Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.391
Овие Ремс добра одбрана имаат, ама нападов им е хаос, на такви фаци..ептен некако тапа..

не нзам како стојат со free agents..ама им треба рефреш, подобро дане продолжуваат некои договори, им фали рефреш

А со Гоф...толку
Автоматски споено мислење:

Да за првио пат. Не гу пратеше целосно, виде постигнаа ТД и после гледам одат на 2 поена. И да имало фаул не ми е логично да идат за 2 поена кд е плејоф, плус некој јард поблиску и знае се 90% дека е раш и Бафало га запреа. Ај секако нема ногу влијание вторио пат успешно реализираа.
Се сложувам, не мењаше ништо тој еден поен плус, а еден поен минус е огромен притисок за бркање 2pt после..
Некако не размислија, одма беше.."еј фак ај да пробаме' сценарио, не беше ептен паметно тоа

Ама ете, на крај тоа тотално ништо не смени
Автоматски споено мислење:

Лелеее Сихокс со глупиов фаул...лелелелел

11(или 12 сега?) драјвови и само 8 ПРВИ ОБИДИ WTF?

Лелелелел секад се чоукаат

Цело време играат на ниво на противникот а цело време имаат тим за СБ

То е, Пакерс ќе бидат избегнати за една рунда, тооооо

Ремс треба да бидат Фалконс левел чоукери за да изгубат. Буквално се што треба е да спамаат трчање и кратки пасови.

Буквално тоа е тоа.
(освен нели, ако загубат онсајд кик)

99% е решен мечов
Автоматски споено мислење:

Да одеа сеа на 4ти обид Сихокс..не би ги обвинил искрено
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.391
ТОООО ЦЕЦООО!

Многу веројатно:

Грин Беј-Ремс
Сејнтс-Тампа

следна недела ако нема изненадувања

Ама ајде, ќе видиме

Грин Беј вака на прво делува како да има полесен пат до СБ од Чифс, против сите од овие екипи може да стигне до двоцифрена победа, ниту еден не делуваше стабилно.

Ама....ајде, ќе видиме, се надевам грешка сум :D
Одиме сега

WOOO

(требаше да си нарачам дрес од Брејди..вака само со шалчето ќе си навивам од пред пар години :vozbud: )
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.712
Поени од реакции
56.209
Нека си го поцица сега Меткаф бицепсот, Ремзи го уништи.

Unpopular opinion: Ако сака Вилсон да атакува на уште еден СБ, треба да си оди од Сиетл, затоа што Пит Керол сигурно нема да си оди.

Ова денес беше монструозна партија на одбраната на Ремс, но и ужасен менаџмент на Пит Керол. Мораш у плејоф да се ослониш на својот Hall of fame квотер штом го имаш. Да си Мквеј и да ги имаш Гоф, Бортлс и овој шо се повреди па да одиш на комбинирано и конзервативно е разбирливо, ама да го имаш Вилсон и да не го пуштиш да фрла бомби... глупости.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.562
Поени од реакции
5.067
Меткалф кој гето црнец мајкооо :) пиштеше вриштеше по клупа и одбраната на Ремс прочита кога ќе му фрлат пас за лесно пресечена топка со ТД. После беше лесно :)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
Може да си легнеме, оваа ќе биде решена у прво полувреме. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.391
Може да си легнеме, оваа ќе биде решена у прво полувреме. :D
Поседи уште малце бе, Тампа е ова, барем до трета четвртина после ќе биде појасно :D
Автоматски споено мислење:

Може да си легнеме, оваа ќе биде решена у прво полувреме. :D
Се надевам не легна, само 2 разлика е :D

Каков очај тим леле :mad:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.562
Поени од реакции
5.067
Симпатични се Каукејжанс, ама Пиратите се немилосрдни. Енивејз ќе гледам и второ полувреме.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.391
true blue утре кога ќе стане ќе очекува да види некој си 38-10 резултат, ама не е свесен која екипа е Тампа :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
true blue утре кога ќе стане ќе очекува да види некој си 38-10 резултат, ама не е свесен која екипа е Тампа :D
Ја гледам. Паралелно играм и Сајберпанк, мислев да играм само, али кога видов дека ќе биде тесна - морав да пуштам. :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.562
Поени од реакции
5.067
Ах бре Хајники... за малку... Ајде повеќе среќа следната сезона.
Том Брејди и дружината пловат у следна рунда.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.955
Поени од реакции
7.676
@dragonsky зошто во постовите цело време пишуваш дека Ремс идат на Пакерс?

На апликацијата каде што пратам обратно е, Брејди иде на Роџерс:
Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.706
Поени од реакции
10.755
@dragonsky зошто во постовите цело време пишуваш дека Ремс идат на Пакерс?

На апликацијата каде што пратам обратно е, Брејди иде на Роџерс:
Sent from my iPhone using Tapatalk
Затоа што Ремси се 6th seed а Тампа 5th seed. Грин Беј играат против најслабо рангираниот а тоа најверојатно ќе бидат Ремси. Можно е и против Чикаго доколку победат вечер затоа што Чикаго се 7th seed.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.955
Поени од реакции
7.676
Затоа што Ремси се 6th seed а Тампа 5th seed. Грин Беј играат против најслабо рангираниот а тоа најверојатно ќе бидат Ремси. Можно е и против Чикаго доколку победат вечер затоа што Чикаго се 7th seed.
Аха значи шемава за кој со кого иде понатака не е дефинирана со почетокот на плеј оф и подобриот од секоја “гранка” не го превзема рејтингот од противникот?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom