Американски фудбал - NFL лига

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Денес има доста интересни натпревари за гледање , топ е што играат Miami - New Orleans од 15 30 очекувам интересна утакмица да биде .
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Очекувам Сејнтс лесно да победат но ме буни коефициентот 1.6, не ми се верува дека Катлер со преслаб Лендри сезонава ќе го победат Брис.
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
И мене ми беше малце чуден коефициентот , поготово што играат на неутрален терен , затоа го изиграв + поени и мислам дека се заебав .
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Anybody home in Foxborough?
:cool::cool:
Уште Гилмор да не беше глуп и два пати да прави глуп фаул...сеа ќе мораа да пантаат и две цели минути со три тајмаути за Брејди.
И глуп холдинг...кој ви кур бизнис...
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Рамс како им ја свртеа на Далас :vozbud:

Дербито Џагуарс - Џетс у овертајм, овертајмот беше комедии, Џетс промашија прво филд гол, после поправна погодија. :pos:

Среќа Кливленд дале тачдаун, иначе @Nikac_Aerodrom ќе имаше 17 поени само од одбраната, вака иам уште теоретски шанси. :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
@ElNinho немам шанса да тепам, уште од повредата на Монтгомери :D Еве и Кукс слабо, Амендола имаше клач ТД, тоа ме уништи. Здравјето само да ми го служи тоа што остана од тимов :D
За плејоф се борам, после се надевам дека Аризона ќе бидат компетитивни и ќе се врати Дејвид Џонсон, па од тогаш ако сум сеуште во игра ќе збориме посериозно :D
Инаку иако НЕ заслужија да изгубат заради криминалната одбрана, на крај судиите свирнаа 2 глупи пенали, холдинг суди на running play каде буквално секој играч држи, па и тоа на Гилмор на крај беше 50/50 што не мораше да се свирне во така тесна и физичка утакмица. Како и да е, очекувано е ова, само сега следи потешкиот дел од сезоната, до Оукленд МОРА да се среди одбраната, не може Брејди да ги носи секоја утакмица.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Ќе ги бркам Џајантс двојка, ама ајде и НЕ ќе ги додадам, една изгубија, со Тексанс се мачеа, редно е сигурица победа дома да имаат :boksix::boksix::facepalm::facepalm:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
ПОБЕДААААА!

АА ЕБИ СИ МАМАТА ФОЛК КАКВИ СТРЕСОВИ МИ ПРАВИШ САМО, ЗА МАЛЦЕ ОВА НЕМАШЕ ДА ВЛЕЗЕ..

АЛИ ФАК ЈЕААА :vozbud:

Добиен натпревар ќе изгубеа..али ај :love::love::love::love::love: Уште не ми е јасно како фаци како Кејс цело време имаат животни утакмици против нас али ајде...2-1 после три меча и не е така лошо ај гес...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Колку си мизерија од 0 до Џајантс?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
@ElNinho немам шанса да тепам, уште од повредата на Монтгомери :D Еве и Кукс слабо, Амендола имаше клач ТД, тоа ме уништи. Здравјето само да ми го служи тоа што остана од тимов :D
За плејоф се борам, после се надевам дека Аризона ќе бидат компетитивни и ќе се врати Дејвид Џонсон, па од тогаш ако сум сеуште во игра ќе збориме посериозно :D
Инаку иако НЕ заслужија да изгубат заради криминалната одбрана, на крај судиите свирнаа 2 глупи пенали, холдинг суди на running play каде буквално секој играч држи, па и тоа на Гилмор на крај беше 50/50 што не мораше да се свирне во така тесна и физичка утакмица. Како и да е, очекувано е ова, само сега следи потешкиот дел од сезоната, до Оукленд МОРА да се среди одбраната, не може Брејди да ги носи секоја утакмица.
И трејдот на Венц не ти оди у прилог засеа, додека моето додавање на Елиот пред колово се исплатеше 3 долги филд голса, 16 поени. Но те држи и тебе кикерот од Аризона со дури 4 погодени FG. Ја уште двајца играчи ти уште еден. ќе видиме, ќе биде интересно. :D

Кога сме кај field goals, Џајнтс пак загубија со филд гол у последна секунда. :vozbud:

Но ултимативниот field goals момент е Аризона - Сан Франциско, каде што ниту едена од екипите не даде тачдаун. Заврши 12-12 и се игра продужение. Свашта... :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Леле AFC South колку е очајна сезонава само...не ми се верува дека една од екипиве ќе игра плејоф додека во НФЦ ќе се јадат 10 екипи.. :facepalm:

Кој ќе ги гледа како се мачат....кои и да се победници во дивизијата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom