Американски фудбал - NFL лига

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Уште да им го испушат судииве на Далас остана, 3 катастрофални судиски грешки у нивна корист, со директно влијание на резултат.

Многу слабо одбранава на Пекерс, имаа 3-4 чисти sacks врз Прескот што ги промашија, плус па им се шета и со трчање низ средина. :facepalm:

Офанзивната линија веќе видено сезонава, тешко со ваква игра и вакво криминално судење да тепаат вечерва...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Какво утакмичиште! He is a very bad man! Играчиште е Роџерс, за 1 минута TD. Како избега чист sack и каков пас на крајот, свака част. Крозби сега треба цела недела вечери да го части. :D
И дефинитивно последната акција на крај беше интересна. :D Кога Зек имаше посед, да имаше блокери пред него, свашта можеше да се деси.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

HE IS A BAD MAN !!!

Аууу каков мерак ми се направи, сисајте го ви ебам каубојците одбивни. :pusigo:

Па како и му го начука на Прескот у негов стил со трчањето пред крај, ау ау. :drk:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
He is a baaad maaan !! :icon_mrgr:

Има две екипи што ги мрзим појќе од ГБ, и само двајца играчи што мрзим појќе од Роџерс.
До лани беше еден :icon_lol:, ама ова сушстество Елиот ми е бај фар најодвратното нешто што се појавило у НФЛ.

Една од ретките вечери да навијам за ГБ, и топ утакмица !!
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Што пропуштив. :facepalm:
Сеедно, ќе си гледам реприза, ебете се судии и цел Далас.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Топ утакмици имало ноќеска, штета не можев да ги догледам ни ГБ- Далас :/
Како и да е, Дешон Вотсон гази сезонава, сега за сега изгледа како играчот што се надеваа во Бафало дека ќе биде Тејлор. Многу малку им фали на Хјустон да бидат сериозни контендери, среќа Ват да не се повреди, нешто подобра офанзивна линија и барем по 1 добар корнер бек и вајд рисивер.
Сезонава сакам супербол Пакерс со НЕ. Иако е неблагодарно да се прогнозира супербол вака рано, мислам ќе биде несреќа на оваа генерација да не види супербол помеѓу 2та најдобри квотербека веќе неколку години. Нешто слично како што никогаш не видовме финале Коби- Леброн.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Топ утакмици имало ноќеска, штета не можев да ги догледам ни ГБ- Далас :/
Како и да е, Дешон Вотсон гази сезонава, сега за сега изгледа како играчот што се надеваа во Бафало дека ќе биде Тејлор. Многу малку им фали на Хјустон да бидат сериозни контендери, среќа Ват да не се повреди, нешто подобра офанзивна линија и барем по 1 добар корнер бек и вајд рисивер.
Сезонава сакам супербол Пакерс со НЕ. Иако е неблагодарно да се прогнозира супербол вака рано, мислам ќе биде несреќа на оваа генерација да не види супербол помеѓу 2та најдобри квотербека веќе неколку години. Нешто слично како што никогаш не видовме финале Коби- Леброн.
Брат, Ват се повреди сношти до крај на сезона (n)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Брат, Ват се повреди сношти до крај на сезона (n)
Тоа сака да ти каже, да не се повредува Ват па Тексас да бидат контендери. :D

После 5 текми веќе може да се види на кој тим колку му е чергата. „Најсимпатични“ моментално ми се Џексонвил, Ремс и Филаделфија. Карсон Венц фантастично игра со не толку добра група на ресивери, има добра поддршка во Блант кој фаќа залет во формата. На мислење сум дека и Џегуарс може до крај да се бори за плејоф со Тексанс. Ќе биде тесно меѓу нив, со Мариота и Лак повредени другиве 2 тима нема што да бараат.

NFC South ко што реков и пред сезоната очеувам да биде најнеизвесна и сите 4 екипи да се тука некаде, можда само Тампа убедливо последни. На запад би сакал нормално Рамс да завршат пред Сиетл, но видовме вчера дека го немаат тој Х фактор за директниот дуел со нив. Северот сигурно го зема Роџерс и компанија.

Не знам зошто америве се изненадени од Канзас, они и лани си газеа, и сеа се на прав пат убедливо да освојат дивизија, јер сеа па со Оукленд кај кои пак Кар е склон на повреди немаат ривал. Чарџерс ми се смешка од тим на чело со еден од најпреценетите QB. Бронкос се одлични досеа но мислам дека не можат повеќе од 9 победи.

AFC North во глобала се очекуваше да биде слаба дивизија налик AFC Еast, со 1 јак тим и 3 слаби, но тука испаднаа 4 слаби тима, ептен најслаба дивизија до сеа. Питсбург иако се први ќе бидат демолирани у плејоф ако останат со ваква ситуација во тимто. Сите тројца од ударното трио им се вон форма.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Тоа сака да ти каже, да не се повредува Ват па Тексас да бидат контендери. :D

После 5 текми веќе може да се види на кој тим колку му е чергата. „Најсимпатични“ моментално ми се Џексонвил, Ремс и Филаделфија. Карсон Венц фантастично игра со не толку добра група на ресивери, има добра поддршка во Блант кој фаќа залет во формата. На мислење сум дека и Џегуарс може до крај да се бори за плејоф со Тексанс. Ќе биде тесно меѓу нив, со Мариота и Лак повредени другиве 2 тима нема што да бараат.

NFC South ко што реков и пред сезоната очеувам да биде најнеизвесна и сите 4 екипи да се тука некаде, можда само Тампа убедливо последни. На запад би сакал нормално Рамс да завршат пред Сиетл, но видовме вчера дека го немаат тој Х фактор за директниот дуел со нив. Северот сигурно го зема Роџерс и компанија.

Не знам зошто америве се изненадени од Канзас, они и лани си газеа, и сеа се на прав пат убедливо да освојат дивизија, јер сеа па со Оукленд кај кои пак Кар е склон на повреди немаат ривал. Чарџерс ми се смешка од тим на чело со еден од најпреценетите QB. Бронкос се одлични досеа но мислам дека не можат повеќе од 9 победи.

AFC North во глобала се очекуваше да биде слаба дивизија налик AFC Еast, со 1 јак тим и 3 слаби, но тука испаднаа 4 слаби тима, ептен најслаба дивизија до сеа. Питсбург иако се први ќе бидат демолирани у плејоф ако останат со ваква ситуација во тимто. Сите тројца од ударното трио им се вон форма.
И мене Јагс и Рамс ми се најсимпатични екипи со тоа што пред Рамс има светла иднина а Јагс додека не го сменат Бортелс не прават ништо, ќе бидат медиокритет екипа како Бенгалци последните 4-5 сезони (без оваа) што е полошо од да бидит слаби.

 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Тесна е битката помеѓу Стафорд и Бредфорд за тоа кој е поантипатичен лик...мада мислам дека Бредфорд е во благо водство.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Тесна е битката помеѓу Стафорд и Бредфорд за тоа кој е поантипатичен лик...мада мислам дека Бредфорд е во благо водство.

еј не ми го чепкај Мет, Мет е закон бе како може антипатичен да ти биде :cool:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Дечки, овие направиле уште еден вид на фантази, каде, со истиот акаунт, бираш без буџетски и драфт ограничувања, давале и плус награди демек :icon_lol:

http://perfectchallenge.fantasy.nfl.com

Направив група/лига:
Kajgana Ultimate Fantasy
password
kajgana 123

упадајте :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom