Американски фудбал - NFL лига

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.713
Поени од реакции
56.225
Автоматски споено мислење:

Не освои Лоренс


Автоматски споено мислење:

Ај да видиме кај ќе оди

За потсетување ова е топ 5 драфт пикови во моментов:

1. Џексонвил
2. Џетс
3. Мајами
4. Атланта
5. Синсинати

Сите освен Мајами бараат КБ :D

Дали Мајами догодина ќе има тим со Туа и Смит? :vozbud: :vozbud: :vozbud:
Автоматски споено мислење:

btw викам 'во моментов' дека може некој секогаш да трејда
Мислам дека и Туа во Мајами не е многу сигурен, иако за наредната сезона ќе му дадат уште една шанса.

Мене ми е малиот преценет, ништо посебно не покажува во неговата игра а Мајами искрено си склопи солиден тим на останатите позиции, читав дека и ќе се најзагреани за Аарон Џоунс кој после сезонава ќе е слободен агент а ГБП тешко да го исплати колку што бара.

Да сум Атланта би го пикирал Смит ако е достапен сеуште на драфтот и би му дал ултра добри оружја на Мет Рајан за последен пат, со оглед на тоа што ќе имаат и нов тренер.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.713
Поени од реакции
56.225
Гледав подкастов на СК а глеам и Америве се на иста бранова должина, и на Чикаго им даваат речиси никакви шанси против Сеинтс.

Јас у оваа утакмица го гледам потенцијалното изненадување во wild card рундата.

И тоа не ради Чикаго, туку ради Њу Орлеанс. Брис после повредата е топло-ладно, повеќе накај ладно. Can't guard Mike исто ко него, плус се враќа од повреда. Емануел Сандерс не се покажа како засилувањето кое го очекуваа. И многу битно, Камара нема да игра а сезонава он им е најконстантен во нападот и како ресивер, не само како бек.

Втората линја на одбраната им е класа, но од Чикаго не би се очекувало да оди на додавања па тука да ги сечат, повеќе ќе ги пробиваат каде што овие у првата линија не се најсјајни...

Затоа нема да ме чуди тука да се сопнат ЊОС уште на стартот...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.957
Поени од реакции
7.679
Слабо некако отвараат Билси


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
367
Поени од реакции
751
Фала за честитките, да во право си треба да се намали лигата, тие што се нективни не би требало да добијат покана идната сезона.
Momci ve molam vklucete me dogodina vo fantazi . Ili naski kazano, kogo da podmitam za da .... :brlav:
Baj d vej, moja prognoza , GBP vs Chiefs SB , dva sjajni gunslingers , i tek kako ima da bide najak SB vo poslednive 5 godini.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.176
Поени од реакции
16.505
Ради неспособниот Френк Рајх ќе мора уште еднаш да ги глеамо Билси, хрк пу!

Фил Риверс дизервс бетер
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
Каков плеј-кол од страна на Рајх, каков офсајд. Да изгубиш полувреме во кое си бил подобар... 7 and 9. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Кога беше третиот обид за гол на Колтс реков дека ова ќе ги чини мечот.

Во право бев.

Колтс се 100% деморализирани и офанзивно и дефанзивно.

Има само два начина како Колтс би избегнале катастрофа во второ:

1: Да имаат одлично полувреме каде ќе се мотивираат и ќе влезат спремно

2: Билс да им подарува топки со свои грешки

Мора Колтс да почнат јако во второ иначе им се пишува катастрофа

Кој ја има прв топката у второ?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
Кога беше третиот обид за гол на Колтс реков дека ова ќе ги чини мечот.

Во право бев.

Колтс се 100% деморализирани и офанзивно и дефанзивно.

Има само два начина како Колтс би избегнале катастрофа во второ:

1: Да имаат одлично полувреме каде ќе се мотивираат и ќе влезат спремно

2: Билс да им подарува топки со свои грешки

Мора Колтс да почнат јако во второ иначе им се пишува катастрофа

Кој ја има прв топката у второ?
Билс имаат прв посед во второ.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Билс имаат прв посед во второ.
Е па ако дадат ТД...не гледам како би се спасиле Колтс
Автоматски споено мислење:

:pos: :pos: :pos:

Ај да не зборам пред рака ама катастрофа се спрема на Колтс со ТД

35-16 ќе заврши :D .......нели, ако падне ТД сега :D
Автоматски споено мислење:

Добро е, се извадија..сега за сега.
Барем за самодоверба им е добро.

Сега им е полесно да се вратат во игра, само ќе им треба:

А) ФГ/ТД
Б) Запирање без да примат ТД

едно од двеве
Автоматски споено мислење:

Е па кога не сака....не сака

то е
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
ggwp

толку е, третиот обид за ТД кога се посраа со трчање нанаазад беше решавачко

Одиме на Хокс-Ремс, ќе биде јако тоа у пм
 

Kajgana Shop

На врв Bottom