Аliexpress (официјална тема)

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.465
Поени од реакции
7.932
Гледам во Србија дека станал достапна и алтернативата на Aliexpress наречена TEMU.
Во периодот на достапност кај србите е доста актуелна.

Што мислите ќе биде ли достапна за брзо и во Македонија?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.255
Поени од реакции
37.901
Гледам во Србија дека станал достапна и алтернативата на Aliexpress наречена TEMU.
Во периодот на достапност кај србите е доста актуелна.

Што мислите ќе биде ли достапна за брзо и во Македонија?
Актуелна е се додека не ти скиснат условувањата. Секојдневно имаш разни наградни игри да добиваш купони и попусти, али те условува да направиш порачка од минимум 10 или 25 евра зависно од наградата.

Купив смарт телефон U300, 32 гига ром, 3 гига рам ништо посебно али брка работа за 40 евра.

Купив електрична пумпа за автомобилски гуми, рачна правосмукалка за кола, смарт саат, куќарка за кучето и 2 пара патики исто така вкупно 40 евра. Патиките ништо посебно, електрониката морам да признаам си брка работа.

Ефтино е али подобро ќе биде да си доплатиш 5-6 евра поштарина и да чекаш месец дена, отколку да ме ословува да потрошам минимум 25 евра. Во Швајцарија стигнува прилично брзо за недела дена.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.622
Поени од реакции
7.249
Гледам во Србија дека станал достапна и алтернативата на Aliexpress наречена TEMU.
Во периодот на достапност кај србите е доста актуелна.

Што мислите ќе биде ли достапна за брзо и во Македонија?
Djubre mozhish od Temu da kupish . Drugo nishto. A cenite site poskapi barem 20% od AliExpress
 
Член од
5 август 2016
Мислења
315
Поени од реакции
228
Djubre mozhish od Temu da kupish . Drugo nishto. A cenite site poskapi barem 20% od AliExpress
Тотално нема врска ова што го пиша. Цените од temu се минимум дупло по евтини од алиекспес. Од тему доставата е за 2 недели макс, додека од алиекспрес 2 месеци. Квалитетот е исти.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.622
Поени од реакции
7.249
Тотално нема врска ова што го пиша. Цените од temu се минимум дупло по евтини од алиекспес. Од тему доставата е за 2 недели макс, додека од алиекспрес 2 месеци. Квалитетот е исти.
Prvo neznam Shto se ti Temu pazarish ama za mene tamu nema nishto za mene.
Ednostavno izborot e premal.
A i toa shto sum nashol e barem 20-30% poskapo.
Jas kupuvam tehnika i toa ti e toa.

A partali, maici i raznorazni gluposti nitu od AliExpress nitu od Temu kupuvam.Se eCkart.

A ti poveli napraj 2-3 Screenshots kade shto Temu e duplo poevrin a da ne se toa nekoj Super Sale ili sl.

Eve ti go prviot primer shto sega mi naleta.

1000006941.jpg


1000006942.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom