А1 Македонија (VIP)

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.521
Поени од реакции
33.700
Колку пари?
За интернет добар им е ваљда најбрз во државата. Некад паѓа ама и да падне сега паѓа пошто се работи на модернизација
2.000 sega plakam telefonija
Za 900 plus - tv i net za pc
Sea sum na telekabel za istite pari
Zatoa sakav da prasam u sporedba sto e podobro[DOUBLEPOST=1475432091][/DOUBLEPOST]
5Mbps или 50Mbps? :eek:
Бидејќи ако е 5Mbps е премногу малку бе. :unsure:
Ne znam so mi rece konkretno devojceto u brzanje bev
U salon ne sum mozel ponudava poso sum bil dolgo vreme korisnik bla bla i samo telefonska bila ponudata neso...
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
2.000 sega plakam telefonija
Za 900 plus - tv i net za pc
Sea sum na telekabel za istite pari
Zatoa sakav da prasam u sporedba sto e podobro[DOUBLEPOST=1475432091][/DOUBLEPOST]

Ne znam so mi rece konkretno devojceto u brzanje bev
U salon ne sum mozel ponudava poso sum bil dolgo vreme korisnik bla bla i samo telefonska bila ponudata neso...
Сигурно ти рекле 50Mbps, што ти е солидна брзина. За ТВ понудата, не е нешто нај нај, но е сто пати подобра мислам од Телекабел, ќе имаш HD канали ако ти значи нешто. HBO нема да го имаш, само да ти кажам, ќе треба да си платиш 250 месечно ако сакаш да го следиш.
Јави се повторно или некако обиди се да дознаеш подетално, вака звучи примамливо, но треба да се биде претпазлив(а) со нив.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
За еден месец ми истекува договорот со ВИП,мислам дека сум на М претплата,плаќам околу 479-483 денара,имам неограничени минути кон ВИП,100 МБ интернет и 200 кон другите мрежи..Ми кажаа имало некоја понуда 555 денара месечно,ама која е таа?На ВИП ги има М,С,Л и ХЛ понуди..Не ми се јасни овие работи,и некој телефон да препорачате со доплата од околу 2000-2500 денара..
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
За еден месец ми истекува договорот со ВИП,мислам дека сум на М претплата,плаќам околу 479-483 денара,имам неограничени минути кон ВИП,100 МБ интернет и 200 кон другите мрежи..Ми кажаа имало некоја понуда 555 денара месечно,ама која е таа?На ВИП ги има М,С,Л и ХЛ понуди..Не ми се јасни овие работи,и некој телефон да препорачате со доплата од околу 2000-2500 денара..
555 понудата беше пред 4 години, за нивниот роденден

Wtf со преплата, 480 денари? Истото што го имаш ти јас на друго бројче го плаќам 240 денари, исто на Вип..
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
555 понудата беше пред 4 години, за нивниот роденден

Wtf со преплата, 480 денари? Истото што го имаш ти јас на друго бројче го плаќам 240 денари, исто на Вип..
Ама ти може имаш 2 броја врзани на пример..Јас имам еден број и затоа плаќам поскапо..И телефон земав,Sony Xperia E1,пред 2 години..
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Ама ти може имаш 2 броја врзани на пример..Јас имам еден број и затоа плаќам поскапо..И телефон земав,Sony Xperia E1,пред 2 години..
На тој број кога потпишав договор исто ми дадоа бесплатно Е1, меѓутоа како што рече веќе го имав и мојот број на преплата кај нив. Сега ми се разделени, не се на мое име двата, меѓутоа преплата си остана 240 денари.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
8.702
Идам у ВИП да продолжам договор, барам Самсунг модел и ми викат од Самсунг немале ништо, и проблемо бил на повисоко ниво, викаат кај Самсунг е проблемот, ги нема никаде по ВИП продавниците низ Македонија. Точно е ова?

И што мислите ќе ги намалат апаратите во блиска иднина или тешка работа :)
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.096
Поени од реакции
3.291
Идам у ВИП да продолжам договор, барам Самсунг модел и ми викат од Самсунг немале ништо, и проблемо бил на повисоко ниво, викаат кај Самсунг е проблемот, ги нема никаде по ВИП продавниците низ Македонија. Точно е ова?

И што мислите ќе ги намалат апаратите во блиска иднина или тешка работа :)
Да сугурно од Самсунк престанале да ги произведуваат оти не работат они за профит, секако дека до ВИП е проблемот оти се жалат дека биле во загуба од продажбата на телефони т.е. дека они ги субвенционирале:tapp:

Само се прашувам од каде го вадат тој профит:rolleyes:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
8.702
Да сугурно од Самсунк престанале да ги произведуваат оти не работат они за профит, секако дека до ВИП е проблемот оти се жалат дека биле во загуба од продажбата на телефони т.е. дека они ги субвенционирале:tapp:

Само се прашувам од каде го вадат тој профит:rolleyes:

Абе тамн си е, мене само ме интересираше, дали би можел да најдам самсунг модели во ВИП по другите градови :)
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Dali znae nekoj da mi kaze koja kategorija 4G+(LTE Advanced) ima Vip ili koja e maximalnata brzina(teoretska) ?
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
127
Поени од реакции
16
Идам у ВИП да продолжам договор, барам Самсунг модел и ми викат од Самсунг немале ништо, и проблемо бил на повисоко ниво, викаат кај Самсунг е проблемот, ги нема никаде по ВИП продавниците низ Македонија. Точно е ова?

И што мислите ќе ги намалат апаратите во блиска иднина или тешка работа :)
Јас купив бел ГС7, имаше проблем телефонот со долните копчиња. Го вратив побарав замена за црн модел и сеуште чекам да ми се јават, почнува да тече 3тата недела :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom