Александар Белов

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Сите гласат за него ли гласат... а зошто ли гласат???
1. Тој да биде славен, да вози после ауди, бмв, мерцедес, да ја е*а која што ќе ја посака;
2. Сите ќе го знаат, ке трчат по него по автограми;
3. Ќе му направат албум, ќе му пишат песни;
4. Ќе зима по 1000 евра плата итн итн....

И што имам јас корист од тоа -НИШТО!!! Ќе трошам кредит за некој си да победи... може само да сонува...(мислам општо за сите учесници).
Единствена позитивна работа е што е од Македонија и ако победеше Александар повеќе ќе се говореше за нашата земја. Друго ништо!
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Сите гласат за него ли гласат... а зошто ли гласат???
1. Тој да биде славен, да вози после ауди, бмв, мерцедес, да ја е*а која што ќе ја посака;
2. Сите ќе го знаат, ке трчат по него по автограми;
3. Ќе му направат албум, ќе му пишат песни;
4. Ќе зима по 1000 евра плата итн итн....

И што имам јас корист од тоа -НИШТО!!! Ќе трошам кредит за некој си да победи... може само да сонува...(мислам општо за сите учесници).
Единствена позитивна работа е што е од Македонија и ако победеше Александар повеќе ќе се говореше за нашата земја. Друго ништо!
Ако идеме по логиката на нештата твоите нека не плакаат данок затоа што ти од тоа нема ништо корист а пак некој се богати зима пари и ја е*е која што ке посака....
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Abe so se nema da se kaze ,kako i da e covekot mn dostojno ja pretstavi drzavata bese 11pati favorit!
Ke ima slava ali kolku dolga ke vidime:)
i normalno koa od nikade ke odis nekade ...mutav ke izgledas ama i ako nemas vaka poddrska kako so nema on...tesko tebe
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
Кога бараме утеха во него...му претстои.... Морам да споменам дека мене ми е ... кога веке го нема Тоше
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
ОТ e добро шоу ама според мене Александар нема баш некои специјални гласовни квалитети :nenene:
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
Otvorete gi du{ite i po~uvstvuvajte ja qubovta.....
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
normalno bese oti nema da pobede.nema sansi makedonec e,zatoa:toe:
Ма дај пак со тој синдром дека никој не не сака. Искрено имаше многу подобри пеачи од Александар на ОТ иако според мене Аце беше подобар од оној си Аднан ама ајде бидна што бидна :uvo:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Ако идеме по логиката на нештата твоите нека не плакаат данок затоа што ти од тоа нема ништо корист а пак некој се богати зима пари и ја е*е која што ке посака....
Да ама тоа е сакал нејкал мораш да платиш. А во врска со Операција Триумф не е морално, никој на сила не те накарува.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
И конечно претпоставките се покажаа како точни
Имено:


Александар Белов, македонскиот студент кој заврши како третопласиран во финалната емисија на реалното музичко шоу „Операција триумф“, ќе учествува на „Скопскиот фестивал“ (18 “ 21 февруари) на кој ќе се одбере изведувачот и песната за „Евровизија“.

Александар ќе настапи со темата „Ти пеам песна“ на композиторот Кире Костов и на текстописецот Миодраг Врчаковски. - Мило ми е што добив шанса да се натпреварувам и да се борам за тоа својата земја да ја претставам на „Евровизија“. Ќе ми претставува големо задоволство ако во Москва бидам пејачот од Македонија “ изјави Александар. А слична судбина ги очекува и другите млади студенти од „Операција триумф“, кои по завршувањето на најголемиот регионален натпревар допрва треба да почнат со градење своја музичка кариера. Иако Аднан ја доби главната награда, продуцентската куќа „Емоушн“ има планови и за другите студенти.


Паралелно со работата на првата музичка компилација, студентите моментално се подготвуваат за големиот музички чекор “ „Песна на Евровизија“, која оваа пролет ќе се одржи во Москва. Засега е донесена конечна одлука за Хрватска “ Ана Бебиќ и Игор Цукров автоматски се пласираа во финалето на „Дора“. Песната за Игор ја подготвија членот на жирито на „Операција триумф“, Тончи Хуљиќ и неговата сопруга Вјекослава, додека темата за Ана, која најверојатно ќе се вика „Мрзим споре ствари“, ја напишаа Миро Буљан и Нено Нинчевиќ.
- Отсекогаш сакав да учествувам на „Дора“. Тоа ми е вистинско предизвик. Имам одлична песна и, се разбира, би сакала да одам на „Евровизија“ “ вели Ана Бебиќ. Кога станува збор за српската „Беовизија“, Горан Стаменковиќ, челниот човек на „Емоушн“, вели дека во текот на оваа недела ќе биде донесена одлука кои студенти од Србија ќе се борат за учество во „Евровизија“. - На „Беовизија“ најверојатно ќе учествуваме со две, ако не и со три песни. Планираме да овозможиме да се појават поголем дел од студентите. Се ќе зависи од песните “ објасни Стаменковиќ. Значи како српски претставници на „Евровизија“ предвид доаѓаат Ѓорѓе, Сајко, Милица, Даниел...
Нина Петковиќ ?и била логичен избор за Црна Гора, но се уште не се знаат точните услови за натпреварувањето во оваа земја. Минатата година претставникот за „Евровизија“ се избираше на „Монтевизија“, но годинава постои можност стручно жири да го одбере пејачот што ќе замине во Москва. Таквата практика во Босна се користи веќе долго време, па исто така и во оваа земја е неизвесно дали победникот на „Операција триумф“, Аднан Бабајиќ ќе добие шанса да замине на „Евровизија“.
Додека беше во куќата, Аднан доби информација дека е избран да ја претставува Босна на „Евровизија“. Подоцна беше објавено дека се работи за недоразбирање, иако шансите тоа да се случи и не се баш мали, со оглед на тоа што членката на босанската делегација за „Евровизија“, Исмета Дервоз, беше во жирито на „Операција триумф“.

