А1 Македонија (VIP)

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Дечки кај сите тој интернетот 100мб што го даваат после надополнување на кредит е претерано бавен ( ништо не отвара) или само до мојот мобилен е проблемот?
после тие 100мб 64/64 ти е брзината.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Колку интернет ќе има со тоа ноемвриската промоција ?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Другар ај ако може да кажеш колку mb имаш :)
Сеуште ја чекам лозинката...

Дечки кај сите тој интернетот 100мб што го даваат после надополнување на кредит е претерано бавен ( ништо не отвара) или само до мојот мобилен е проблемот?
Подржува твојот телефон 3G или сурфаш со GPRS ?


Инаку, до тие што ги добивте 100-те мегабајти сообраќај, ви стигна смс за некаква си конфигурација?
Кај мене сеуште нема ништо.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Сеуште ја чекам лозинката...



Подржува твојот телефон 3G или сурфаш со GPRS ?


Инаку, до тие што ги добивте 100-те мегабајти сообраќај, ви стигна смс за некаква си конфигурација?
Кај мене сеуште нема ништо.
ако имаш андроид одиш,
Meni
Setings
Wireless & networks
Mobile Network го уклучуваш и тоа е тоа све си е наместено, предтоа исклучиго Wifito.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Колку време се чека ова лозинката за да видам дали денес ми земале пари што се вклучував на интернет?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
ако имаш андроид одиш,
Meni
Setings
Wireless & networks
Mobile Network го уклучуваш и тоа е тоа све си е наместено, предтоа исклучиго Wifito.
Се појави икона H (со две стрелки нагоре и надолу), после тоа можев нормално да сурфам.
А провери кај тебе на е-bill дали се намалува предвидениот сообраќај, да не испадне шок од сметките :D
--- надополнето: 25 октомври 2012 во 23:04 ---
Колку време се чека ова лозинката за да видам дали денес ми земале пари што се вклучував на интернет?
Ако мислиш на лозинката за e-bill, мислам дека веднаш треба да ти ја кажат. Вчера им пишав меил и еве гледам предмалку ми вратиле дека морало лично да се јавам во контакт центарот, такви информации не смееле да даваат преку меил.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Се појави икона H (со две стрелки нагоре и надолу), после тоа можев нормално да сурфам.
А провери кај тебе на е-bill дали се намалува предвидениот сообраќај, да не испадне шок од сметките :D
немам време кога да го искористам све каде што сум има wifi, има дечко изгледа вработен во Вип и објаснува што како на ФБ на Вип страната .

Vip operator Здраво Vip заедницо, како сте? Eве едно кратко објаснување за постпејд корисниците:

Постпејд корисниците можат да сурфаат колку сакаат без дополнителни трошоци, бидејќи по надминатите 100 MB брзината се намалува до крајот на месецот. Овој бенефит Free корисниците го добиваат засекогаш, додека постпејд корисниците на останатите тарифни модели го добиваат до 31.01.2013 година.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
немам време кога да го искористам све каде што сум има wifi, има дечко изгледа вработен во Вип и објаснува што како на ФБ на Вип страната .



Vip operator Здраво Vip заедницо, како сте? Eве едно кратко објаснување за постпејд корисниците:

Постпејд корисниците можат да сурфаат колку сакаат без дополнителни трошоци, бидејќи по надминатите 100 MB брзината се намалува до крајот на месецот. Овој бенефит Free корисниците го добиваат засекогаш, додека постпејд корисниците на останатите тарифни модели го добиваат до 31.01.2013 година.
Не, во ред е тоа, знам дека после надминувањето на сообраќајот брзината се намалува на 64/64, туку мислев на тоа дали целосно им е имплементирано ова со бесплатниот интернет ? Да не испадне после дека сме сурфале преку платен интернет :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Не, во ред е тоа, знам дека после надминувањето на сообраќајот брзината се намалува на 64/64, туку мислев на тоа дали целосно им е имплементирано ова со бесплатниот интернет ? Да не испадне после дека сме сурфале преку платен интернет :)
ти можеш ли да си провериш онлајн сметка па да видиш?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
ти можеш ли да си провериш онлајн сметка па да видиш?
Не можам, како што пишав и погоре, сеуште ја немам добиено лозинката за да пристапам до e-bill сервисот (од пред една недела сум постпејд корисник на вип и сеуште ги немам средено овие работи).
А да те прашам, од кога започнува новиот месец за тарифирање ? Некаде имав прочитано дека наместо на 1ви, кај Вип тоа било 25/26, па да знам колку е точна оваа информација :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Не можам, како што пишав и погоре, сеуште ја немам добиено лозинката за да пристапам до e-bill сервисот (од пред една недела сум постпејд корисник на вип и сеуште ги немам средено овие работи).
А да те прашам, од кога започнува новиот месец за тарифирање ? Некаде имав прочитано дека наместо на 1ви, кај Вип тоа било 25/26, па да знам колку е точна оваа информација :)
добро ај пробај вака ако е на твое име бројот кога на порака ке ти стигне 4 цифрениот број и кога ке ти побара пасворд пиши го името твое со големи букви ама со кирилица, или ако е на друг пишиго тоа име, значи Кирилица и со Големи букви пробај па пиши што си направил.


https://asmp.vip.mk/asmp/LoginMasterServlet/axpaaa4?userRequestURL=https%3A%2F%2Fwww.vip.mk%2Febill&serviceRegistrationURL=&service=obp_mac_customer&cookie=skip&level=10&aaacookie=axpaaa4
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
добро ај пробај вака ако е на твое име бројот кога на порака ке ти стигне 4 цифрениот број и кога ке ти побара пасворд пиши го името твое со големи букви ама со кирилица, или ако е на друг пишиго тоа име, значи Кирилица и со Големи букви пробај па пиши што си направил.


https://asmp.vip.mk/asmp/LoginMasterServlet/axpaaa4?userRequestURL=https%3A%2F%2Fwww.vip.mk%2Febill&serviceRegistrationURL=&service=obp_mac_customer&cookie=skip&level=10&aaacookie=axpaaa4
Настана грешка
Ја внесовте Вашата лозинка три пати погрешно. Од оваа причина, денес веќе не е можен пристап на Vip он-лајн сметката преку телефонскиот број.

:D

 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.729
Поени од реакции
11.564
100 денари кредит = 100 mb интернет
исто е и за 200/300/500 кредит?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Изгледа ме заклаа мене со "гратис" интернетов.
Немам апдејт од 24.10 на онлајн сметката, и за 2 дена ми накуцале 300ден фазла за помочаниот интернет за 8 мб.

Значи нема детален извештај, само потрошениот интернет и вкупната сума.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom