А1 Македонија (VIP)

Член од
1 ноември 2013
Мислења
616
Поени од реакции
529
Ова не е лошо, ова е катастрофа Да ти платат да размислиш дали да го користиш.
тоа ти е друже Гевгелија, да е вака во Скопје би се радувал ама таму имате далеку поголеми брзини, метропола е тоа :D
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
Деновиве продолжував договор и ми дадоа нова картичка а истиот број, демек морало да се смени старата оти била од времето кога бил само оне...... и денеска ми ја активираа ама не можам да ја користам ми бара sim me lock код.... Има некој сличен/ист проблем ?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Деновиве продолжував договор и ми дадоа нова картичка а истиот број, демек морало да се смени старата оти била од времето кога бил само оне...... и денеска ми ја активираа ама не можам да ја користам ми бара sim me lock код.... Има некој сличен/ист проблем ?
До телефонот е изгледа, појди да ти го декодираат во салонот, 2 минути работа е :)
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Може што сакаме да збориме, но мислам дека Vip се доста добри, односно респонзивни на twitter. Не ми се исплати преку facebook или во кол-центарот да пишам/барам, на твитер веднаш ми враќаат. Од мене, за нив, едно големо браво за односот што го имаат на twitter.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Кодиран бил.... одма завршив работа во салонот.
Ти реков, бидејќи менувавме пакети и/или картички, се соочив со истиот проблем на 3 телефони, само што мене за едниот телефон ме правеа будала, па ме дриблаа од салон во кол-центар, од кол-центар во салон и на крај ми пукна филм па се дерев со салон и средија брзо работа. За другите два телефони, средија без проблем. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ако им однесеш телефон на сервис, под гаранција нормално, ти даваат ли некоја замена на користење или слабо?
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Ако им однесеш телефон на сервис, под гаранција нормално, ти даваат ли некоја замена на користење или слабо?
Ти даваат. Ама некој застарени модели[DOUBLEPOST=1477665578][/DOUBLEPOST]
Ако им однесеш телефон на сервис, под гаранција нормално, ти даваат ли некоја замена на користење или слабо?
Ти даваат. Ама некој застарени модели
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.190
Поени од реакции
16.549
Дали имате проблем денес со праќање и примање на пораки, т.е. дали воопшто можете да пратите и примите порака, или не можете? Кај мене од утрово нит праќа, нит стигаат пораки.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Дали имате проблем денес со праќање и примање на пораки, т.е. дали воопшто можете да пратите и примите порака, или не можете? Кај мене од утрово нит праќа, нит стигаат пораки.
Да, без проблем
 

Kajgana Shop

На врв Bottom