Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.591
Поени од реакции
13.279
Кизне шо бомби има муртинецов во џеб за сите.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.271
Поени од реакции
16.281
Dui, dpa no i besa protiv izbori, za ostanuvanje vo mnozinstvoto i protiv ostavkata.

Bese se sinoka uste edna laga kako ostavkata na Filipce

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Си кажа синоќа фино љепо, нема избори.
Кој знае што имаа на агенда друго да доиспосерат.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.671
Поени од реакции
5.293
Затоа последниве 2 години иаме дефицит на струја, исфрливме учебници, унаказивме секое дете, од 9 до 17 години, со 2 годишна онлајн „настава“ што беше се освен настава, а и на меѓународно богами добро се покажуваме.

Ја цело време мислам дека моменталниве кретени се криви за ова, тоа Грујо и ВМРО од 2014 да ти биле..
Онлајн настава имаше ради корона, да не се праиме на тошо сеа. Учебници сакале или не, за пар години се ќе бидат онлајн и на таблети.. книги, тетратки, домашни, предавања, се ќе заменуваат.
Ок им е на родителите коа им дремат цел ден на таблети и гледаат Јутјуб (и сами им пуштаат, за да не ги замараат), ама нејќеле да учат од таблети.. фиром логика.

Иначе постот беше у сарказам. Да им дадеме еве сега шанса на Вмро во сите градови да донесат расцут низ државава.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.697
Поени од реакции
21.679
Dui, dpa no i besa protiv izbori, za ostanuvanje vo mnozinstvoto i protiv ostavkata.

Bese se sinoka uste edna laga kako ostavkata na Filipce

Sent from my SM-A217F using Tapatalk
Како и тогаш така и сега слободоумното граџанство се мобилизира за спас на лидерот.

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.007
Поени од реакции
80.816
Што, да не се поубави они?
Можам полесно да живеам со некој, кој не мисли дека Господ му рекол сите да не убие за да земе награда у рајот.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.436
Поени од реакции
4.933
Најмногу ме потресе што се пееја народни песни на едно избирачко место:

„пеење народни песни на избирачко место“



Си бил во депонијата наречена Кичево? Аце цело време потенцираше дека семејството му е мултиетничко и ќе биде градоначалник на сите луѓе, Македонци, Албанци, Турци итн. За разлика програмата на учките беше „да не падне Кичево во Македонски раце“. Сигурно и тие 1000 души од странство дошле поради успешното владеење на учкава.
Не сум бил, и највероватно нема да доаѓам, ниту се подобрил мојот живот што Дуи ја добил општинава ниту би ми се слошил да останеше македонец градоначалникот. Ама за вас очигледно е важно што националност има градоначалникот.
Вашите партии петпати ја испокрадоа државава а за вас дуи ви е крив, па уште викате дека не се палите на национализам. Начинот на владеење на вашите партии ја одржува на живот дуи.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.325
Zaev voopšto ne ni trebaše da se nafaka da bide pretsedatel na SDSM i da stanuva premier, što mu faleše koga si beše gradonačalnik na Strumica, a voedno i lokalen biznismen, nešto što sekako ke si ostane i vo idnina. Ednostavno vo burni vreminja ja prezede partijata (2013 god.) otkako Branko se povleče od liderskata pozicija na Bihaćka, pa potoa moraše na razno-razni načini nekolku godini cvrsto da se bori so vlasta/režimot na Gruevski, pa jadeše i kotek vo sobranie na 27.april.2017 god. od razulavenata tolpa koja upadna vnatre, a vednaš otkako stana premier go fatija teški problematiki t.e. moraše da go rešava trideceniskiot spor so Grcija, nešto za što nitu eden prethoden premier nemaše hrabrost, kako i sporot so Bugarija i.t.n. Pa potoa taman se reši sporot so Grcija i zemjata malku se stabilizira dojde covid krizata koja trae veke skoro celi dve godini i ja istošti ekonomijata na državata. Kako i da e i kako i da bilo edno e fakt, a toj fakt e deka idniot premier na Makedonija nema da gi ima problemite koi gi imaše Zaev t.e. ne ke mora da rešava tricedeniski spor so Grcija, vo NATO veke sme členka, imavme uspešen popis posle celi dve decenii, covid krizata e veke vo zalez... Idniot premier na Makedonija koj i da bide ke ima mnogu pomalku glavobolii i problemi od Zaev koj vsušnost se spasi i konečno digna race i od partijata i od premierskata funkcija, neka si uživa vo životot i neka si bide raat, što da go boli glava vodejki edna propala država, koj pa političar izlegol na kraj so ovoj narod koj neznae što saka ... Kurto-Murto prikaznata, zmija ili magare, pogolemo ili pomalo zlo i se taka vrtenje vo eden magičen krug do beskonečnost !
Малоумна бљуботина на безрбетно суштество.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.404
Поени од реакции
46.947
Мислев на Беса/Дуи/ДПА/ЛДП/ДОМ/НСДП и остали што му се олку „верни“.
Ќе ги чекаат изборите во Бугарија за две недели на кои се надеваат дека ќе победи опција што ќе попушти за датумот, па после магично некако да попушти и ЕУ и тоа да им го среди рејтингот и да ги зацврсти на власт
Веројатно такви се напатствијата од стратешкиот партнер без кој ќе немавме држава.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
183
Поени од реакции
173
Која е ситуацијата со Дебар? Пишува дека ке има пак ново гласање на 14-ти Ноември. Како може трет изборен круг да има? Нели втор изборен круг е последен?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.591
Поени од реакции
13.279
Сеа Груби го глеав на прес, рамковниот морал да се почитува, само оваа влада гарантирала меѓуетнички добри односи, се останато би значело нестабилност не само во македонија туку и во регионот. Индиректно се закани дека не даваат власт, во спротивно немири.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom