Астрална проекција

Член од
22 јуни 2014
Мислења
70
Поени од реакции
46
вчера прашав некој кој бил стручен во овие паранормални работи и ми препорача само 2 книги од сето ова ѓубре што го има на нет:
Вонтелесни импресии -ја нема на нет колку што видов, а и не пребарав мн добро но сепак утре ќе ми стигне порачката па ќе ви пишам за авторот кој е
и оваа http://www.jellojello.com/temp/Astral Projection Workbook.pdf
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Мене ми се има случено во сон да се гледам себеси од горе како од third person view. Се гледав како спијам на грб и мислев дека е само сон
 

Celeste

Егоист,курва,социопат.
Член од
6 јули 2014
Мислења
58
Поени од реакции
89
Од тоа што можам да заклучам ова е ист принцип и како луцидното сонување?
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Мене ми се има случено во сон да се гледам себеси од горе како од third person view. Се гледав како спијам на грб и мислев дека е само сон
астрална проекција...имам една книга би те заинтересирала , сакаш да ти ја позајмам ? дојди пп :)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
астрална проекција...имам една книга би те заинтересирала , сакаш да ти ја позајмам ? дојди пп :)
Koj e aftorot na knigata ? :)[DOUBLEPOST=1408756076][/DOUBLEPOST]
Мене ми се има случено во сон да се гледам себеси од горе како од third person view. Се гледав како спијам на грб и мислев дека е само сон
Imam procitano deka vozmozno e bez nasa volja vo son da ni se sluci astralno patuvanje. Nemozam da garantiram za ova i da go prifatam za svoj stav bidejki ne sum siguren deka toa moze da funkcionira i taka.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Koj e aftorot na knigata ? :)[DOUBLEPOST=1408756076][/DOUBLEPOST]
Imam procitano deka vozmozno e bez nasa volja vo son da ni se sluci astralno patuvanje. Nemozam da garantiram za ova i da go prifatam za svoj stav bidejki ne sum siguren deka toa moze da funkcionira i taka.
Ан и Данијел Мероа- Живодан ---- Смарагдна земја се вика книгата :)
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Moe mislanje e deka si imal astralen son.
sekoj son e astralen... vo sekoj son izleguvate od teloto , samo ja gubite svesta, zaedno so mozokot zaspiva i svesta i vaseto energ. telo luta nesvesno vo astralot, ponekogas uspeva da zadrzi del od slucuvanjata i nastanita vo svojata obvivka i koga povtorno pri budenje ke se povrze so fizickoto telo tie dojdat do mozokot kako sonovi ... nekoj donese malku , nekoj mnogu, nekoj nisto... obicno najbitnite raboti se socuvaat i na niv mozeme da se setime, a toa se sekogas poraki, patokazi...
...koga svesta pri preminot (zaspivanjeto) uspee da ostane budna ,a teloto da zaspie , togas imas astralna proekcija , koja nudi mnogu moznosti i mnogu opasnosti, ama za toa e potrebno razvieno energetsko telo i mnogu zivotna energija ...
...kga vo sonot se razbudi svesta i bides svesen deka sonuvas , togas imas luciden ili buden son... togas mozes da pravis sto posakas vo granicite na svoite moznosti...
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Mi se ima deseno da sedam taka vo dnevna na kauc vo legnata polozba i da si se opustam. I kako paraliziran ostanav vo istata. Zaminav kako vo son da gledam sve sto mi se desava okolu mene. Ja kako da bev mnogu polesen i mozev da lebdam i se toa. Zvonev od tamo na domasniot telefon i go slusnav toa kaj mene vo realniot svet. Se javi majka mi i prasuvase koj e ja kolku i da vikav ona ne me slusase. I nekako po nekoe vreme osetiv teloto go mrdav ama tesko i odma se razbudiv :/
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Не знам у кој кафиќ одите али мора да престанете...ставаат недозволени супстанци у пијалоците...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
sekoj son e astralen... vo sekoj son izleguvate od teloto , samo ja gubite svesta, zaedno so mozokot zaspiva i svesta i vaseto energ. telo luta nesvesno vo astralot, ponekogas uspeva da zadrzi del od slucuvanjata i nastanita vo svojata obvivka i koga povtorno pri budenje ke se povrze so fizickoto telo tie dojdat do mozokot kako sonovi ... nekoj donese malku , nekoj mnogu, nekoj nisto... obicno najbitnite raboti se socuvaat i na niv mozeme da se setime, a toa se sekogas poraki, patokazi...
...koga svesta pri preminot (zaspivanjeto) uspee da ostane budna ,a teloto da zaspie , togas imas astralna proekcija , koja nudi mnogu moznosti i mnogu opasnosti, ama za toa e potrebno razvieno energetsko telo i mnogu zivotna energija ...
...kga vo sonot se razbudi svesta i bides svesen deka sonuvas , togas imas luciden ili buden son... togas mozes da pravis sto posakas vo granicite na svoite moznosti...
пример - патуваш во воз,автобус,авион,тогаш свеста останува во тебе оти се плаши да не се загине некаде по патот ако излезе од тебе........
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
пример - патуваш во воз,автобус,авион,тогаш свеста останува во тебе оти се плаши да не се загине некаде по патот ако излезе од тебе........
svesta = dušata = ti... taa ne poznava strav, egoto e ona koe se plasi, egoto e ona koe saka da se pokaze i da se primeti , egoto e ona koe ima potreba od vnimanie i koga nema znaenje, ... togas se istaknuva so ... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom