А1 Македонија (VIP)

Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Ај здравје слушам 2053 година ке ги снемувало полека полека телефониве па тогаш ке си земам ајфон 6 или самсунг галакси С250360 здравје само да не служи сега за сега неможам да си приуштам никаков телефон а ни тарифа поз
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
нема веќе евтино. жетва почнува. :D
Аааа нема, на мене ми ставиле 3,9 ден за повик:icon_mrgr:
на припејд сум веќе подолго време и повикот ми беше 6,4 денари, пред некој ден гледам само толку ми зима:vozbud::vozbud:
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
135
Поени од реакции
42
Tie od ONE bea promotivni ponudi za ograniceno vreme, ovie sega se standard i ponudi a za 9 rodenden vo Avgust ke ima promotiva ponuda Sve neograniceno + 9GB internet i telefon za 699 denari a bez telefon 599 denari
 
B

bngj45

Гостин
Како да пресметам колку би ме чинело некој телефон со мојата претплата бидејќи ја нема веќе таа?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Како да пресметам колку би ме чинело некој телефон со мојата претплата бидејќи ја нема веќе таа?
Најдобро е во салон да појдеш и да видиш.
Најблиску нешто би можело да видиш на сајтот на vip за тоа колку е цената на телефонот, па ако имаш поени/субвенција или како и да им се вика веќе, па да одземеш таа сума од сумата на телефонот, а остатокот ќе значи колку треба да (до)платиш за телефончето.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Како може сега да се префрли од VIP Fun тарифниот модел во Џабест?
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Јави се на 0771234 од контакт центар ќе те префрлат.
Се јавив,и таа од таму што ми се јави ми вели дека нема можност да се префрлам на Џабест,ја прашувам која е причината но изгледа не знаеше да ми објани зошто не може и пак истото нема можност да се префлрите и толку.:mad:
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Дали знаете бе луѓе дека нема никакви шанси да дознаете колку интернет имате потрошено доколку сте на ВИП Фан Припејд?!!
Имав активирано 2 опции, едната, неограничени минути кон цела Вип мрежа за 79 ден. неделно и втората, 5 гб интернет со доплата.
Е сега преку апликацијата Мојот Вип само ме информира колку имам кредит преостанато, на која тарифа сум и до кога е важноста.
Во Вип центарот немале таква можност да проверат колку интернет преостанува па ме упатија на контакт центарот на 077 1234
И таму после неколку минути за проверка на бројот и состојбата ми кажаа дека немало никаква можност да се провери интернет состојба на припејд. Едноставно кога ќе се надминел сообраќајот ќе снемало интернет па така ќе сум знаел дека сум надминал!! Арни?!?!


Sent from my mobile
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
415
Поени од реакции
171
Промена на тарифен модел од Vip припејд кон Оне припејд се прави преку бесплатен СМС на бројот 14712 со текст TM Dzabest (за ЏаБест тарифен модел) или со текст TM MP (за Мобиле при-пејд тарифен модел).
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
дали ги нудат тарфините модели од one повеќе? јас мислам дека се укинати и за нови корисници важат само новите тарифни модели.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
415
Поени од реакции
171
Само џабест го нудат картичката е 200 денари
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
дали ги нудат тарфините модели од one повеќе? јас мислам дека се укинати и за нови корисници важат само новите тарифни модели.
Да, ги нема ниту на One ниту на Vip или blizoo старите тарифни модели, сега ги има само новите.
 
Т

Триптико

Гостин
Сите што се на тие тарифи (промотивните) не го менувајте договорот. Само продолжување и ќе си останете на истиот. Една запирка да сменат, отидоа "бенефициите" во аут!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom