Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Пази ова:
Тhe last QB to score a touchdown in the Super Bowl is Nick Foles.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
https://www.instagram.com/p/Btc4sChn4XP/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1uhyxkl8bnwc6
Kakvi likovi se dvajcava. :D

Ja nemam sto da kazam sigurno od mene poveke pratite i znaete. Kako za prva sezona pratenje super adrenalin i neizvesnost nosat natprevarite. Preku glava mi e veke od evropski sport kaj so bogatite imaat 40 kola i 40 popravni sansi da osvojat titula. Ova so system na eliminacii kade sto ne e bitno koj kako igral vo sezonata e ona sto mu fali na sekoj sport.

Jas iako izbrav da navivam za Jags, ova kaj Patriots ako funkcionira taka kako sto gledame po mediumi i socijalnive mrezi ondak kapa dole. Deckite uzivaat edni pokraj drugi i taa pocit sto ja imaat prema Tom i Bil e primer kako treba da funkcionira edna ekipa. Jbg vo kola ima 1 volan, ne moze 20 dusi i site kopiljaci da sednat da vozat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
https://www.instagram.com/p/Btc4sChn4XP/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1uhyxkl8bnwc6
Kakvi likovi se dvajcava. :D

Ja nemam sto da kazam sigurno od mene poveke pratite i znaete. Kako za prva sezona pratenje super adrenalin i neizvesnost nosat natprevarite. Preku glava mi e veke od evropski sport kaj so bogatite imaat 40 kola i 40 popravni sansi da osvojat titula. Ova so system na eliminacii kade sto ne e bitno koj kako igral vo sezonata e ona sto mu fali na sekoj sport.

Jas iako izbrav da navivam za Jags, ova kaj Patriots ako funkcionira taka kako sto gledame po mediumi i socijalnive mrezi ondak kapa dole. Deckite uzivaat edni pokraj drugi i taa pocit sto ja imaat prema Tom i Bil e primer kako treba da funkcionira edna ekipa. Jbg vo kola ima 1 volan, ne moze 20 dusi i site kopiljaci da sednat da vozat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
И многу битно, во НФЛ нема богати и сиромашни, селари кепот е тој. :D Тоа што Брејди прифаќа да игра за испод она што би требало да зема како плата е друга ствар. Тоа е една од битните работи кај Петриотс.
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Зак Тејлор (QB тренерот на Ремс) нов тренер на Бегалс, Брајан Флорес (дефанзивен тренер на Патси) нов тренер на Мајами.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Мастерклас на Бил Беличек, тотално го надмудри Меквеј. Цела сезона Патс играат човек на човек одбрана, вчера 68 % зона, целосно копирајки го планот на детроит. Не се прослаби нападот, ама кога најмногу требаше гронк фати 2 клучни топки, чао пријатно. Брејди добро е што го фрли очекуваниот интерсепшн одма, стандард е тоа веќе за него :D

Оваа офсезона е клучна за НЕ, тон пикови, ако ги погодат пиковите ќе продолжи династијата до крајот на кариерата на Брејди, веројатно ќе биде и малку полесна транзицијата од Беличек кон Мекданиелс.
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Дефинитивно defense wins championships, Беличек тренериште најголеми заслуги има за победата најмногу кога требаше ја подигна играта на тимот особено одбраната одлична против Чарџерс, Чифс и особено во Суперболот против Рамс.
Одбраната го доби мечот, нападот на Патриотс имаше подпросечно издание, Том Брејди лимитиран колку што се може Ремс изиграа добра одбрана, да им понудеше некој пред натпреварот дека ќе примат 13 поени одма ќе потпишеа со две раце.

Нападот на Рамс е најлош напад во супербол досега што сум гледал, Гоф изгледаше како руки квотербек. Гоф има пробеми во читање на противичките одбрани, против послабите екипи тиа не доаѓа до израз дел поради добриот плејколинг на Меквеј дел поради трчањето на Грли. Вчера против Беличек немаше никакви шанси, стариот беше секогаш 2 чекори понапред, успеа да го збуни Гоф букално на секоја акција.
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Синоќа се виде колку само му фалеше Купер Кап на Гоф. Нападот не им е исти откако се повреди Кап некаде на средина на сезоната кога и почнаа проблемите со нападот кои што беа преочиглени синоќа.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Goff uste ne znae da chita odbrani, toa mu e glavna maana. A vo posledni 10 sekundi pred snep nema komunikacija so trenerot vekje.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Не пратам нфл, вчера само прва четвртина ја гледав.
Иначе сакав да прашам, Брејди, Гронковски и тренеров Беличек се пензионираат, нема да играат од следна сезона или јас погрешно нешто сум разбрал?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Не пратам нфл, вчера само прва четвртина ја гледав.
Иначе сакав да прашам, Брејди, Гронковски и тренеров Беличек се пензионираат, нема да играат од следна сезона или јас погрешно нешто сум разбрал?
Едино Гронк размислува за пензија, Палпатин и Анакин ќе тераат уште.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Едино Гронк размислува за пензија, Палпатин и Анакин ќе тераат уште.
Damn. А мислев од следна сезона да почнам да пратам баш ради оваа сивоња. Ај ваљда ќе остане па барем една сезона да ги изгледам со Брејди. :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Damn. А мислев од следна сезона да почнам да пратам баш ради оваа сивоња. Ај ваљда ќе остане па барем една сезона да ги изгледам со Брејди. :)
Паднат е, не е стариот Гронковски, ништо нема да пропуштиш
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Damn. А мислев од следна сезона да почнам да пратам баш ради оваа сивоња. Ај ваљда ќе остане па барем една сезона да ги изгледам со Брејди. :)
Што ќе чекаш цела година скоро, земи гледај ги на торенти :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Секогаш кога ќе освои Брејди или ќе изигра јако иам едно прашање, што пичка ќе имаше оваа Жизел?
Лоша :/ Затоа не сака да се пензионира овој, преферира да игра до 45, што е поможно подалеку да остане од жена му :/

П.С. Жилет треба да ја најмат Жизел за spokesperson
Жизел - д бест а мен кен гет
 

Kajgana Shop

На врв Bottom