Александар Белов

Ф

Фил Ајви

Гостин
Многу ми е смешен кога меша македонски и српски, а посебно кога го интервјуираше тој од ексклузив, а се сеќавам на: Ја сам тоа намерно урадио, старе ми се те ципеле. А овака дечкото е супер и мислам дека ке биде успешен пејач.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.419
Поени од реакции
7.771
"Upishao sam se na fakultet"
Интересна смисла за хумор.
Доколку рабиравте српски, ќе знаевте дека упиШао сам се, значи дека се помочал.
Не го следев многу во шоуто,ниту пак шоуто воопшто (чесен исклучок за Николина Пишек :drk:) ама му посакувам се најдобро во понатамошната кариера.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
И јас му посакувам се најдобро, класичен пејач, таков пејач победи и лани на Ѕвезде Гранда
За Евровзиија, сметѕам дека ако се пријави и ако има ОК песна, оваа година 100% победува он, евентуално со Некст Тајм да се јаде
 
Ј

јовица11

Гостин
Денес имав можност и лично се запознав со младиот Белов.Дечкото е навистина ОК и е доста пријатен и културен (и страшно срамежлив истовремено).Во живо ми се виде некако многу послаб од на ТВ и делуваше бледо (незнам дали од пудрата или од што).Тимот кој "работи" на/со него се група маалски баталџии кој најверојатно зеле кредит од банка со желба да му изиграваат менаџери на детето(да не збориме дека имаат страшно лош вкус и дека му ја одбраа најлошата и најнепродавана роба во целата продавница).Го прашав кога ќе има концерт со другарчињата од Академијата (ОТ секако) и ми потврди дека е закажано за 31 јануари.Инаку утре ќе има интервју со Жаре и ќе биде ексклузивен гостин во неговата емисија на А2 во недела.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
топ е дечкото само едно не ми се свиѓа многу е наивен ! треба да свати дека е македонец и од таму многу многу кариера да неочекува!
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Mi se svigja Alex. Super e. Mislam deka ke ima dobra kariera.

Samo a1 preteraa so nego. Vo vestite, na exclusive, sea vo eden na eden, pa posle sigurno ke go ima i vo explosive... :jaj:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Денес имав можност и лично се запознав со младиот Белов.Дечкото е навистина ОК и е доста пријатен и културен (и страшно срамежлив истовремено).Во живо ми се виде некако многу послаб од на ТВ и делуваше бледо (незнам дали од пудрата или од што).Тимот кој "работи" на/со него се група маалски баталџии кој најверојатно зеле кредит од банка со желба да му изиграваат менаџери на детето(да не збориме дека имаат страшно лош вкус и дека му ја одбраа најлошата и најнепродавана роба во целата продавница).Го прашав кога ќе има концерт со другарчињата од Академијата (ОТ секако) и ми потврди дека е закажано за 31 јануари.Инаку утре ќе има интервју со Жаре и ќе биде ексклузивен гостин во неговата емисија на А2 во недела.

Колку што јас разбрав Емоушн се грижат за сите учесници од ОТ така да и за него.Под тоа логички се потразбира дека они водат грижа за неговиот стајлинг и се понатаму а не маалски баталџии.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Маалски бадијалџии? хаххахахахахахаххаха
Нема шанси, за него се грижат професионалци, мислам во однос на менаџерите
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
260
Поени од реакции
7
Маалски бадијалџии? хаххахахахахахаххаха
Нема шанси, за него се грижат професионалци, мислам во однос на менаџерите
Дај бе вака немојте,незнам биле баталџии,маалски мангупи,имаат ли тие име??Дај кажете мене сумњиво ми е нешто.
 
D

Delux

Гостин
Сите ко печурки
Доста е на сетрадата клише пеачи,смачено ни е веќе навистина...зошто тие шо имаат талент да се во сенка,или каде се оние кои шо навистина недостасуваат
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Денес имав можност и лично се запознав со младиот Белов.Дечкото е навистина ОК и е доста пријатен и културен (и страшно срамежлив истовремено).Во живо ми се виде некако многу послаб од на ТВ и делуваше бледо (незнам дали од пудрата или од што).Тимот кој "работи" на/со него се група маалски баталџии кој најверојатно зеле кредит од банка со желба да му изиграваат менаџери на детето(да не збориме дека имаат страшно лош вкус и дека му ја одбраа најлошата и најнепродавана роба во целата продавница).Го прашав кога ќе има концерт со другарчињата од Академијата (ОТ секако) и ми потврди дека е закажано за 31 јануари.Инаку утре ќе има интервју со Жаре и ќе биде ексклузивен гостин во неговата емисија на А2 во недела.
Го запознав Белов. Изгледа многу помладо и поубав отколку на ТВ. Ослабен бааѓи, бела кожа (Јовица, не е од пудрата :wink:), и иако не потекнува од аристократско семејство, во себе носи некоја господска нишка, има баш достоинствено држење и однесување. Она што всушност најмногу ме изненади е тоа што е речит, убаво се изразува, капира во секунда, бистар, со еден збор... бомбона е! Она што го спомна Јовица за батките околу него, се согласувам. Тоа е брат му и некои познаници кои ја користат неговата моментална популарност да се направат важни, но во суштина, за среќа, немаат никакво влијание врз неговата професионална кариера затоа што тој е обврзан со Емоушн и ниеден потег не смее да направи без нивно одобрение.

Ќе го биде детево и јас му држам среќа!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Интересна смисла за хумор.
Доколку рабиравте српски, ќе знаевте дека упиШао сам се, значи дека се помочал.
Не го следев многу во шоуто,ниту пак шоуто воопшто (чесен исклучок за Николина Пишек :drk:) ама му посакувам се најдобро во понатамошната кариера.
Мислам дека тоа го рекол Кристијан, не Александар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom