Александар Белов

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Дечково за Ламбе е измислен да не кажам Мајкл Џексон. И во пеење и во однесување. Ви текнува ко се појави Ламбе ко не знаеше да сврзи два збора, а сега глуми некој емотивен и хуман фраер. Александар ќе биде одличен барем кај нас и тие што слушаат таква музика, а може да успее и на Балканов.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Дечково за Ламбе е измислен да не кажам Мајкл Џексон. И во пеење и во однесување. Ви текнува ко се појави Ламбе ко не знаеше да сврзи два збора, а сега глуми некој емотивен и хуман фраер. Александар ќе биде одличен барем кај нас и тие што слушаат таква музика, а може да успее и на Балканов.
Ламбе сеуште не знае да сврзи два збора. Толку му делиле :wink:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Неможе да се споредуваат Александар и Ламбе.Како со писува горе Ламбе влегол у некој филм од кој неможе да излезе.Нема везе дали Александар победи или не,он Македонија ја претстави во најдобро светло.Он е веке ѕвезда на Балканот а за светска кариера има потенцијал ама чекор по чекор,полека.
ај позз:salut:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Позз бластер1.

Иначе Александар не верувам дека е неискусен. Ова националистичкото шоу беше добра школа како да се однесува на сцена, со публика, со јавноста и како да го контролира гласот. А Ламбе беше детуле од кога почна и на ливче му ги пишуваа движењата на сцена за да не заборави.
 
G

grande-juve

Гостин
александар белов - замисли


александар белов - солзи и тага
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Мене Белов ми е сосем ок, уште на почетокот кога се појави во дует со Каролина, а потоа и со Аднан- Тако е мала моја... ме освои и му посакувам се најдобро
Како и повеќето од Вас и jaс мислам дека клучот на успехот му е:
1) добар менаџер
2) добри песни
3) и мала корекција на изгледот :)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
има потенцијал дечкото, сигурно ќе се најде некој да го менаџира ама за светска слава.....ептен е рано да се зборува...хехехе:helou:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Има глас,има иднина во него.Само да го фати правиот правец и да го искористи тоа што во моментов е познат во Балканов...
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Мислам дека ќе успее.И веќе е на прав пат.Само нека продолжи така.Супер е.:toe:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Учесниците од „Операција триумф“ на националните избори за Евросонг


Белов ќе настапи на „Скопје 2009“, Бебиќ и Цукров на „Дора“, неколку студенти ќе бидат дел од „Беовизија“, а не се знае дали Аднан Бабаиќ ќе ја претставува Босна




Александар е пресреќен што ќе добие шанса да се бори за местото претставник на Македонија на Евросонг, но се' уште не знае со која песна ќе настапи на изборот


Кариерата на младите студенти на академијата „Операција триумф“ по завршувањето на големото балканско музичко шоу допрва ќе се движи по нагорна линија. Аднан ја доби главната награда, но продуцентската куќа „Емоушн“ има планови и за останатите учесници. Паралелно со работата на првата музичка компилација, студентите сега се подготвуваат за најголемиот залак во претстојнава музичка сезона - Евровизија - што оваа пролет ќе се одржи во Москва.

БЕЛОВ ЌЕ НАСТАПИ НА „СКОПЈЕ 2009“

Српскиот весник „Блиц“ тврди дека за македонскиот претставник во „Операција триумф“, Александар Белов, нема дилема - веќе е најавено дека тој ќе учествува на македонскиот Избор на песна за Евровизија, „Скопје-фест“. Сепак, се' уште не е познато со која нумера.

- Мило ми е што добив шанса да се натпреварувам и да се борам за да ја претставувам својата земја на Евровизија. Ќе ми биде голема чест да заминам за Москва - изјави Александар за „Блиц“. Во Хрватска, пак, Ана Бебиќ и Игор Цукров автоматски се пласираа во финалето на „Дора“, националниот избор за Евровизија во оваа земја. Песната за Цукров ја направи членот на жирито Тончи Хулич и неговата сопруга Вјекослава, додека нумерата на Ана, што наводно ќе се вика „Мразам бавни нешта“, ја подготвија Миро Буљан и Нено Нинчевиќ.

- Отсекогаш сум сакала да одам на „Дора“. Тоа навистина ми е голем предизвик. Ќе направам се' да оставам добар впечаток, а најважно е што имам многу добра песна со која би можела да победам - изјави Ана Бебиќ за српскиот весник „Блиц“.

НЕИЗВЕСНО ВО ЦРНА ГОРА И ВО БОСНА

Нина Петковиќ беше логичен избор за Црна Гора, меѓутоа, се' уште не се утврдени правилата за изборот во таа земја. Лани претставникот се избираше на „Монтевизија“, а овој пат постои можност стручно жири да го селектира пејачот што патува во Москва. Таквата практика долго се користи во Босна, каде што, исто така, е неизвесно дали победникот на „Операција триумф“, Аднан Бабаиќ, ќе добие шанса да замине за Русија.

- Додека бев во куќата добив информации дека сум избран да ја претставувам Босна на Евровизија. Сега гледам дека тоа било недоразбирање. Навистина би сакал да одам на Евросонг - вели Аднан. За „Беовизија“, пак, конкурсот трае уште неколку недели. Горан Стаменковиќ, главниот човек на продуцентската куќа „Емоушн“, изјави дека неделава ќе биде одлучено кои студенти од Србија ќе добијат шанса да се борат за титулата претставник на земјата на Евровизија.

- На „Беовизија“ веројатно ќе учествуваме со две, а можеби и со три песни. Во план ни е да ги вклучиме поголемиот дел од студентите од Србија. Сепак, се' зависи од песните - вели Стаменковиќ.
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
За Александар Белов имам да кажам само пофални зборови затоа што дечкото стварно има одличен глас, има потенцијал да изгради солидна кариера на Балканот, но за светска слава не верувам (треба многу да се работи на тоа, плус треба некој добар менаџер).

Мене воопшто не ми е грд Александар како што некои други членови се изјаснија на почетокот на темата. Кога го средуваа на галите го правеа бомбона, ем го облекува во тип-топ и супер изгледаше, ем го шминкаа за да му ги покријат подочњаците и секаквите неправилности на лицето.

Александар има таква харизма кога пее на сцена и одличен однос со публиката, така што освои многу позитивни поени кај сите на Балканот, поготово во Македонија. Мислам дека тука дефинитивно ќе успее, затоа што ја има сета поддршка од нас Македонците.

П.С. Вечер ќе има настап во Колосеум на забавата на Ексклузив.
 
U

UnholY

Гостин
Александар Белов...Операција Триумф...дали мене ме фати дијареа?

Очигледно да.

Ај отидов.
 
G

grande-juve

Гостин
Александар со „Ти пеам песна“ ќе се бори за учество на „Евровизија“
Александар Белов, македонскиот студент кој заврши како третопласиран во финалната емисија на реалното музичко шоу „Операција триумф“, ќе учествува на „Скопскиот фестивал“ (18 “ 21 февруари) на кој ќе се одбере изведувачот и песната за „Евровизија“. Александар ќе настапи со темата „Ти пеам песна“ на композиторот Кире Костов и на текстописецот Миодраг Врчаковски. - Мило ми е што добив шанса да се натпреварувам и да се борам за тоа својата земја да ја претставам на „Евровизија“. Ќе ми претставува големо задоволство ако во Москва бидам пејачот од Македонија “ изјави Александар. А слична судбина ги очекува и другите млади студенти од „Операција триумф“, кои по завршувањето на најголемиот регионален натпревар допрва треба да почнат со градење своја музичка кариера. Иако Аднан ја доби главната награда, продуцентската куќа „Емоушн“ има планови и за другите студенти. Паралелно со работата на првата музичка компилација, студентите моментално се подготвуваат за големиот музички чекор “ „Песна на Евровизија“, која оваа пролет ќе се одржи во Москва. Засега е донесена конечна одлука за Хрватска “ Ана Бебиќ и Игор Цукров автоматски се пласираа во финалето на „Дора“. Песната за Игор ја подготвија членот на жирито на „Операција триумф“, Тончи Хуљиќ и неговата сопруга Вјекослава, додека темата за Ана, која најверојатно ќе се вика „Мрзим споре ствари“, ја напишаа Миро Буљан и Нено Нинчевиќ. - Отсекогаш сакав да учествувам на „Дора“. Тоа ми е вистинско предизвик. Имам одлична песна и, се разбира, би сакала да одам на „Евровизија“ “ вели Ана Бебиќ. Кога станува збор за српската „Беовизија“, Горан Стаменковиќ, челниот човек на „Емоушн“, вели дека во текот на оваа недела ќе биде донесена одлука кои студенти од Србија ќе се борат за учество во „Евровизија“. - На „Беовизија“ најверојатно ќе учествуваме со две, ако не и со три песни. Планираме да овозможиме да се појават поголем дел од студентите. Се ќе зависи од песните “ објасни Стаменковиќ. Значи како српски претставници на „Евровизија“ предвид доаѓаат Ѓорѓе, Сајко, Милица, Даниел... Нина Петковиќ ?и била логичен избор за Црна Гора, но се уште не се знаат точните услови за натпреварувањето во оваа земја. Минатата година претставникот за „Евровизија“ се избираше на „Монтевизија“, но годинава постои можност стручно жири да го одбере пејачот што ќе замине во Москва. Таквата практика во Босна се користи веќе долго време, па исто така и во оваа земја е неизвесно дали победникот на „Операција триумф“, Аднан Бабајиќ ќе добие шанса да замине на „Евровизија“. Додека беше во куќата, Аднан доби информација дека е избран да ја претставува Босна на „Евровизија“. Подоцна беше објавено дека се работи за недоразбирање, иако шансите тоа да се случи и не се баш мали, со оглед на тоа што членката на босанската делегација за „Евровизија“, Исмета Дервоз, беше во жирито на „Операција триумф“.

Ostvario sam san!

Dečko specifičnog osmeha, šarmantni Aleksandar Belov iz Makedonije na neki način je obeležio nedavno završeni serijal "Operacije trijumf".
Aleksandar je iz nedelje u nedelju bio favorit publike sa najviše osvojenih glasova. On je za naš časopis pristao da sumira utiske posle tri meseca provedenih u Akademiji.


Da li si razočaran što nisi pobedio, s obzirom da si tokom celog serijala bio glavni favorit publike?
Zar stvarno mislite da ne mogu da budem zadovoljan svime što sam postigao? Celog života sam sanjao da mi se desi ovako nešto. Ostvario sam svoj san, postao sam muzička zvezda, pevao sam pred ljudima koji su uzvikivali moje ime, dobiću pesmu, ići ću na turneju... Pored svega toga potpuno je nevažno da li sam pobedio ili nisam.
Posle tri meseca provedena u Akademiji svi su te poredili sa Tošetom Proeskim, što zbog temperamenta, što zbog načina pevanja...
Toše je bio najveći umetnik sa ovih prostora i to će, bar za mene, zauvek i ostati. Što se tiče tih poređenja, mogu da kažem da mi je čast, ali takođe i veliko opterećenje. Tokom svoje karijere ću se truditi da ostavim lični pečat, jer nijedna kopija nije napravila uspeh.
Hrvatska "TV Nova" je napravila grešku u objavljivanju brojeva telefona za glasanje tako da su tvoji glasovi išli Nini Petković...
Čuo sam za to, ali se ne ljutim. Produkcija "Emotion" omogućila mi je sve ovo tako da ne bi bilo fer da reagujem na bilo kakav način. Ko radi, taj i greši. Sve sam im oprostio.
Da li ćeš se zbog karijere možda preseliti u Beograd ili ćeš ostati u Makedoniji?
Radiću sve što mi kažu (smeh)... Voleo bih da ostanem u Makedoniji.

извинете што е на српски
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Не ми е омилен, всушност не ми е ни привлечен (во никоја смисла), не е нешо посебно убав, нема понашање на сцена, нема харизма, шознам, го нејќам бе.

Али му претстои убава кариера во нашава ни државичка, а и нагоре, зш да не, со оглед на популарноста на ОТ.

Толку :salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom