Астрална проекција

5pammeR

Love
Член од
24 август 2008
Мислења
338
Поени од реакции
9
Гледете го филмот Insidious и повторно ќе збориме дали некој сака да има вакво искуство, се е точно во филмот поврзано со Астрална Проекција ;) ..
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Гледете го филмот Insidious и повторно ќе збориме дали некој сака да има вакво искуство, се е точно во филмот поврзано со Астрална Проекција ;) ..
Да, супер е филмот!
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
за астрални дејствија секој што сака да знае повеќе и ако го интересираат нека ја земе книгата " Смарагдна земја" - од -Ан и Данијел Мероа - Живодан .Се пишува во неа..и е од лични искуства напишана...
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Од дека може да се земе книгата?
искрено ств незз ...Јас книгата ја добив од школо ми ја дадоа награда онака рандом книга.Побарај ја по книжариве или во некоја библиотека. мора да ја има 1000 %
 
K

kalimer0

Гостин
Интересно е што не се знае дали може да дојде до смрт за време на практикување на астралната проекција бидејќи и да му се случило некому не се вратил да каже. Колку што знам, во физичкото тело се враќаш со самата помисла дека сакаш да се вратиш но што ако поради x причини не помислиш? Едноставно во потсвеста сакаш да умреш (еден вид на самоубиство).
 
Член од
5 април 2014
Мислења
114
Поени од реакции
49
аб
Интересно е што не се знае дали може да дојде до смрт за време на практикување на астралната проекција бидејќи и да му се случило некому не се вратил да каже. Колку што знам, во физичкото тело се враќаш со самата помисла дека сакаш да се вратиш но што ако поради x причини не помислиш? Едноставно во потсвеста сакаш да умреш (еден вид на самоубиство).
е брат до сега имало ли е случај да умре некој у соно а да не се знае од шо е умрен? не, епа неможе да се умре..[DOUBLEPOST=1401045104][/DOUBLEPOST]
Ja знаев само дефиницијата за астрална, никогаш не сум ја доживеал, но имам т.е често пати доживувам едно чудно чувство, кое мислам дека многумина од вас го доживеале. Е сега можеби нема врска со темава, можеби има, но некако прикладна ми е да го пишам, па доколку некој знај да го објасни би му бил благодарен.
Често пати кога спијам на вечер си пуштам музика и си легнувам слушајќи ја истата, обично пост рок, онака ми прави филмови дури заспивам, ме опушта.
Е сега досега околу 10тина пати ми се има случено, по одредено време пример откако сум заспал, да се случи да лежам...........да речам дека спијам можеби би згрешил , ја слушам музиката како да ми свири, но не можам да ги отворам очите, ниту да се помрднам со било кој мој дел, како да мачам маки да речам, сакам да мрднам, сакам да се опулам како да сум свесен за целата состојба, а да не можам, како да ме кочи нешто, па така пример потребно е да измини одредено време, па да го остварам тоа што го имам замислено, пример да ја мрднам раката, да ми се ослободи........некако чудно доживување и состојба е нештово.
Дали некој имал слични искуства или е запознат со нештово?
парализа при спиење, имаш повеке на интернет за тоа прогуглај малко :D
 
Последно уредено:
M

MysteryMan23

Гостин

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
M

MysteryMan23

Гостин
прочити ја јас таа шо ја објавив понагоре специјално е напишана за АП
 

whenURdown

увезена пломба за петтка доле десно
Член од
6 март 2012
Мислења
56
Поени од реакции
24
тоа ти е луцид дриминг ,можеш да го контролираш сонот,јака работа. поврзано е со слип паралајз ,јако :D[DOUBLEPOST=1406070239][/DOUBLEPOST]океј да пообјаснам срамота ми е вака :D кога идеш на спање ,си прајш брза фискултура за растегање на мускулите и легнуваш во најкомотната положба и пробуваш така да останеш нешо тријс минути и ваљда ке се успиваш наредните неколку месеци али треба тренинг. епа сега секој сон насабајле гледаш да го запамтиш ( ако се разбудиш пробај да ја заджиш истата положба и пробај да се сетиж на сонот и запиши си на ливче секој сон секоја ден ,шо и да се сетиш на ливче се) му даваш на мозокот наредба така дека сакаш да предвладуваш кога сонуваш ,тоес да си свесен дека сонуваш и да правиш чуда во сонот. во таја состојба лусид дрим се влегува преку слип паралајз епа тоа 30-40 минути да се задржив во иста положба . да ти се опуштат мускулите и мозокот знае дека телото спие. а ти си свесен. во тој степен ако си многу добар во концентрација можиш да си испадниш од телото да си замислиш јаже нешо и јако е тоа. може да е гнасен хорор . може да е рај. ама до твојта креација е . ти си контролираш . заебиго стравот . јако е воа. ја до сеа иам неколку секунди искусено лусид. аут оф боди,не
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Interesna tema za pisuvanje moj sovet sami da ne probuvate astralna proekcija ili po poznato astralno patuvanje inaku preku astralno patuvanje mozete da razberete koj ste bile i so ste bile vo minatiot zivot i drugite zivoti nanazad i totalno e bezvremenski i bez granici mozete da setate vo idnina vo minato vo drugi dimenzii itn. pobarajte na jutjub ima odlicni videa za temava kako i da e pak ke ve predupredam nikako nemojte sami da probuvate vakvo neshto isklucivo so ucitel vodic koj ke ve vodi niz astralnoto patuvanje.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
70
Поени од реакции
46
http://www.youtube.com/watch?v=_i-yNUQosEI
еве со чекори има прикажано како се прави ,а и има коментари од некои кои ги следеле чекорите и навистина успеале за помалку од 5 мин да го направат тоа и штом напишале и коментаи сигурно се живи луѓето :cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom