А1 Македонија (VIP)

Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
343
Ги покрива?

Оти мене ми праќа сметка 0 денари?

Бизнис тарифа 590 сум
Затоа што не си потрошил воопшто ;)
До нешто помалце од 590 денари (тоа 18% ддв) тоа што ќе потрошиш или не потрошиш ти спаѓа во таа тарифа од 590, ако преминиш... тогаш си плаќаш плус :)
Значи, јал не јал 590 месечно ќе си плаќаш...
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Претплатата ги вклучува само бесплатните минути. Секоја порака, и секоја минута над дозволеното е плус на сметката.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.151
Некој да ми каже,ако знае.Има ли некој пакет на ВИП бесплатни разговори со странство.На пример имам некој во Хрватска што има исто ВИП и да можам бесплатно да разговарам.Како овде од исти компании бесплатни разговори.
--- надополнето: 20 февруари 2012 во 00:11 ---
Ако се закасни со плаќање, плус се плаќа 295ден.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
14.551
Поени од реакции
17.351
Затоа што не си потрошил воопшто ;)
До нешто помалце од 590 денари (тоа 18% ддв) тоа што ќе потрошиш или не потрошиш ти спаѓа во таа тарифа од 590, ако преминиш... тогаш си плаќаш плус :)
Значи, јал не јал 590 месечно ќе си плаќаш...

Ами тогаш на баткава што му стасало смс дека има 400 ден, ќе плати претплата + 400 денари.
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
343
Ами тогаш на баткава што му стасало смс дека има 400 ден, ќе плати претплата + 400 денари.
Е не ја преминал претплатата, ќе плати колку шо си е претплатата... Кога проверваш сметка ти кажва колку си потрошил започнувајќи од 0 ден. До тие 590 значи се шо ќе потрошиш ти влегва во претплатата, над нив... си плаќаш +.
Е сега според новиве договори, дупло разговори шо има бла, бла... Мислам дека пораките не влегуваат во основната претплата, и ако надминиш тие 1000 (или 2000 незнам колку се точно) минути кон Vip, тогаш си плаќаш плус од претплатата... :)
 
Член од
7 февруари 2012
Мислења
26
Поени од реакции
2
Ми пишува на сметката 400 ден. Ги покрива ли нив месечната претплата (590 ден.) или претплатата плус 400 ден?
Ги покрива до 500 ден. Тоа ти е без ДДВ отпосле го додаваат ДДВ-то и ќе платиш 590 ден.
--- надополнето: 20 февруари 2012 во 16:20 ---
Дали некој има продолжувано договор на ВИП сега побрзо?? Ме интересира дали откако ќе продолжам договор ќе ми важи половина месечна претплата? (кога го склучив договорот, го склучив на половина месечна претплата, викаа тогаш дека тоа е засекогаш, но сепак да прашам). Благодарам однапред.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.437
Ги покрива до 500 ден. Тоа ти е без ДДВ отпосле го додаваат ДДВ-то и ќе платиш 590 ден.
--- надополнето: 20 февруари 2012 во 16:20 ---
Дали некој има продолжувано договор на ВИП сега побрзо?? Ме интересира дали откако ќе продолжам договор ќе ми важи половина месечна претплата? (кога го склучив договорот, го склучив на половина месечна претплата, викаа тогаш дека тоа е засекогаш, но сепак да прашам). Благодарам однапред.
Јас бев минатата недела баш истото да прашам. Ми рекоа дека ако си задоволен со досегашниот договор тогаш можеш да си склучиш нов под истите услови како претходниот, ако не, можеш да си одбереш од новиве понуди. И јас сум на пола претплата. И ми рекоа дека можеш 3 месеци пред да ти истече договорот да склучиш нов.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.965
Поени од реакции
18.076
Му стигна на некој порака за добиени бесплатни 60 минути кон сите мрежи за март месец?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.626
Поени од реакции
5.678
Ми се случува една чудна работа. Кога ми праќаат пораки не ми стигнуваат:confused: Мислев да не е телефонот па ја ставив картичката на друг и пак исто е. Што може да биде проблемот?
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Му стигна на некој порака за добиени бесплатни 60 минути кон сите мрежи за март месец?
Тоа им е извинување што без претходна најава имавме кој ден кој 2 кој 3 дена проблеми со мрежата.
И мене ми стигнаа али не им простувам :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom