Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.148
Поени од реакции
35.200
Петрит Сарачини од Цивил:

Ееее да го имаше ова за ваквите владини измеќари што последниве 5 години ни го потеа курот колку тоа Заев бил најдобриот премиер во светот, Македонија до сега буквално ќе беше Швајцарија на Балканите.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Еххх, кога само би било вака. Сафари-стил лов на комуњари и соработници на Заев. Бодување на пленот кај официјални , акредитирани проценители под споменикот на Ќосето и после, во зависност на тоа што е заловено, попусти и поволности за ловците.
Пленот менува агрегатна состојба и се претвара во чад и пепел. Никој кур не го боли, заборавени се за два дена.
Ајде неделче ајдеее
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
После Сафари првото нешто шо ми падна напамет е ова.:aplauz:
Море мамето мамино. Сигурен сум дека за 4 години од сеа истиве постови за вмро ќе ги пишувам само нема сдс да биде контра тежата.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Ајде уште три дена да им одброиме на разни ордановци политиковци неџатчиња бобиевци васиљовци никсовци цивилковци. Не ми се верува дека дојдоа до дереџе да ги набраја човек што до пред 5 години вака им одбројуваше на јанко миленко мирка латас. У недела ќе биде лесни 2 за Данела Арсовска. Секој еден што има вадено за себе за дете бугарски пасош за да може да избега од срањево за кое сдс е директен кривец, мора да искочи да гласа против сдс. Абе незнам доктори што студирале у Бугарија, камионџии, све треба да искочи ако не искочило пред две недели. Ваква гнсна кампања мора да биде казнета прво, а второ ваква гнсна проклета збирштина испрдок од комунистичка партија не смее да постои. Доста беше веќе племенцето да ви го споебам некомпетентно корумпирано.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Каков контраефект :)))
веќе Либертас ги ИЗБРИША сите постови на СДСМ и Славјанка, ТУКА ИМА ДУЗИНИ КРИВИЧНИ Дела...
Ај да видам ЈОЈО гомнарите дали ќе покренат, треба Данела Тужба до ИНТЕРПОЛ ЕУ да даде, на големо се праат фалсификати на ЕУ лични документи, Башка што има ЗАКОН за заштита на Приватност.... треба како ДЕА што ги апсеше наркосите и сдсм полицаецот и за ова странци да апсат, МВР е злоупотребено до Бесвест !!!
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
веќе Либертас ги ИЗБРИША сите постови на СДСМ и Славјанка, ТУКА ИМА ДУЗИНИ КРИВИЧНИ Дела...
Ај да видам ЈОЈО гомнарите дали ќе покренат, треба Данела Тужба до ИНТЕРПОЛ ЕУ да даде, на големо се праат фалсификати на ЕУ лични документи, Башка што има ЗАКОН за заштита на Приватност.... треба како ДЕА што ги апсеше наркосите и сдсм полицаецот и за ова странци да апсат, МВР е злоупотребено до Бесвест !!!
Зашто бришеле?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Ова што се дешава со сдсм последниве две недели е најлошиот колапс и meltdown што го имам посведочено во политиката. Дебакал кампања тераат, наместо да се обидат да се реорганизираат и да се фокусираат на неколку општини кои ќе им бидат ,,бастиони,, во опозиција, они све од себе дадоа да ги изгубат сите општини во втор круг. Језиво дури.

Иначе нема појако од тоа дека бардовчани му дале благо на маричиќ како благодарност хахахахахаха. Свака част. Можеле и пакетче сланина да уфрлат.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Ако ако, само нека продужат вака. Оваа забрчанец чеда шмрчем бело попович шема може само да донесе до нов 27ми али овој пут без платени дилери рекетари и лихвари. Нереално е колку се аматери и дека со секој еден потег у смер на црна кампања го дигаат гневот према себе од сите други.



Бабе, пушти ми ја раката те молам, ме чекаат у Скопски Мерак имам бокалче се ветрее веќе 15 минути, туршииче извадено и даска за ракија. Ако ми ја поддржиш руката уште 5 минути ќе ми ги нарачаат и пастрмајлиите и којзнае колку ладни ќе бидат додека да дојдам до таму. Ај жити све, пушти ме.
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Дали ќе доживееме политичка кампања во која се презентираат програмите и какви се плановите без да се напаѓа претходникот? Стварно се претера со препукувања и мизерии. Како ние да не знаеме што не е направено... Мислам дека и некој Бајруш да се кандидира и да има достоинствена кампања фокусирана на сопствените планови без да спомне противник ќе го добие мојот глас.
До кога ќе се гласа заради неспособноста на некој а не заради способноста на новиот?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom