Ај сеа признајте си...

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Јас не сум била тепана како мала.Барем јас не се сеќавам.Имам златни родители.Ако сум напраела некоја глупост,а тоа беше многу ретко пошто бев мирно дете,ме чекало само викање.
Една вечер пред 7-8год се вратив два саати покасно од дозволеното,па имаше многу викање.Посебно од мајка ми.Ми се закани:Сега кога ќе стигниш дома ќе видиш шо те чека од татко ти,...Нема да излезиш две недели и сл.Ама ко си дојдов дома,татко ми само ме праша:А стигна.Ај легни си и тоа со смирен тон.
Следниот ден кога побарав дозвола за излегвање мајка ми само се насмеа и ми рече дека не треба да прашвам,слободно да си излезам,ама да кажам кога ќе се вратам:)
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Јас се сеќавам на ќотекот од татко ми,кога бев помала и бевме да одмор во Охрид.Јас многу сакав да одам во длабокото.(со гума се разбира.)И одам јас така еднаш во длабокото и тој цело време вика: Поваму Елена,а јас му мавкав од длабокото.Тој пак вика,јас пак му мавкам...и ко ми застуде во вода и ко решив да излезам...ко ме фати по газ...убо ме исплеска.Цел ден газот ме болеше.:):):)
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Хе Хе како сум го јадел од татко ми за глупостите што сум ги праел.... ама го оправдувам, ја да имам вакво дете ко мене..... тешко му се пишува... у пубертет ме фати некое „лудило“, ги збрлавев сите, почнав да пушам, еднаш ме однесоа у станица зошто обивме фрижидер со сладолед (е тогаш како сум го јадел, ко магаре), не се прибирав дома по цели вечери..... Ама сепак ми го дотерале умот :) Ќотекот е од рајот излезен, убаво викаат старите :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.842
Поени од реакции
11.042
Хе Хе како сум го јадел од татко ми за глупостите што сум ги праел.... ама го оправдувам, ја да имам вакво дете ко мене..... тешко му се пишува... у пубертет ме фати некое „лудило“, ги збрлавев сите, почнав да пушам, еднаш ме однесоа у станица зошто обивме фрижидер со сладолед (е тогаш како сум го јадел, ко магаре), не се прибирав дома по цели вечери..... Ама сепак ми го дотерале умот :) Ќотекот е од рајот излезен, убаво викаат старите :)
Mora, mora da pagja kjotek do odredena mera. Sto bi rekle starite: Taka chinelo :)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Ko mal bev mn destruktiven i se i sesto krsev, ali toa do kaj 3-4 godini, se sto bese okolu mene go unistuvav posle 4 godini pocnav da se unistuvam sebe (se pocna so vnatresno krvaranje na okoto i ne znam uste nekoja komplikacija zosto pravev gluposti:)
Taka imav mislam deka 3 godini nesto taka i napraviv rampage doma, se sto bese kristal, procelan, vazni, pepeljari, se skapocen ukras sto imase se bese sol i na kraj im se frliv i na sadovite za jadenje gi frlav niz kujna i togas me fatija i popiv nekolku samari :))))
Posle toa se sekjavam deka ednas triciklot si go frliv od balkon i site komsii se javuvale kaj nas doma da prasuvaat sto kako zosto mislele deka jas sum padnal od balkon, ali ok bese za toa se nasmeea site :)))
mn debilno dete bev :)
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Мислам дека бев 5 одд и бев во маало на улицка си играв со останатите деца.МАјка ми викна да си дојдам дома.А мама што ќе каже закон е.И требаше да бирам дали да ја напуштам играта и да си одам дома и да бидам тажна или да останам а после да "изедам" ќотек од мама ама да си ја довршам игарта.И најнормално си ја избрав играта,ама после мама ми го "објасни" значењето на непослушноста!
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Од татко ми во мојот живот досега сум удрен само двапати и тоа сум се помочувал во гаќи, а од мајка ми и до пред некое време си го јадев(за глупостите што сум ги правел, ама ајде помал бев тогаш не разбирав од збор) ама сега не, сега ми дошол мозокот во глава оти како помал сигурно ми бил во нозете...:pos2: :pos2: :pos2:
 

Kirov95

• GoD •
Член од
30 ноември 2007
Мислења
1.001
Поени од реакции
5
Татко ми не ме е ни допрел само мајками ме тепа ама како да не осеќам :pos2::pos2:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Во второ одделение едно дете од другиот клас (Медо), ми збореше дека Леонардо е бољи од Микеланџело (Нинџа желки):pos:
Јас за да му докажам дека не е главата од клупа му ја лупнав, почна крв да тече дојдоа мајками и таткоми и бабаму.
Дома кркнав два шамара од мајками зашо сум се закачал.

А татко ми не рече ништо, затоа што коа го виде дека е највисок у клас мислам дек појше сакаше да ми честита за подфатот:pos:
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Nekade koga ja bev 4god, a sestra mi 1ipol, bevme na odmor vo budva i sestra mi cendrashe rano nasabajle za da ide na plaza i lupnuenje tatko mi (koj seuste spieshe) so kofickata za pesok po rebra u stilot aj stanuj, tatko mi vrtenje, bidejki ni na kraj pamet ne mu padna deka 1ipol godisno dete moze da go naprai toa,mene mi plesna shamar:( i taka ja go popiv shamarot radi sestra mi. Ali posle toa koa dozna koj e kriv, cel odmor mi gi ispolnuvashe site zelbi:):):)
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Кога бев пето или шесто одделение татко ми ме здрви од мавање, влеговме кај една баба у куќа и и крадевме слики од ѕидови, така не тераа поголемите од маало.Тоа тепање ќе го памтам цел живот, му се налутив си ги собрав сите мои алишта и избегав кај баба ми.Седев таму некое време не сакав да се вратам дома ама после 4-5 дена татко ми дојде со една веспа, хонда дио со жолт фар и позади со спојлер, тогаш тие беа хит, се посрав од среќа.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Мене татко ми ниеднаш ме нема мавнато , еднаш покушаше пошо го накурчиф ептен , му го расклопив мобилниот , ама свати дека нема да има ефект и ќе се измори за џабе се откажа и ми се насмеа :).. А мајка ми редовно ја нервирам и пробува да ме
мавне , ама не и иде нешто ...
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
сум јадел ќотек од албанци нашкола ! се зачекпав еднашка со еден и коа си одев 11 души ме начекаа! :angry3::angry3:! после јас викнав другари и го баравме од училница во училница и коа го најдовме... уфффф (Paybacks bitch)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
сум јадел ќотек од албанци нашкола ! се зачекпав еднашка со еден и коа си одев 11 души ме начекаа! :angry3::angry3:! после јас викнав другари и го баравме од училница во училница и коа го најдовме... уфффф (Paybacks bitch)
Темава е за родителски ќотек :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
Во 1-во одделение првиот тест го извадив потпис (0), и кога си одам дома, кога го покажувам тестот (во тетратка го правевме), ја зема таа тетратката и по глава прво ме удри, после шутови, шамари.. Јас се збркав.. и плачев, и 'цкав и 'гнкав и незнам шо друго.. Тоа ке го памтам уште 95454654 год. а може и повеќе!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom