Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.

naum_spaseski

Стружанец
Член од
25 јануари 2007
Мислења
534
Поени од реакции
2
HGD напиша:
Прво Вистата ја спуштив од НЕТ....али ми требаше на Германски додека ми требаше сега ми треба Англиски...но за време на Инсталацијата....НЕМА ....ПОВТОРУВАМ НЕМА АНГЛИСКИ ЈАЗИК....САМО ГЕРМАНСКИ...

Уф....Ако некој успее да најде такво нешто нека ми каже....
За време на инсталација не можеш да менуваш јазик. На крајот на инсталацијата те прашува на кој јазик сакаш да биде windows-от, или ако не ти се допаѓа тогаш во апдејти имаш ленгвиџ пакови. Единствен начин да смениш јазик при инсталација е да спуштиш друга верзија од Виста, или пак да ја купиш директно од мајкрософт.

А ти сакаш само при инсталација да има англиски јазик?
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Нема везе....најдов тоа што немало....
Си Симнав Мулти Ленгриџ за Виста...
Иначе фала на помошта:)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Барам програмче што има можност да пресече дел од двд-филм, како аудио, така и видео. Може некој да помогне?
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
еј дали ке може некој да ми најде програма за конвертирање на било кој видео фајл во двд.....АМА да може и при конвертирање да се вметнува превод повторувам да може да се вметне превод без превод не е интересен филмот!!!
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Radical Boy напиша:
Барам програмче што има можност да пресече дел од двд-филм, како аудио, така и видео. Може некој да помогне?
Video Edit Magic, пп incoming. :)
 
Член од
14 јуни 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
moze nekoj da mi najde windows instaler 3.11 i framework 2.0.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
THE_PIRAT напиша:
еј дали ке може некој да ми најде програма за конвертирање на било кој видео фајл во двд.....АМА да може и при конвертирање да се вметнува превод повторувам да може да се вметне превод без превод не е интересен филмот!!!
За конвертирање симни си Total Video Converter, а за преводот врати зе малку поназад на темата и ќе најдеш решение.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.557
Поени од реакции
7.322
THE_PIRAT напиша:
еј дали ке може некој да ми најде програма за конвертирање на било кој видео фајл во двд.....АМА да може и при конвертирање да се вметнува превод повторувам да може да се вметне превод без превод не е интересен филмот!!!
ConvertXtoDvd, pobrz konvertor od ovoj nema da najdes, i da podrzuva prevodi (sub, srt...), pobaraj go kako torrent go ima sekade.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ќе може ли некој да ми препорача некој добар DVD конвертор со кој ќе можам филмовите на мојот компјутер да ги конвертирам у divx, xvid или некој друг формат, да ги смалам а сепак да имаат доста добар квалитет?

(link, serial, crack по ПП плиз!)
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Strelec напиша:
ConvertXtoDvd, pobrz konvertor od ovoj nema da najdes, i da podrzuva prevodi (sub, srt...), pobaraj go kako torrent go ima sekade.
фала ти многу друже лета конверторот:helou:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
da ne znae nekoj programa: sakam od you tube klipce da go smalam kako mala slika za avatar????
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Almighty Nane напиша:
da ne znae nekoj programa: sakam od you tube klipce da go smalam kako mala slika za avatar????
Мало морген цел клип на аватар, моеш да стаиш гиф анимација највише.

BTW: некој да не знае софтвер за правење фризури? За машки нормално. Сакам да пробам нешо ново а не ми се ризикуе.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
ке ве молам за помош како може да направам пример 2 филма двд да ставам у едно цеде 1 филм тежи 1gb дали има некоја опиција на nero или има посебен програм ПОМОШ!!!
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
THE_PIRAT напиша:
ке ве молам за помош како може да направам пример 2 филма двд да ставам у едно цеде 1 филм тежи 1gb дали има некоја опиција на nero или има посебен програм ПОМОШ!!!
DVD Shrink мислам се викаше програмата...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom