Американски фудбал - NFL лига

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Мајкл Бенет во НЕ.[DOUBLEPOST=1552080571][/DOUBLEPOST]Амендола катнат.
Што им дадоа на Фили? Ова може да значи дека нема да го задржат Треј Флауерс.
Инаку нема да ме зачуди Амендола да се врати во НЕ. :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Што им дадоа на Фили? Ова може да значи дека нема да го задржат Треј Флауерс.
Инаку нема да ме зачуди Амендола да се врати во НЕ. :D
Според шпекулациите, трејдот е пик од 5 рунда за Бенет и пик од 7 рунда. Тежок сељак е Бенет, ич не го сакам како карактер, се надевам дека нема да прави глупости. Инаку ова е повеќе замена за Клејборн, не би рекол дека нема шанси и Флауерс да остане. Како и да е, и да го потпишат Флауерс, ќе им треба уште некој играч на таа позиција, не се претерано добри во однос на бекап опции.
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
M. Bennet секад сум го хејтал , највеќе го мразев од "legion of boom" на Seahawks , ама секад бил добар во Seahawks и топ сезона за Eagles имаше, Patriots за таа плата и 5та рунда пик добија топ DT.

Мислам Eagles , прва рунда и барем еден од пиковите втора ќе се појачаат во одбрана
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
АБ у Рејдерс

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Ви реков дека нема тим шо ќе дај пик од прва рунда за 30 годишен ресивер па макар то бил и АБ :D
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Кој им е GM на Steelers треба да го јаде за ова , 3ти пик и 5ти пик за WR кој редовно над 1000 јарди и 10 TD по сезона е премалку , а да не збориме што покрај тоа што губи еден од најдобрите WR во NFL , Steelers две години ќе имаат скоро -20 милиони salary cap . Со 20 милиони кој клучни играчи може да се потпишат... со ова тој superbowl window што им беше мислам дека е готов
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
ГМ-от на Стилерс треба да го јаде за неотпуштање на Мајк Томлин.
Инаку редовно Стилерс наоѓаат одлични вајд рисивери, така да отсуството на АБ и нема да биде толку критично ко што на прв поглед изгледа.

Мене лично ќе ми недостасува АБ, сакав следната сезона да си купам негов дрес, ама вака нишо... најверојатно ќе биде тоа дресот од ЏуЏу :)
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
ГМ-от на Стилерс треба да го јаде за неотпуштање на Мајк Томлин.
Инаку редовно Стилерс наоѓаат одлични вајд рисивери, така да отсуството на АБ и нема да биде толку критично ко што на прв поглед изгледа.

Мене лично ќе ми недостасува АБ, сакав следната сезона да си купам негов дрес, ама вака нишо... најверојатно ќе биде тоа дресот од ЏуЏу :)
Дрес од Juju ќе биде топ , ако више не зимаш од QB . Треба нов GM Steelers да најдат , стварно ја усра ептен овој со АБ и со Бел , а можеби и со Томлин . Некој јак GM како на Eagles , Howard Roseman добро би им дошол :D Со него нема заебанции

 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Фили ќе го земат Малик, а Трент Браун од Петс во Оукланд.

За Петс ова значи дека Вин, 23тиот пик од лани ќе биде стартен LT. Уште Флауерс да го потпишат и еден добар WR и на коњ се.
 
Последно уредено:

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Redskins цел salary cap го потроши на Landon Collins :icon_lol: 84 милиони за 6 години
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Фили ќе го земат Малик, а Трент Браун од Петс во Оукланд.

За Петс ова значи дека Вин, 23тиот пик од лани ќе биде стартен LT. Уште Флауерс да го потпишат и еден добар WR и на коњ се.

Флауерс у Детроит :icon_lol:
Детроит днска уште ги зема Амендола и Џастин Колеман никел корнерот на Сихокс, можеби најдобриот никел корнер у лига(y)

@Newton' само сезонава ќе имаат кап хит за Браун Стилерси.
Браун бараше нов договор, и рече дека ако не го добие не иде нигде и ќе се пензионира пошто заработил доволно пари да немора да игра.
Кога играч дава такви изјави неможеш многу да земеш за него.
Али дека ГМот ја еба работава ја еба
Иначе најверојатно Голден Тејт ќе го земат.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Чекајте да чукне часот за Драфтот, тогаш ќе e уште по возбудливо. НЕ располагаат со многу пикови, очекувам да има зделка

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Флауерс у Детроит :icon_lol:
Детроит днска уште ги зема Амендола и Џастин Колеман никел корнерот на Сихокс, можеби најдобриот никел корнер у лига(y)

@Newton' само сезонава ќе имаат кап хит за Браун Стилерси.
Браун бараше нов договор, и рече дека ако не го добие не иде нигде и ќе се пензионира пошто заработил доволно пари да немора да игра.
Кога играч дава такви изјави неможеш многу да земеш за него.
Али дека ГМот ја еба работава ја еба
Иначе најверојатно Голден Тејт ќе го земат.
Да во право си , јас ги гледав претходно постовите за ако го отпуштат Steelers ќе мора да му плаќаат повеќе години (y) како и да е -21 милион годинава ќе се осетат многу , Тејт ако го земат ќе игра добро таму ама за да се замени All Pro WR ќе треба уште засилувања .
GM е највеќе виновен за целата ситуација , мораше да ја смири ситуацијата оддамна , или па да го трејдуваа порано пред да ги донесе во оваа ситуација , од прва рунда пик + мид роунд пикови што бараа на него пред месец дена стигнаа до 3та рунда и 5та пикови , страмота
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Фолс во Џагс (4 години, 88 милиони), ДеШон Џаксон од Тампа во Фили.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom