Апчиња (Витамини)

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.626
Поени од реакции
15.146
Препорачувам Џејмисон Милтивитамин 100 complete. Мене рука на срце малце ми го шинаа спиењето, па по консултација со доктор ги паузирав 10тина дена и после почнав да ги кршам на пола додека дојдам во нормала, ама за енергија и имунитет - се покажаа.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.195
Поени од реакции
12.478
@Psyside сега моментално сум на пауза со селенот, втора недела. Јадам дневно по 3 бразилски ореви ( 90-110 мг селен дневно ), па сум на размислување само со нив да продолжам, да го баталам суплементот.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
531
Поени од реакции
356
@Psyside сега моментално сум на пауза со селенот, втора недела. Јадам дневно по 3 бразилски ореви ( 90-110 мг селен дневно ), па сум на размислување само со нив да продолжам, да го баталам суплементот.
Јадеш бразилски ореви + суплементи... Тоа веќе е премногу селен.

П.С. пробај и психата да си ја средиш.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.195
Поени од реакции
12.478
Јадеш бразилски ореви + суплементи... Тоа веќе е премногу селен.

П.С. пробај и психата да си ја средиш.
Ај прочитај ме убаво, зошто вакво залетување? На пауза сум со селен, убаво напишав.

И те молам, прескокни ме, за да ме учиш мене за психа. Освен кога ќе го поминеш моето 13 години, врати се да дискутираме.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.170
Поени од реакции
15.932
@Psyside сега моментално сум на пауза со селенот, втора недела. Јадам дневно по 3 бразилски ореви ( 90-110 мг селен дневно ), па сум на размислување само со нив да продолжам, да го баталам суплементот.
Можеш да јадеш ореви да, ако не да го баталиш значајно да го успориш, не би ризикувал + селениум има во многу семиња/јатки, не е само во бразилските ореви.

Другото горе доле го покривме, исто со бакар пази се, не секој ден преку 1-2 дена конзумирај.
 
На врв Bottom