Извор од радиомк,кои пак го превземале од време.
http://www.radiomk.com/index.php?categoryid=1&p2_articleid=1373
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Денеска беше на вестите на а1 и навистина ме фасцинира како културно се изразуваше и одговараше на прашањата, секоја чест, само да не го мавне славата во глава:vozbud:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
Сите гласат за него ли гласат... а зошто ли гласат???
1. Тој да биде славен, да вози после ауди, бмв, мерцедес, да ја е*а која што ќе ја посака;
2. Сите ќе го знаат, ке трчат по него по автограми;
3. Ќе му направат албум, ќе му пишат песни;
4. Ќе зима по 1000 евра плата итн итн....

И што имам јас корист од тоа -НИШТО!!! Ќе трошам кредит за некој си да победи... може само да сонува...(мислам општо за сите учесници).
Единствена позитивна работа е што е од Македонија и ако победеше Александар повеќе ќе се говореше за нашата земја. Друго ништо!
Немој да се навредиш,ама ова што го зборуваш според мене се тешки глупости.
1.Ти добиваш убави песни,што некогаш и те како знаат да ти го разубават денот.
2.Ете и самиот спомна дека ке ја претставува Македонија како земја,да даде Господ,и низ цел свет.
Јас мислам дека за тие 100-200 што би ги дал, добиваш многу повеќе.
Не знам ти што сакаш,џип да ти купи човекот???

Ај сега од друга страна,ко ќе извади албум детето,ти ќе појдиш продавница да го купиш поштено,или ќе го симниш од радио.мк???
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
Немој да се навредиш,ама ова што го зборуваш според мене се тешки глупости.
1.Ти добиваш убави песни,што некогаш и те како знаат да ти го разубават денот.
2.Ете и самиот спомна дека ке ја претставува Македонија како земја,да даде Господ,и низ цел свет.
Јас мислам дека за тие 100-200 што би ги дал, добиваш многу повеќе.
Не знам ти што сакаш,џип да ти купи човекот???

Ај сега од друга страна,ко ќе извади албум детето,ти ќе појдиш продавница да го купиш поштено,или ќе го симниш од радио.мк???
@Dee_Jay...
...bravo ubavo ka`ano... takov komentar navistina ne mu treba{e na de~koto, mislam stvarno, kakva vrska ima glasaweto so toa {to }e vozel, {to }e mu pi{uvale pesni, pravele albumi ...stvarno sme{no....OK jasno mi e {to saka da ka`i ama stvarno ni{to ne e na mesto.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Немој да се навредиш,ама ова што го зборуваш според мене се тешки глупости.
1.Ти добиваш убави песни,што некогаш и те како знаат да ти го разубават денот.
2.Ете и самиот спомна дека ке ја претставува Македонија како земја,да даде Господ,и низ цел свет.
Јас мислам дека за тие 100-200 што би ги дал, добиваш многу повеќе.
Не знам ти што сакаш,џип да ти купи човекот???
Ај сега од друга страна,ко ќе извади албум детето,ти ќе појдиш продавница да го купиш поштено,или ќе го симниш од радио.мк???
Да ти кажам право пари да ми дадат нема да го слушам а не па да одам да трчам да купувам негово цд, или па од интернет да ги терам неговите песни. Во тоа сум 100% сигурен. Многу ми е мило што заврши ОТ. неможев да ги поднесам сите како се лигават.
Како што реков единствена добра работа е што ќе ја претставува Македонија, а јас си ја сакам државата. А да гласам за овие работи слично како што беше ТОА СУМ ЈАС... - НЕМА ШАНСИ.

@Dee_Jay...
...bravo ubavo ka`ano... takov komentar navistina ne mu treba{e na de~koto, mislam stvarno, kakva vrska ima glasaweto so toa {to }e vozel, {to }e mu pi{uvale pesni, pravele albumi ...stvarno sme{no....OK jasno mi e {to saka da ka`i ama stvarno ni{to ne e na mesto.
Сигурно не ми требаше??? Секој си има свое мислење... а ти си сигурна од тие што трчат по концерти на некои такви пеачи, и им се умилкуват да се сликат со нив :tapp:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Ај сеа, полека малку. И мене ми се дигна косата кога го слушав малиоб како прашува дали е Србија во ЕУ (и тоа во потврднопрашална форма - „ Србија е во ЕУ, нели?“ и дека не чул за U2 или за ливерпулските бубачки, ама сепак би се воздржала од квалификации како што се - глуп, мутав, онаков или оваков. На крајот на краиштата, Ацика имаше највисок скор на тестот за интелегенција (со прашања поставени на српски, да потсетам).
Дечкото есимпатичен и имил, меѓутоа е факт дека има многу несигурна интонација, го мава трема и повраќачка пред настап. Ништо од тоа не е проблем кој не може да се надмине - со работа. Ама многу работа. Прерано е да го оптеретуваат со настапи од типот Евровизија затоа што е многу емотивен и ќе се скрши скрооооз. Прашајте го Владо Јаневски кој ја има пропеано цела Европа и пола Русија што значи да се пее на Евровизија.
Во секој случај, му посакувам остварување на сите желби и што помалце болки и падови на тој пат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom