Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

 • СДСМ

  Гласови: 17 7,2%
 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 65 27,4%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 108 45,6%
 • ДУИ

  Гласови: 6 2,5%
 • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 2 0,8%
 • БЕСА

  Гласови: 2 0,8%
 • ДПА

  Гласови: 1 0,4%
 • Друга партија (ќе пишам за која)

  Гласови: 13 5,5%
 • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

  Гласови: 23 9,7%

 • Вкупно гласачи
  237
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2015
Мислења
68
Поени од реакции
70
Ќе земе ама ако гледаш од 2017 како е опозиција ВМРО ги задржа своето гласачко тело и покрај растот на гласови на левица
Број на освоени гласови на Вмро-Дпмне во последни 5години
На Парламентарни избори 2016година - 454 000гласови
На Локални избoри 2017година - 335 000гласови
На Парламентарни избори 2020година - 315 000гласови
На Локални избори 2021година - 285 000

И двете партии имаат изгубено голем број на гласови во последни 5години.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
13.725
Поени од реакции
12.136
Кога гледам дека пола активисти на Левица се стационирани на форумов, го земам тоа како личен предизвик. :coffee:

Живо пиле немаше кога прашував за програмата на Левица, со посебен акцент на економските политики. Сите правеа калкулации колку гласови може да земе Левица во Битола! Дебатата беше сведена на шпекулации отколку на факти. А факт е дека на левичар не му се дава економија да води, сем ако не сакаш да ти ја сјебе (пр. Сдссм).

Сите критики, позитивни и негативни, треба да се прифатат и анализираат. Истите можат да те направат подобар, да знаеш каде ти се слобостите и како да ги отстраниш. Проблемите на Сдссм се кадровски, нивбата најголема слабост е целиот партиски врв. Проблемите на Дпмне се поврзани со внатрепартиската поделеност и фракцијата која јавно го напаѓа Мицко. Очекувам критиките да спласнат и да се консолидираат после овие избори.

Левица покажа заби против режимот, и за пописот, и за референдумот, и за законите и за мерките. Многу добро знаат да го привлечат вниманието на јавноста, а идиотите се фаќаат на нивните провокации ко сомови на дудинка (пр. Велигденското јајце).

Џабе им се и сите финансии на Сдссм кога не знаат да ги насочат кон големите жаришта и џабе им е целата медиумска машинерија која само ги прави попатетични и помизерни. Носењето на раце на Филипче, како херој и великомаченик, им отиде на штета. А многу добро се сеќаваме на неговите икони, зарем не?
Da si 30+ i da svrsuvas na Levica stvarno treba da ti fali nesto. Mislam sega, vo momentalnata politicka situacija koja e bezizlezna blagodarejki na hmmm bas na niv koi i ne dovedoja do ovaa bezizleznost. Vo red da si detiste, pojma nemas, se sto leta se jadi i taka. No na sozrean covek nekoi raboti treba da mu se jasni.
Vo red utre ili eden den Levica mozi ke bidi apsolutna vlast tuka. Super. I sto so toa. Toa niv ne im e jasno, toa nemozat da go skopcaat deka zamina vozot.
I gledam pogresno me sfakjaat.
Utre i Vmro da bidi apsolutna vlast, i pojma nemam koj, nebitno e vekje. Uste ne im e jasno, ke im se razjasni porano ili pokasno.
Za SDSM mi e maka da se povtoruvam. Kancer na edno opstestvo se tie, bea i ke bidat. Arno ama ete bas ovie gi dovleckaja na vlast posto razbirale mnogu nekoi raboti, rusele rezim i neznam sto. I sega ke go opravale toa.
Uste nekoj tuka da kazese kako bez pritoa da go navleci bukvalno cel gnev na megjunarodnata. Ova si mislat pu pu nevazi e. Ah beee
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.928
Поени од реакции
8.151
Ќути... неможам да спијам од мака :ROFLMAO:
Туку дај пофали се? Сите ли ти излегоа од списокот? Како иде обеќањето за *работа?

