Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

 • СДСМ

  Гласови: 17 7,2%
 • ВМРО-ДПМНЕ

  Гласови: 65 27,4%
 • ЛЕВИЦА

  Гласови: 108 45,6%
 • ДУИ

  Гласови: 6 2,5%
 • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

  Гласови: 2 0,8%
 • БЕСА

  Гласови: 2 0,8%
 • ДПА

  Гласови: 1 0,4%
 • Друга партија (ќе пишам за која)

  Гласови: 13 5,5%
 • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

  Гласови: 23 9,7%

 • Вкупно гласачи
  237
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
272
Поени од реакции
289
упорен си нема што ама ке ви се акне од глава само нека дојдат парламентарни па да ја осетите еуфоријата


Sent from my iPhone using Tapatalk
Најголем дел од незадоволните од вмро се поради тоа што изгупи 3 пати по ред(2 по ред од страна на Мицкоски). После победава ќе се вратат во јатото на вмро, исто така и тмро и попот ќе се врата во вмро.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.351
Поени од реакции
3.416
Многу нервозни овие од Левица за така победнички резултат. :confused:
Глумат дека се нервозни само пред тв додека надвор заедно јадат и пијат.Погледни ги двете фотографии погоре што ги поставив.Ако јас за тебе зборам се и сешто негативно јавно на тв нема никскви шанси после избори да седнам и пијам кафе со тебе бидејки си ми непријател.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
16.129
Поени од реакции
17.841
Многу нервозни овие од Левица за така победнички резултат. :confused:
Decinja do vcera bea, pubertetlii. Sto ocekuvas, emotivno sozreaja za nekoja godina? Ti svesen si sto znaci na nekoj bubuljicar na 17 18 godini da mu recis bravos be, rezim srusivte. Pa kako tinejder da go odnesis vo javna kukja, da mu platis i da ne mu kazis ni deka si platil ni deka e javna kukja tuku da mu recis, brat car si, site sakat da gi ebis, biraj ebaciste edno koja sakas. I toj toa da si go vrzi vo krpce, deka e ebaciste golemo. Gledas uste svrsuvaat na toa kako kolku golemo arno napravile. Ziva sila nemozi da gi ubedi vo sprotivnoto.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.050
Поени од реакции
9.091
Најголем дел од незадоволните од вмро се поради тоа што изгупи 3 пати по ред(2 по ред од страна на Мицкоски). После победава ќе се вратат во јатото на вмро, исто така и тмро и попот ќе се врата во вмро.
со други зборови сеа ке се придружат во крадењето…
оние што немаа никаква корист од партија тешко дека ке се вратат особено не при Мицакот


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 август 2018
Мислења
2.822
Поени од реакции
5.837
Да не си втор акаунт на @PIRATIC ?
Преочигледен си. Жив се јадеш.
Ќути... неможам да спијам од мака :ROFLMAO:
Туку дај пофали се? Сите ли ти излегоа од списокот? Како иде обеќањето за *работа?

(Море ве знам како црн понеделник)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.137
Поени од реакции
26.975
Кога гледам дека пола активисти на Левица се стационирани на форумов, го земам тоа како личен предизвик. :coffee:

Живо пиле немаше кога прашував за програмата на Левица, со посебен акцент на економските политики. Сите правеа калкулации колку гласови може да земе Левица во Битола! Дебатата беше сведена на шпекулации отколку на факти. А факт е дека на левичар не му се дава економија да води, сем ако не сакаш да ти ја сјебе (пр. Сдссм).

Сите критики, позитивни и негативни, треба да се прифатат и анализираат. Истите можат да те направат подобар, да знаеш каде ти се слобостите и како да ги отстраниш. Проблемите на Сдссм се кадровски, нивбата најголема слабост е целиот партиски врв. Проблемите на Дпмне се поврзани со внатрепартиската поделеност и фракцијата која јавно го напаѓа Мицко. Очекувам критиките да спласнат и да се консолидираат после овие избори.

Левица покажа заби против режимот, и за пописот, и за референдумот, и за законите и за мерките. Многу добро знаат да го привлечат вниманието на јавноста, а идиотите се фаќаат на нивните провокации ко сомови на дудинка (пр. Велигденското јајце).

Џабе им се и сите финансии на Сдссм кога не знаат да ги насочат кон големите жаришта и џабе им е целата медиумска машинерија која само ги прави попатетични и помизерни. Носењето на раце на Филипче, како херој и великомаченик, им отиде на штета. А многу добро се сеќаваме на неговите икони, зарем не?
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
563
Поени од реакции
672
А ти од и инфомакс најверојатно. Дај стави ги резултатите од совети, а не од градоначалник.
Тие што гласавме за Левица во совет гласавме за ВМРО за градоначалник, оти глас за градоначалник на Левица ќе беше глас во вода. На парлемантарни ваквите гласови ќе идат за Левица, а не за ВМРО. Исто тука се и гласовите на Дом/ЛДП, независни и Зелен Хуман Град. па дури и има такви што гласале за СДСМ во совет, а ВМРО градоначалник, оти Шилегов ни своите не го поднесуваат.

Покрај ова на други избори уште луѓе ќе се охрабрат да гласат за трета опција, а не за ВМРО.
Гласовите на СДСМ и ВМРО ќе одат се надоле и надоле. Старците што гласат за нив се повеќе и повеќе ќе го снемува, а младите се повеќе се наклонети кон трето опции.
Со смена на генерации ќе се израмнат гласовите и ќе се добие таа трета опција. Може ова ќе трае 20год може 50год. Може Левица нема да биде таа партија, може ќе биде сосема друга, ама едно е јасно пополека овие две партии ќе паднат.
па нели гледаш дека се ставени втф?!
 

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
272
Поени од реакции
289
Дури сега сватив дека тој со пловен Вардар е во коалиција со вмро
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
17.201
Поени од реакции
23.170
Не ми се верува колку сериозен беше ликов кога го кажуваше ова. :eek: А оној па од Родина или која веќе партија беше вика дека била убава идејаа па уште Кина ќе правела воден пат од Грција преку Вардар за Морава за транспорт. :popce: Какви се тоа глупости? Вардар таму на југ толку е плиток што не може човек да се удави и да сака, а овие викаат бродови ќе пловеле - танкери сигурно. Гарант вака го замислувале. Отидени се скроз, исто ко на форумов луѓе како оној Зурла-тапан и жена му на Џеј Зи.


О
Незнам која партија ја пласирала оваа идеја. Но не е нивна, ова е идеја стара 100 години:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom