Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
:pos: :pos: :pos:

Овие Билс со форсирањево на пас сами се сјебаа какви ебани ретарди

АЛОООООООООО

НА 4 МИНУТИ ДО КРАЈ СПАМАШ ТРЧАЊЕ И УМИРАШ ВРЕМЕ ДУР НЕ ЗАВРШИ СЕ

99% пас играа wtf??!?!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Ват да фак? Зашо идеа на 2 поена?
За? Првиот пат збориш?

Дека имаше фаул за Билс па евентуален обид за 2 поени ќе започнеше од ептен блиску.

Се водеа од логиката "А бе блиску е, ајде да пробаме"

...а ретардирано беше, ништо немаше да им помогнат тие два поени повеќе од еден обичен поен.
Глупости
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
Zasluzuvaat da izgubat Bills radi play calling vo napadov.
Автоматски споено мислење:

За? Првиот пат збориш?

Дека имаше фаул за Билс па евентуален обид за 2 поени ќе започнеше од ептен блиску.

Се водеа од логиката "А бе блиску е, ајде да пробаме"

...а ретардирано беше, ништо немаше да им помогнат тие два поени повеќе од еден обичен поен.
Глупости
Dobar call beshe toa, samo akcijata bese pogresna, trebase Brisett vo igra, mozesh action play da igrash, QB sneak.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Zasluzuvaat da izgubat Bills radi play calling vo napadov.
Па стварно до тоа стигна мечов.

Лош плејколинг.

Иначе израмнети беа горе доле

Плејколингот на Колтс на 3 и гол на крај на прво

Ова сега на Билс на крај на второ

А генерално гледано, Колтс утнаа ФГ, утнаа обид за 2 поена..

Ова требаше лагано победа да биде на Билс, имаа пар меч топки, а најбитно...ова на крај, требаше да го убијат времето.

Еве, тешко ќе биде сега за Колтс, ама стварно, ако се посерат Билс...
Решен меч беше ова, ни Фалконс вака не се посеруваат :D (ок, добро, не :D )
Се што требаше е...трчај се додека не испадне 4th down.

Тоа е се што требаше, гарантирам да го правеа тоа у моментов мечот ќе беше завршен у буквална смисла, ќе завршеше времето сега :D
Автоматски споено мислење:

Zasluzuvaat da izgubat Bills radi play calling vo napadov.
Автоматски споено мислење:


Dobar call beshe toa, samo akcijata bese pogresna, trebase Brisett vo igra, mozesh action play da igrash, QB sneak.
Нц, ништо немаше да им помогне тоа on the long run.
Автоматски споено мислење:

АААА ПРОДОЛЖУВА МЕЧОООТ

ВОЗБУДА

АЈ ДА ВИДИМЕ ДАЛИ ЌЕ ГЛЕДАМЕ ИКС

GOD I LOVE NFL PLAYOFFS
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
Ova e fumbleeeeee!!! Zashto ne snepaa Coltsi pred tajmautot?!?!
Автоматски споено мислење:

Ruling on the field stands?! What?! Dali ste vie slepi bre?!
Автоматски споено мислење:

Пропуштена шанса во прво полувреме, промашен ФГ од 33 јарди, еве и сега ништо не направија со нападов (во кој имаше фамбл али судиите не знам што гледаа на снимките :D ).

Билс ќе мора подобро во конференциско полуфинале ако сакаат да победат. Кои им се можни противници?

Прва победа за Билси во плејоф после 96та. :D
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Значи, Бафало-Стилерс многу веројатно во следна рунда

Ауууу тоа ќе биде интересно

И вака гледано........стварно Енди Рид ќе треба да проба ептен за да не стигнат до СБ :D

Иако нели, тежок пат би бил со Тенеси/Балтимор па потоа и ваљда Билс или Стилерс...

Ама ипак. Чифс се бољи од сите овие екипи, особено после утакмицава денеска..

Малце квалитет и мозок и лесно можеш сите да ги запреш си ги покажаа дупките сите екипи до сега

НО(!!!)


Чифс се влезени во лоша форма на крај на сезонава, некако не делуваа ептен јако од тоа што гледав.

Ваљда се опуштија, па сега со паузава ќе се уозбилат.

Ама ете, ќе биде интересно.

Таа недела одмор надреално помага, не сте свесни колку.

Очекувам во следниве години со новиов концепт повеќе екипи да се молат да добијат late bye week пошто така им е подобро за во плејоф
Автоматски споено мислење:

А сега..за никој посебно нема да навивам пошто симпа ми се ептен Сиетл, ама од друга страна, Ремс ако победи денеска тоа е бољи з Тампа во евентуална следна рунда :D (да, порадо би играл со Сејнтс наместо Сихокс и покрај двете партии до сега)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.713
Поени од реакции
56.225
Тоа е тоа плејоф лудило!

@dragonsky, еве зошто не го можам Филип Риверс, типичен чоукер квотер. Види го што направи на последниот драјв, фрли у аут, го погоди таму Бленкеншип дур се загреваше. А и целиов тим на Колтс денеска, доби ненормално многу шанси и курац.

Билс вака ја заебаа и лани во плејофот против Тексанс но тогаш загубија пошто имаа подобар тим спроти нив, сега извлекоа г'з само ради неспособноста на противникот и ради Дигс.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.957
Поени од реакции
7.679
Смеат ли Сихокс на полувреме да го пријават Маршал Линч?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.017
Поени од реакции
1.932
За? Првиот пат збориш?

Дека имаше фаул за Билс па евентуален обид за 2 поени ќе започнеше од ептен блиску.

Се водеа од логиката "А бе блиску е, ајде да пробаме"

...а ретардирано беше, ништо немаше да им помогнат тие два поени повеќе од еден обичен поен.
Глупости
Да за првио пат. Не гу пратеше целосно, виде постигнаа ТД и после гледам одат на 2 поена. И да имало фаул не ми е логично да идат за 2 поена кд е плејоф, плус некој јард поблиску и знае се 90% дека е раш и Бафало га запреа. Ај секако нема ногу влијание вторио пат успешно реализираа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Ок, ипак ќе навивам за Ремс, не ми се игра со Пакерс ама ич гарантиран пораз ќе б иде тоа :(

Плс ремс издржете :(
Автоматски споено мислење:

Иначе Washington Caucasians се најјака прича жими се :D

КБ што му рекоа дека ќе му заврши кариерата и може да испадне инвалид
Тренер што се бореше со канцер
Притисоци од Амерички Зоран Заев за името

Секоја чест што стигнаа до плејофов, за повеќе....мање више битно, секако :cuc:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.713
Поени од реакции
56.225
Тенеси ланско сценарио ќе биде тоа :D
Алекс Смит нема да игра, ако помине Вашингтон тоа ќе биде најголемото изненадување во плејофот откако пратам НФЛ ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom