Американски фудбал - NFL лига

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Neno-WH, 24 септември 2008.

 1. Newton'

  Newton' Fapstronaut

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  106
  Штета за Trubisky i Chicago , прво полувреме имаа супер шанса да им избегаат на Vikings , но останаа на тие 2 поени од safety . Беа далеку подобри од Vikings прво полувреме но ништо не искористија , судиите беа виновни за некој глупи пенали што без врска ги фрлаа ама јебига и второ против Vikings дадоа некој пенали без везе , како и да добра утакмица , заврши како што се очекуваше со победа на Vikings .

  Thursday Nigh Football , Eagles at Panthers
  Која утакмица ке биде :oleee: двата тима со 4-1 скор , не сум многу оптимист за Eagles , ако се врати Fletcher Cox и Newton да изигра како во почетните кола ќе победат , се повеќе ми изглеа дека Luke Kuechly и компанија ќе изиграат топ против Eagles , се надевам не сум во право . Fly Eagles Fly
   
 2. Huddle

  Huddle

  Член од:
  10 јуни 2008
  Мислења:
  276
  Допаѓања:
  409
  Адриан Питерсон трејдован во Аризона :ROFLMAO:
   
 3. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  9.844
  Допаѓања:
  10.797
  First a Saint, now a Cardinal…next Adrian Peterson will be the Pope

  :icon_lol::pos::cuc:
   
  На dragonsky, Iceboy, Huddle и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Huddle

  Huddle

  Член од:
  10 јуни 2008
  Мислења:
  276
  Допаѓања:
  409
  DL2wUmzW4AAkeY5.jpg
   
  На dragonsky, Iceboy, ElNinho и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  9.844
  Допаѓања:
  10.797
  [​IMG]


  :pos::pos::pos:
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SanIker

  SanIker

  Член од:
  21 септември 2008
  Мислења:
  13.226
  Допаѓања:
  9.080
  На Tonchie, Iceboy и ElNinho им се допаѓа ова.
 7. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.441
  Допаѓања:
  49.937
  Вечер Кем Њутн губи ко магаре од Венц, @Prime :D
   
  На Марли и Newton' им се допаѓа ова.
 8. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.543
  Допаѓања:
  840
  Му ја обновиле казната на Елиот :coffee: 6 утакмици ќе одмара веројатно од следно коло.
   
 9. Newton'

  Newton' Fapstronaut

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  106
  [​IMG]
  5-1 :oleee::ojeaa::oleee:

  Судиите срамота беа , толку лошо судење оддамна не сум видел ,Morelli и компанија толку еднострано судеа ама пак Eagles победија . Fly Eagles Fly :ајнапиво:
   
  На ElNinho му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  9.844
  Допаѓања:
  10.797

  Ја па мислев ти за Пантерс си по никот :icon_lol:
   
 11. Newton'

  Newton' Fapstronaut

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  106
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На dragonsky и Марли им се допаѓа ова.
 12. Prime

  Prime Оптимус

  Член од:
  4 јули 2010
  Мислења:
  4.916
  Допаѓања:
  5.555

  Многу квалитетна утакмица браво и за Венц, штета со време сум сјебан не моам да глеам воопто скоро :(
   
  На Newton' му/ѝ се допаѓа ова.
 13. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  32.982
  Допаѓања:
  65.056
  Еве на што ќе се бара леб вечер :D
  upload_2017-10-15_5-39-20.png

  Пред се за забава ми е ливчево него ли нешто посериозно али ми држи вода..

  Минесота не се лоши и секад играле добро против Грин Беј...али па да му ебам мајката ако Пакерс не можат Кејс Кинам да го запрат и втората опција за RB на Вајкингс нека се убијат...

  Џетс-Петс Сигурно на почеток на сезона за ова би било 1.1 квота :D Така да...иако Пејтриотс ќе најдат начин да се мачат ваљда би треабло да тепаат сигурно

  Аризона и Тампа играат лошо во напад сезонава и покрај солидните офанзивни оружја...па да им ебам мајката и на нив, сигурно ќе им тргне една утакмица...шо знам...

  Сејнтс не се ништо посебно, дури Лајнс за фаворити би ги сметал..не знам со повреди како се Детроит, и дали имаат нешто сериозно, али нема шанса 9 разлика да изгубат, дури очекувам и да победат.

  Така да...мислам Грин Беј и Аризона ми се заебаните, другиве две лагано би требало да влезат
   
 14. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  9.844
  Допаѓања:
  10.797
  Тикетче ако игра некој за помалце паре

  [​IMG]

  Со 200 денара 6.600 :)
   
 15. KembaW

  KembaW

  Член од:
  14 декември 2013
  Мислења:
  3.971
  Допаѓања:
  10.673
  Ja igras pats 2ka na 1.25?
   
  На ElNinho му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: