Ти бе брат не си знаел шо сакаш:), мора да ја инсталираш на германски толку ли е тешко само 2 прашања од кои едното е да внесиш сериски број :toe:

ЛоЛ....
Да де...сигурно...
Џабе ке објаснувам....побрзо ке ја симнам повторно додека се разбери работава....
Language PACK ми треба...не ми треба солење памет....
Ако може да помогниш братче фала...ако не....пак фала...
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
ај еве види на мајкрософт на страната де, еве тука има нешто
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
Аааа пак јас со конвентрите....досадна сум знам..
....Џои ми прати ...како се вика тоа крак или пат......од кај да знам.......многу му фала...е сеа.....и тој сврши за еден месец и Easy CD-DA Extractor-от пак не работи.....некој стален за навек нема.....?дури и кога го бришам од контрол панел...и пак го инсталирам пак нејке...ај помош ве молам...многу проста програма а ми се доаѓа мноогу....ми врши работа де...или клуч...ако некој има за 10 зборам..мозе и 9
А да .....барам и конвентор за видео..т.е. пример си симнам некој спот и е мнооогу голем и сакам да си го намалам....некоја програма нема?.....ама да не е пак за еден месец...да не можам да и се изнарадувам......
Сполај му на тој што ке ми помогне....!!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom