Ајде да се ЕБЕМЕ...

Статус
Затворена за нови мислења.

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ne mislam taka sexot za mene e nesto kade sto vleguvas od strast od podignat adrenalin,nesto ke ne moze da trae poveke od 20 min, a dodeka vodenjeto ljubov e nesto nezno milo,sporo se vnesuvas emotivno i gi ima prethodno spomenatite raboti samo vo golema mera i pri vodenej ljubov dozivuvas orgazam zagarantirano a pri sex ne mora da znaci.

Пази што пишуваш, моментално не е тука делфинот да те побие.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
moze li da se zamesam malce
da vi kazam ima i tooooa golema razlika vodenje ljubov i seks na eks,eve jas utre iam zakazano seks na ezero so prijatelka,toa nema da bide nisto posebno i ke vlezam vo nego onaka,a za ljubov vodenje toa e veke nesto nad se,toa go praam samo so licnosta kojha a sakam a i taa mene ama tesko priznava,dosta mi e veke od seks bez emocii,sakam da sum so ljubovta ama taa e u sk,neznam so da kazam immmaaaa razlika koj sto saka neka rece
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Во принцип она АЈДЕ ДА СЕ ЕБЕМЕ не е потребно ако партнерите се разбираат. Еден поглед , еден допир и партнерот знае што сакаш.
Меѓутоа некогаш страшно знае да запали ако на пример партнерот на сред дискотека ти шепне на увце КАКО БИ ТЕ ЕБЕЛА СЕА или од чиста мира стопира лифт и си рече ЛИФТОВ ЌЕ МРДНЕ ОТКАКО ЈАС И ТИ ЌЕ СЕ ИЗЕБЕМЕ. Можеби звучи малце простачки али....јебига бе секој си е перверзен на некој начин.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Како кога. Порано беше предигра итн. Сега е муабет и накај креветот.

Предиграта е подобра, до душа. Препорачувам предигра, т.е. „одеднаш“ попалување и галење, бакнување итн, што ќе доведе до секс.

Единствено нешто е што девојката мора да се *сложи* на тоа, за да дојде до секс. Од друга страна, таа повеќе ќе одбере предигра, отколку „ајде да се ебеме!“, па има повеќе шанси со предигра да стигнете до секс (кој е најчесто и подобар).
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Еј дечки, девојки, забегавте,отидовте оф - топик ептен. Темата е за дали директно си искажувате дека сакате секс или посуптилно, а не која е разликата меѓу секс и водење љубов.:)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Смее бре, како не смее :)

Љубената можеш и на врата да ја залепиш, на плочките од WC, на машина за перење (додека работи), на масата за ручек.... И МОЖЕШ нежно и убаво со сите чувства да си водиш љубов.

Со комшиката: Све ова, ама не и љубов да водиш :) (и плус садо мазо можеш :pos:)
Зошто може заљубен сум во комшивката? : )))))
А љубов е термин што го имаат измислено партизаните за време на втората светска војна за да имаат секс без пари :pos2:

Дали сте отворени и отворено му кажувате на партнерот дека сакате да водите љубов со него или пак почнувате да го диркате, љубите и слично за да го насочите кон патеката која вие ја посакувате?
Јас лично ако се нема време отворено, а доколку можеме да си се подопуштиме си почнувам предигра:vozbud: А ВИЕ???


п.с. Доколку имате некој подруг начин за наведување секако споделете го со нас:helou:
Зависи кога како, некогаш искрено си кажувам се некогаш нема потреба од зборови али мрзам кога некоја знам дека сака и идам наведувам кон тоа не се буни баш напротив али не кооперира, тоа многу ме курчи, да сакав се да правам сам ќе си земев вештачка или ќе седев во соба (или дневна или друга просторија) и ќе си се замодоволував :)
Значи на првичното прашање... Зависи од особата и зависи од мене во моментот :)
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Jas obicno mu vikam vecer spremaj se mislam da ti skokam na k.., ili pak pocnuvam koga lezime zaedno da mrmoram i da se trijam od nego......
 

Street dog

Dogs need no condoms
Член од
8 октомври 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
vodam ljubov samo so zena sto ja sakam sto custvuvam misticno nesto kon nea .. nautro koga e dozdlivo ja pregrnuvam custvuvam toplina ,,... i milost i prirodata si go otvara patot razmenuvame kosmicki zraci zvuci i tecnosti
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
vodam ljubov samo so zena sto ja sakam sto custvuvam misticno nesto kon nea .. nautro koga e dozdlivo ja pregrnuvam custvuvam toplina ,,... i milost i prirodata si go otvara patot razmenuvame kosmicki zraci zvuci i tecnosti
Уау човече, а Доги стајл кај доаѓа на ред?

Сеа гледам какви патетични постови пишувам од време на време
 

Street dog

Dogs need no condoms
Член од
8 октомври 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
ok ima i druga varijanta sedime si praime muabet i kako si razgovarame onaka veke mi e dignat i samo so dusa cekam da me fane za kurot zosto pocnuva srceto da mi cuka brzo i jas pod hitno reagiram i ja fajkam za pickata taa pocrvenuva zar i se e ziva voda i auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Zavisi do devojkata,na nekoi mozam da im kazam ajde da se e...e a na nekoi moram so predigra da pocnam,pa kako politicarite da lazam deka ke ja zemam za zena,pa ajde da si igrame majka i tatko pa natamu vie predpostavete sto sleduva...:sekss:
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
79
Поени од реакции
0
pa sekogas e razlicno
ako sakam sex mu velam dragi vreme e za sex ili
aj ebni me malce epten mi se saka (nabrzina pred iskacanjke ili pred rab ili..)
a vodenje ljubov toa doaga spontano nezno nekogas e dovolen i pogled pa sledi pregratka pa baknez pa uste eden postrasten pa si znaete site kako odi toa
 

gelcev

Scuderia Ferrari
Член од
13 август 2008
Мислења
451
Поени од реакции
10
Odma rakata dole prvo da si poigra i posle se znae sto sleduva.Se znae cim dojde kaj mene doma znae sto ja sleduva bockanje:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom