Американски фудбал - NFL лига

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Tи ебем судиите педерски, да не беше тоа гомното Лајонс ќе беа 4-0 сеа !! :cool:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
:cool::cool:
Уште Гилмор да не беше глуп и два пати да прави глуп фаул...сеа ќе мораа да пантаат и две цели минути со три тајмаути за Брејди.
И глуп холдинг...кој ви кур бизнис...
Цела среќа за Патриотс дека играат во умрена дивизија и конференција и Брејди е чудовиште на 40 години. Да примиш на домашен терен 100 поени на 3 утакмици е криминал, не е за отказ туку за доживотна забрана за работа во фудбал за дефанзивниот координатор. Само реномето го спасува Патриша од отказ. Па ако земиш во предвид дека толку поени примаат дома а Брејди има 0 инт за бесилка е цела дефанзива на чело со координаторот.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
Цела среќа за Патриотс дека играат во умрена дивизија и конференција и Брејди е чудовиште на 40 години. Да примиш на домашен терен 100 поени на 3 утакмици е криминал, не е за отказ туку за доживотна забрана за работа во фудбал за дефанзивниот координатор. Само реномето го спасува Патриша од отказ. Па ако земиш во предвид дека толку поени примаат дома а Брејди има 0 инт за бесилка е цела дефанзива на чело со координаторот.
Tapa odbrana e sezonava, i sekondarito losho igra, gluposti vcera pravea na rushing play.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.226
Поени од реакции
6.707
По почетните 0-2,се враќам со 2 победи на победничките патеки и сеа е 2-2. Тимот ми е лудница,цело време играм обратно...кога ги играм прва постава едните ресивери и ранинг бекови,овие од клупата полудуваат. Правам измена наредно коло,овие што беа катастрофа и се седнати на клупа праат растур од таму. Квотербекови ги иам Дак Прескот и Илај,би го трејдал едниот ама уште се мислам кој. Одбраната ми е на Патриотс,хаварија ми е првите 4 кола. Наредно коло Wadiya Lions( @Марли препоставувам...чувај се :sakasuste:).

П.с. Овие Бафало многу газат за почеток на сезона,до каде може да идат? Вечер у 2:30 прв пораз на Канзас Сити

П.М.С. https://imgur.com/gallery/00IZjq7 :pos::pos::pos:
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
UNBEATEN !!!

Канзас Сити Чифс у риал лајф и ја на фантази, тие сме тие. :cool:

И тоа благодареание најмногу на најголемиот steal на драфтот, токму играчот на Канзас, Карииим Хант. :cuc:

Овојпат беше тесно само 2 бода повеќе од @Nikac_Aerodrom, кому еден од клупата да му играл, би ме победил. :D

Следнава мислам дека ќе го претрпам првиот пораз затоа што имам 3 битни играчи на bye...
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
UNBEATEN !!!

Канзас Сити Чифс у риал лајф и ја на фантази, тие сме тие. :cool:

И тоа благодареание најмногу на најголемиот steal на драфтот, токму играчот на Канзас, Карииим Хант. :cuc:

Овојпат беше тесно само 2 бода повеќе од @Nikac_Aerodrom, кому еден од клупата да му играл, би ме победил. :D

Следнава мислам дека ќе го претрпам првиот пораз затоа што имам 3 битни играчи на bye...
Јас прв пораз против Јаска, последен му беше Кели од Редскинс а водев со 1 бод. И нормално Редскинс ризикуваа со повреден Кели и првиот драјв од кога зеде 23 јарди се повреди пак.
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Wow , супер коло во НФЛ , Eagles победија на гости ,сите други тимови од NFC-East изгубија , дури и Patriots изгубија дома :jeeee: Put a cherry on my cake please

 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Бафало, Балтимор и Грин Беј јас ќе ги пробам од поголемите коефициенти. :D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Џајантс, Грин беј, Канзас и хендикепот на Јагуарс, мислам дека нема да изгубат со 9 разлика. Супер му е одбраната а и Бен и Бел не е се баш најсјајни на почетокот на сезонава.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
По мене поклон минус 46.5 на Рамс со Сиетл. Од другиве мислам Џетс ќе тепаат и Балтимор 2ка ( не игра Кар). Кога ги гледам утакмициве, тешка недела за типување :D
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Тешко коло за типување ама ќе ги играм на помалце пари

Bengals 1 , -3,5
Panthers 2 , -2,5
Giants 1 , -3,5
Eagles 1 , -6,5
Seahawks 2
Colts 1
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Еј греота е оваја одбрана да има напад кој го предводи играч го Бортлс
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Катастрофа нападите у првиве полувремиња, појќе интерсепшни има од тачдауни вкупно. :D
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Фрлањево на Роџерс со снајпер. Инаку Далас тачдаунов подарок им е, ама ај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom