Апсолвентски екскурзии

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Иста им е програмата со таа на Хисар,само со Хисар е додадено за плус 1 евро спиење во Сан Марино.
Јас како што видов тука од Рим одат во Венеција, а Колегиум имаат посета и на Фиренца
 
A

Avenger99

Гостин
Јас како што видов тука од Рим одат во Венеција, а Колегиум имаат посета и на Фиренца
Вака сеа,кога бев во агенцијата,ми рекоја дека за плус 1 евро има спиење во Сан Марино или во близината,тоа е новина воведена оваа година,бидејќи лани и тие ја имале ставено Фиренца во понудата меѓутоа посетата на Фиренца е во 3 часот после полноќ а тогаш,кој жив кој мртов..Затоа ја исклучиле Фиренца од понудата и го додале Сан Марино.
 
Член од
8 март 2013
Мислења
76
Поени од реакции
103
Да не има некој инфо Филозовски, Филолошки, Правен, Економски некој од овие кој термин ќе одат на екскурзија и со која агенција?
 
A

Avenger99

Гостин
Да не има некој инфо Филозовски, Филолошки, Правен, Економски некој од овие кој термин ќе одат на екскурзија и со која агенција?
Еконoмски одат со Хисар на 29 март,е сеа незнам дали цел Економски или дел.
 
Z

ziko bt

Гостин
Od ekonomski ke se odi so Kolegium i Hisar,razlikata e negde 55-45 vo korist na kolegium, poprilicno zacuduvacki posto mi se cini imaat najlosi uslovi za plakanje,a i turata e so edno nokevanje pomalce vo odnos na drugite agencii.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Заминувам на 19-ти Април со Рапсоди со таа најголемата тура од 19 дена, да не оди некој? Искуства, совети за трошење и слично? :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Заминувам на 19-ти Април со Рапсоди со таа најголемата тура од 19 дена, да не оди некој? Искуства, совети за трошење и слично? :)
Јас бев лани со Рапсоди и нема да зажалиш што си ги избрал. Искуства многу, ќе си видиш се од лице место. За трошење како шопинг само Барселона т.е. Шпанија.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Јас бев лани со Рапсоди и нема да зажалиш што си ги избрал. Искуства многу, ќе си видиш се од лице место. За трошење како шопинг само Барселона т.е. Шпанија.
Каков шопинг, онака генерално ме интересираше за каде се трошат повеќе парите, каде се штедат најдобро, со колку евриќи си помина ти џепарац? Јас најверојатно 600 ќе носам...
 
A

Avenger99

Гостин
Ќе да се малку 600..околу 300 евра ти одат на факултативни излети,јас околу 750 планирам да носам.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ќе да се малку 600..околу 300 евра ти одат на факултативни излети,јас околу 750 планирам да носам.
Не се 300 евра факултативните и немаш потреба да ги одиш сите, јас околу 200 евра или нешто помалку потрошив а бев на скоро сите, не ми текнува, мислам дека 220-250 евра беа сите, ич не ми текнува.
Каков шопинг, онака генерално ме интересираше за каде се трошат повеќе парите, каде се штедат најдобро, со колку евриќи си помина ти џепарац? Јас најверојатно 600 ќе носам...
Па што знам, носев толку од прилика, не знам колку потрошив, битно имав до крај. Се штеди ако не јадеш од мекдоналдс секој ден по 2-3 оброка, ако си купуваш од маркети и такви места. Најскапо место е Франција, али па таму немаш искачања и фактички таму најмалце пари ќе потрошиш :) Чувај пари за Шпанија, таму ти одат со шопинг, искачања и други работи 200 евра :)
 
A

Avenger99

Гостин
Не се 300 евра факултативните и немаш потреба да ги одиш сите, јас околу 200 евра или нешто помалку потрошив а бев на скоро сите, не ми текнува, мислам дека 220-250 евра беа сите, ич не ми текнува.

Па што знам, носев толку од прилика, не знам колку потрошив, битно имав до крај. Се штеди ако не јадеш од мекдоналдс секој ден по 2-3 оброка, ако си купуваш од маркети и такви места. Најскапо место е Франција, али па таму немаш искачања и фактички таму најмалце пари ќе потрошиш :) Чувај пари за Шпанија, таму ти одат со шопинг, искачања и други работи 200 евра :)
280 се сите,можеби не на сите ама околу 250 евра сигурно ќе одат за факултативни излети.И да,кога веќе сум тако сакам скоро се да видам:).Друго,од Хисар ни кажаа дека машките обично 640-650 евра носат за на крај вика да не ти фалат последните 2-3 дена па да треба да позајмувате,јас ќе носам плус 100 евра за секој случај,се бива по пат.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Јас потрошив 600 евра, а од ништо не се лишив. На сите факултативни излети бев, си направив и мал шопинг во Италија и во Шпанија. Со себе носев 1.000 евра.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
280 се сите,можеби не на сите ама околу 250 евра сигурно ќе одат за факултативни излети.И да,кога веќе сум тако сакам скоро се да видам:).Друго,од Хисар ни кажаа дека машките обично 640-650 евра носат за на крај вика да не ти фалат последните 2-3 дена па да треба да позајмувате,јас ќе носам плус 100 евра за секој случај,се бива по пат.
Па на 22-23 години ако не знаеш да ги испланираш парите за да не се позајмуваш носи и 1000 евра како срцето погоре :) Не вреди се да се види, али ти си знаеш, голем си ;)
 
A

Avenger99

Гостин
Па на 22-23 години ако не знаеш да ги испланираш парите за да не се позајмуваш носи и 1000 евра како срцето погоре :) Не вреди се да се види, али ти си знаеш, голем си ;)
Или не ме разбираш или несакаш да ме разбереш.Ти кажав колку ќе ми бидат доволно најверојатно и на мене,650 евра,ама на пат се бидува,знаеш ваљда,голем си;) А за тоа дали се вреди да се види,јас ќе си проценам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom