А1 Македонија (VIP)

D

dagau

Гостин
можев да обновам договор уште во август, но ми рекоа да ја почекам роденденската понуда. дојде септември, порачав телефон (конкретно lg l5) и го немаа во магацин, чекајќи го да стигне измина понудава. сега веќе го имаат, но не ми дозволуваат да преминам на роденденска иако телефонот беше порачан во регуларниот рок...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
ова за мрежава луѓе што не користат вип јадат само
--- надополнето: 23 октомври 2012 во 14:07 ---
можев да обновам договор уште во август, но ми рекоа да ја почекам роденденската понуда. дојде септември, порачав телефон (конкретно lg l5) и го немаа во магацин, чекајќи го да стигне измина понудава. сега веќе го имаат, но не ми дозволуваат да преминам на роденденска иако телефонот беше порачан во регуларниот рок...
наслушнав околу нова година пак ќе имало слична понуда почекајси
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Кога може најрано да се продолжи договор на постпејд пред да ти истече ?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Давале гратис интернет сега со надополнување на сметка.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Ми стигна 100 мб, сурфав шо сурфав, исклучувам интернет, оп честитка. Ах апашка работа.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
http://www.vip.mk/cm/offer/postpaid/promotion/site-sme-onlajn-besplatno-na-vip-3g-mreza/index.php

јас сум на 295 и гледам 100мб гратис ми дале интермеци, ај тие што се со поголема тарифа како е?
Мислам дека на сите постпејд корисници им дале по 100 мб (после надминувањето не се плаќа сообраќајот, туку брзината се намалува на 64/64 Kbps). Јас сум на претплатата од 499 денари, но сеуште ја чекам лозинката за да пристапам до e-bill сервисот, така да кога ќе се логирам ќе ти кажам колку мб имам.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Мислам дека на сите постпејд корисници им дале по 100 мб (после надминувањето не се плаќа сообраќајот, туку брзината се намалува на 64/64 Kbps). Јас сум на претплатата од 499 денари, но сеуште ја чекам лозинката за да пристапам до e-bill сервисот, така да кога ќе се логирам ќе ти кажам колку мб имам.
мислам дека сегде е исто.... на мојата тарифа (м пола месечна) исто така има 100мб, сепак гратис се, не можиме да очекуваме поќе, другите оператори не се сеќавам да дале нешто гратис, иако се малку, сепак мислам дека треба да воведат и нови интернет тарифи.... а најбитно од СЕ, вип не спијат
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
за припејдот најдобра опција, ставаш 100ден кредит добиваш 100мб интермеци гратис.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
141
Поени од реакции
29
Мислам дека на сите постпејд корисници им дале по 100 мб (после надминувањето не се плаќа сообраќајот, туку брзината се намалува на 64/64 Kbps). Јас сум на претплатата од 499 денари, но сеуште ја чекам лозинката за да пристапам до e-bill сервисот, така да кога ќе се логирам ќе ти кажам колку мб имам.
Другар ај ако може да кажеш колку mb имаш :)
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Good news!

Само што мене до нова година ќе ми важи (n) и после уште година и пол дури да обновам договор... :oops:
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Дечки кај сите тој интернетот 100мб што го даваат после надополнување на кредит е претерано бавен ( ништо не отвара) или само до мојот мобилен е проблемот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom