Американски фудбал - NFL лига

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.712
Поени од реакции
56.209
Каква лудница во Хјустон уште! :vozbud:

Е па дечки..

ГИ ИМАМЕ ПЛЕЈОФ УТАКМИЦИТЕ!

АФЦ:
Чифс - слободни

Бафало-Индијанаполис
Питсбург-Кливленд
Тенеси-Балитмор

НФЦ:

Пакерс - слободни
Сејнтс-Чикаго
Сиетл - Ремс
Вашингтон/Џајантс - Тампа Беј

Интересни текми

Вака на прва Питсбург-Кливленд звучи јако.
Ќе можат ли Чикаго со Сиетл? Тешко..
А Ремс со Сејнтс? Хмм
Ќе игра ли Гоф?

Вашингтон или Њу Јорк ќе играат дома, може ли тоа да е елемент некаков?

Ајде, мавајте предвидувања :D
Автоматски споено мислење:

Ајде, ептен ептен првично што не значи ништо чисто да појадам гомна

Балтимор
Кливленд
Бафало

И тоа носи

Чифс-Балтимор

Бафало-Кливленд

И тоа носи:

Бафало-Балтимор

и тоа носи

Бафало у СБ

и во НФЦ

Сиетл
Сејнтс
Тампа

И после

Пакерс-Тампа
Сејнтс-Сиетл

и после

Пакерс-Сиетл

и СБ..

Хмм..

не знам..

Ај ќе кажам...

Сиетл-Бафало

И тепаат Сиетл

..ептен оптимистично делува на прва..

Ништо, џабе го пишував ова ќе биде Х А О С ова, ептен израмнети екипи има
Полека ништо не е готово во Хјустон, ако изгубат (или бидне tie) Тенеси ќе одат во Бафало кај мафијата наместо да го пречекаат Балтимор дома, многу битна разлика. :D
Автоматски споено мислење:

Аууу какво лудило од крај!

На 10 мин до крај 35:31 за Хјустон
На 1:45 до крај Тенеси погодува за водство 35:38
На 50 секунди до крај, Вотсон фрла бомба, Хјустон израмнува на 38:38
Со пола минута до крај, Танехил фрла бомба!
И FG погодува руки кикерот на Тенеси (Гостковски е повреден) за победа и прво место во дивизијата! :vozbud:

Ова ме потсети на победничкиот FG на Џејк Елиот за Фили во неговата руки сезона, кога после и освоија супербоул.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.391
Што би дале за таков трејд? Пикови или играч како Гилмор (+нешто)?
Уф, појма немам вака на прва. Ваљда некој микс, рандом играч+пар пикови

Зависи што им е целта на Пејтриотс.

Њутон наводно ќе си оди сигурно, а не гледам кој КБ би го зеле во моментов. Вотсон е најдобар КБ што е дел од тапа екипа, а Тексанс делуваат ко да се блиску до ребилд.
Автоматски споено мислење:

Мајами со топ 3 драфт пик ради трејдот со Тексанс :cuc:

И пошто има пар екипи што бараат КБ може дури и тоа да го трејдаат и да си лапнат квалитетни играчи на драфтов

Нивен е 18 пик исто така

Значи 3 и 18.

Може третиот да го трејдаат за некој и лагано да стигнат до неколку квалитетни играчи у прва рунда

:cuc:
 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.562
Поени од реакции
5.068
Koj очобол беше Филаделфија - Вашингтон, мајккооо...
Требаше да гледам НБА.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.745
Поени од реакции
914
Инаку ова било старо, но јас сега видов ЦБЦ ќе пренесува Супербоул годинава се сминиле со НБЦ, го пореметија распоредот
НБЦ->ЦБС->Фокс.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.712
Поени од реакции
56.209
Сакам финале Грин Беј - Канзас
Па што би рекле нашиве коментатори: Сите неутрални љубители на американскиот фудбал би го посакале тоа финале.

Ако Еванс не е сериозно повреден јас би ги сместил Тампа како трети фаворити (односно втори во НФЦ). ТБ12 фати форма навреме, Дру Брис не ми дава некоја сигурност после повредата, Ремси исто не ми се сигурни, единствено би го ставил на исто ниво Сиетл со нив.

Во АФЦ све освен титула за Канзас ќе ми биде големо изненадување иако сакам Билс мафија да влезат у СБ потајно. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.391
Дел од играчите во НФЛ веќе се во OFF-SEASON FORM!!!

Josh Jacobs, the Las Vegas Raiders Pro Bowl running back, was arrested on a DUI charge early Monday morning, hours after the team returned from a season-finale victory at the Denver Broncos. Jacobs, 22, was arrested after Las Vegas Metropolitan Police responded to a single-vehicle crash near the McCarran Airport Connector and East Sunset Road at approximately 4:42 a.m. Police suspected impairment and Jacobs was taken to a local hospital because of minor injuries from the crash. After treatment, he was transported to the Clark County Detention Center, where he was booked for DUI, according to the LVMP public information officer.

Ајде, се чека некој да го пријават за силување и домашно насилство, I love NFL off season :vozbud: :vozbud:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.391
..никој не пишал проценти за утакмициве, ич не сте како во ЛШ темата (n)
:D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.712
Поени од реакции
56.209
Билс - Колтс 70 30
Ново Име - Бакс 5 95
Сејнтс - Берс 60 40
Сихокс - Ремс 55 45
Тајтнс - Рејвнс 70 30
Стилерс - Браунс 70 30

:kafence:
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.017
Поени од реакции
1.932
Бафало - Индијана 65 35
НЕ - Тампа 1 99
ЊО - Чикаго 70 30
Сиетл - ЛА 60 40
Тенеси - Балтимор 50 50
Питсбург - Кливленд 60 40
 

Kajgana Shop

На врв Bottom