(Море ве знам како црн понеделник)
Да, да, се е по список.
Кај и да е тука си и ти на списокот, за 2-3 недели максимум.
На парламентарните сигурно ке одеш кај ромите да шириш ВМРО пропаганда.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
13.725
Поени од реакции
12.136
Број на освоени гласови на Вмро-Дпмне во последни 5години
На Парламентарни избори 2016година - 454 000гласови
На Локални избoри 2017година - 335 000гласови
На Парламентарни избори 2020година - 315 000гласови
На Локални избори 2021година - 285 000

И двете партии имаат изгубено голем број на гласови во последни 5години.
Se isselija :toe:
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
965
Поени од реакции
2.737
Број на освоени гласови на Вмро-Дпмне во последни 5години
На Парламентарни избори 2016година - 454 000гласови
На Локални избoри 2017година - 335 000гласови
На Парламентарни избори 2020година - 315 000гласови
На Локални избори 2021година - 285 000

И двете партии имаат изгубено голем број на гласови во последни 5години.
Има пад на гласови но се враќа на голема врата ВМРО!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.920
Поени од реакции
14.014
So 150.000 glasa?
Shto, jas od Kocani imam vrska so kanalizacijata vo Veles,na primer.
Пријател јас би им дал и 200.000, плус и ги гласав и очекував повеќе гласови за Перо и за некои од нивните градоначалници, ама тоа е што е. Муабетот е прво се скока, па се вика оп и не се навлага у што би било кога би било, да не биде за џабе еуфоријата.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.927
Поени од реакции
17.990
Ќ'умрит чоек, не ќе знајт дека Тетовска улица имало во градов.Ко шо ги зн'јме какви се мојт и да ја имет измислено, онака за бројка.

Screenshot_20211019_225456.jpg

Дури си мислам мојт и да ги почнит до 31-ви ко Туристичка шо ја раскопаа денот пред избори.Тамам да останит прашиништа до налето.Буково во вашиот дом, најдоброто за вашата општина! malo-sutra-sdsm.gif
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
3.805
Поени од реакции
26.131
Ќ'умрит чоек, не ќе знајт дека Тетовска улица имало во градов.Ко шо ги зн'јме какви се мојт и да ја имет измислено, онака за бројка.
:pos:
Улица Тетовска мало сутра :icon_mrgr:
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.960
Поени од реакции
58.789
Стварно у Карпош не знам што да правам. Толку многу се лоши двата избора, што би гласал за било кој од нив, само да не победи другиот.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
1.529
Поени од реакции
4.222
Ауу Неџат аууу. Читам читам пак од ново се враќам. Дечкото веќе у втор пасус доживува не така слаб мозочен удар и веројатно со укочена една страна продужува да куца. Па најодговорно тврдам дека ова е подоле од сите хвалоспеви на Грујо (со се песните). Нереално полтронство и бегање од реалност. Па колку кеш кошта вакво дудлање безрбетно? Матични клетки има ли тргнато на страна со време?
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
1.845
Поени од реакции
835
Decinja do vcera bea, pubertetlii. Sto ocekuvas, emotivno sozreaja za nekoja godina? Ti svesen si sto znaci na nekoj bubuljicar na 17 18 godini da mu recis bravos be, rezim srusivte. Pa kako tinejder da go odnesis vo javna kukja, da mu platis i da ne mu kazis ni deka si platil ni deka e javna kukja tuku da mu recis, brat car si, site sakat da gi ebis, biraj ebaciste edno koja sakas. I toj toa da si go vrzi vo krpce, deka e ebaciste golemo. Gledas uste svrsuvaat na toa kako kolku golemo arno napravile. Ziva sila nemozi da gi ubedi vo sprotivnoto.
Nemoj be Vlade tka za niv, "oni su malo nervozni" ne gi chepkaj.
Автоматски споено мислење:

конечно морнарица ќе имаме ако се оствари планов
Od Arachinovo 30 kapetani spremaat.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom