Американски фудбал - NFL лига

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
30 години има Браун кога ќе почни сезоната 31 ќе има не вреди за пик од прва рунда па и +играч ич :D

Иц фрикин антонио браун, плус пикот на Кливленд е мидл раунд.

Башка имаат еден тоар слободен селери кап, можат да си ги попунат поголемите дупке у фри ејџенси.

Они си се рачунаат више у вин моуд, рачунај стилерси се распаѓаат ќе почнат ребилд наскоро сега е шансата на Кливленд да си ја лапа дивизијата, и да искористат дур е пекарот на руки договор.

Им треба ресивер ко леб, посебно дип трит ресивер, слот имаат у Џарвис.

А драфтот нема некој сјаен избор на ресивери.

А на Питсбург добро ќе им легне Колинс пошто немаат лајнбекер по повредата на Шазир
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Добар трејд за Broncos , Flacco e многу подобар QB него Keenum , баш да видиме што може да направи во тим кој за разлика од Ravens инвестира и во OL и WR

Бронкос години наназад имаат една од најлошите ОЛ у лига, а од годинава и слаб ресиверски состав.
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Иц фрикин антонио браун, плус пикот на Кливленд е мидл раунд.

Башка имаат еден тоар слободен селери кап, можат да си ги попунат поголемите дупке у фри ејџенси.

Они си се рачунаат више у вин моуд, рачунај стилерси се распаѓаат ќе почнат ребилд наскоро сега е шансата на Кливленд да си ја лапа дивизијата, и да искористат дур е пекарот на руки договор.

Им треба ресивер ко леб, посебно дип трит ресивер, слот имаат у Џарвис.

А драфтот нема некој сјаен избор на ресивери.

А на Питсбург добро ќе им легне Колинс пошто немаат лајнбекер по повредата на Шазир
Кој сака нека е тешко дека некој ќе дај пик од прва рунда за играч од 30 години а то да не е QB
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.465
Кој сака нека е тешко дека некој ќе дај пик од прва рунда за играч од 30 години а то да не е QB
Има уште едно 2-3 сезони Антонио Браун да биде опасен играч, не го потценувајте.

Бај д веј, сеа ми е шансата да си лапнам дресче од Браун од Стилерс, ќе има фин попуст :)
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Добар трејд за Broncos , Flacco e многу подобар QB него Keenum , баш да видиме што може да направи во тим кој за разлика од Ravens инвестира и во OL и WR
Може немаат најдобра OL , ама барем додека не го трејдуваа D.Thomas, со E.Sanders и што го драфтуваа Sutton имаа добра тројка за WR , сега во драфтот сигурно ќе бараат замена за Thomas. Да во моментов не е најсјајно ама ќе се подобрат со free agency .
А што е со твоиве Lions , се збори нешто за трејд на Stafford :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Кој сака нека е тешко дека некој ќе дај пик од прва рунда за играч од 30 години а то да не е QB
Лани чиче Џери даде пик од прва рунда за Амари Купер (ок 24 години има, ама ипак) :D

И по некое чудо до плејоф ги однесе....[DOUBLEPOST=1550100760][/DOUBLEPOST]All time win percentage

 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Лани чиче Џери даде пик од прва рунда за Амари Купер (ок 24 години има, ама ипак) :D

И по некое чудо до плејоф ги однесе....
Тој трејд уште и се трпи некако поготово шо ги однесе до плеј оф всушност и Калвин Ридли има 24 години а беше биран во прва рунда лани.А за играч шо има уште 2-3-4 години да игра во топ форма тешко да му биди понуден пик од прва рунда на Стилерси или од горната половина на првата рунда :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Може немаат најдобра OL , ама барем додека не го трејдуваа D.Thomas, со E.Sanders и што го драфтуваа Sutton имаа добра тројка за WR , сега во драфтот сигурно ќе бараат замена за Thomas. Да во моментов не е најсјајно ама ќе се подобрат со free agency .
А што е со твоиве Lions , се збори нешто за трејд на Stafford :D

Ова вљда си сакал мене да ме цитираш.

Имаа е клучниот збор, ко трејдаа ДТ, Сандерс е во години, а Сатон не ми остави некој вау впечаток ко Ридли или тој малиот од Синсинати.

Елвеј треба да биде избркан нова управа треба и да почне ребилд, да се трејда Вон и уште нешто што остана што вреди од одбраната.

Лош потег, многу лош за Денвер, Флако свекако кур го боли, престана да го боли пред 3 године, Џеј Катлер за богати :)
Потегов ќе го уназади денвер 3 сезони, башка Флако е инџури прон, а замисли што ќе му праат сезонава позади онаа ОЛ

Стафорд е според мене потценет кјубби, цела кариера игра у мизерни тимови, освен мегатрон немал асален соиграч, ради платата и углавном лошиот супортинг каст типот е под константна критика иако не го заслужува тоа
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Ова вљда си сакал мене да ме цитираш.

Имаа е клучниот збор, ко трејдаа ДТ, Сандерс е во години, а Сатон не ми остави некој вау впечаток ко Ридли или тој малиот од Синсинати.

Елвеј треба да биде избркан нова управа треба и да почне ребилд, да се трејда Вон и уште нешто што остана што вреди од одбраната.

Лош потег, многу лош за Денвер, Флако свекако кур го боли, престана да го боли пред 3 године, Џеј Катлер за богати :)
Потегов ќе го уназади денвер 3 сезони, башка Флако е инџури прон, а замисли што ќе му праат сезонава позади онаа ОЛ

Стафорд е според мене потценет кјубби, цела кариера игра у мизерни тимови, освен мегатрон немал асален соиграч, ради платата и углавном лошиот супортинг каст типот е под константна критика иако не го заслужува тоа
Јас мислам дека Flacco е ок QB не е баш топ 10 ама мислам дека ќе изигра добро во Broncos , Ravens имаат run first offense и не му одговараше тоа ич . Договорот не му е толку голем колку што мислиш , имал само 40 милиони гарантирани кога го потпишал тој 5 годишен договор и само 18,5 милиони ќе му биде плата до година што за starting QB не е така голема и ако не се покаже добро или Broncos драфтува некој кој мислат дека има потенцијал може лесно да се ослободат од него со малце dead money .
Ако збориме за Stafford , и јас мислам дека има потенцијал за да ги однесе Lions далеку во плеј оф , зашто не и superbowl , ама мислам дека во последниве години регресира место да се подобрува , можда толку удари што секоја сезона добива си го прават своето , како и да е Lions се stuck with him , кога му го дадоа тој огромен договор , не може да го трејдуваат или да се ослободат од него , трејд 30 милиони dead money ќе им направи што е околу 20% од цел salary cap.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
upload_2019-2-16_16-32-8.png


Ептен ми се прекул овие логоа мене, beyond me е зашто не се први логоа

Also................wtf, што е главното лого на Пакерс/???

Иначе логовцава за тие што не ги знаат се

Џетс - Колтс - Тенеси - Сејнтс

Тампа Беј - Ремс - Викингс - Бронкос

Браунс - Џегс - Пантерс - Редскинс

Тексанс - Рејвенс - Бенгалс - Пакерс
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Прегледај го приврзокот 204735


Ептен ми се прекул овие логоа мене, beyond me е зашто не се први логоа

Also................wtf, што е главното лого на Пакерс/???

Иначе логовцава за тие што не ги знаат се

Џетс - Колтс - Тенеси - Сејнтс

Тампа Беј - Ремс - Викингс - Бронкос

Браунс - Џегс - Пантерс - Редскинс

Тексанс - Рејвенс - Бенгалс - Пакерс
На horse (pun intended hehe) ли е логово на Бронкос што е коњоњ онака извртен?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom