Александар Белов

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
886
Баш е добар а бај д веј на 10 Јанури 2009(Сабота) ке има концерт во "Колосеум" во Скопје има концерт па ај да му идеме хаха.
хаха концерт :pos:

Ексклузив си има секоја сабота забава во Колосеум и нормално Александар ќе им биде гостин.
И можно е да испее песна до две.

Ако тоа е концерт ок :icon_lol:
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.624
Поени од реакции
626
Имам две прашања кој сакам да ги продискутираме...

Каква музичка кариера очекувате да има Алекс во Македонија?
Кој ке го представува (менаџер) ?
Дали има Алекс потенцијал да стигне до светска слава?
...
Е сеа и јас да се надоврзам... Има ТРИ вида на луѓе.... ЕДНИ што знаат да бројат, и ДРУГИ што не знаат :pos2::pos2::pos2:

Мала шала, без љутиш! :)

Назад на темата:
- Искрено очекувам дека ќе биде нешто слично на Лозановски, сеа лошо е со споредбиве, ама највеќе така ми оди работава.
- Менаџери сега ќе се најдат колку сакаш, само можно е да е обврзан со некој договор кон Емоушн, не знам...
- Светска слава... Далеку е тоа за нас во моментов. Балканот може, доби далеку подобра шанса и презентација за разлика од сите други обични пејачи, кои мора сами да си го трасираат патот. Веќе е познат меѓу народот, е сега треба некоја убава песна и.... : )) Ќе ја биде работата
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.831
Поени од реакции
4.629
ми кажаа нешто вакво: го прашале дали србија е во ЕУ и НАТО... и овој незнаел да одговори!
не ме фаќај за збор, ама нешто вака политика беше. ако знаеш за што зборам, поправи ме =)
чим има кликер, останува уште да се информира детето.
Vidi ti kako gi ocenuvas ludzeto bre....
Eve jas da te prasam nesto ama da ne guglas odma da odgovoris i da vidime dal si pameten masko od zelka....???
Nema veze deteto si e ok .Koj od prva znae da dava izjavi ili drugi raboti
Toa sto neznae politika bas i e dobra rabota znaci ne go truele so glupi raboti od mal...nedostatok mu e samo od opsta muzicka kultura, da podnauci treba malku....
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
И да не знае ке научи, а и не му треба многу македонски...
кај нас нема ни еден добар менаџер кој може талентирано дете да го вивне кон ѕвездите. Да не беше Лиљана Петровиќ, толку и Тоше ке видеше балканска кариера.
А да биде ѕвезда во Македонија-се сомневам. Ке биде исто како Данијел(морав да споменам) кој го сака-го сака многу, а кој не го сака...(ноу комент)
Детето уште и нема песна, а веќе коментари летаат... не давате детето да се докаже дали вреди или не

А само не ми е јасно зошто ги нејкете Џеј Џеј и Елвир?
Ако сте толку експерти, дајте вие извадете хит песна, победете ги на дело, бидете им конкурентни, а не само на збор да ги вреѓате, и такви биле, онакви биле... Ама така е, секогаш нашето не вреди, туѓото е подобро...:tapp::tapp:
Ќе финансираш да пробам со хит песна? :pos::pos:
Од Геј мен,Елвира и Цврчко гарант бољи ќе бидам :)
Шала на страна и овој како и Влатко Лозановски е доста недоделкан,треба мнооогу да се работи.
100 дена бил затворен ко глушец,сиромав не знае ни на кој јазик зборува,треба богами да поработи и на тоа што зборува...
По тоа што го слушав нема некој сензационален глас,ама допадлив е за уво,треба да се школува за да не се брка со интонацијата на настапите,заради тоа Даниел(а) беше многу посамоуверен(а) од него :)
Верувам дека има простор за напредок човекот,ветувам дека нема да плукам по него се додека е свесен од каде е и што треба да прави :smir:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
беше најскромен од сите во куќата..
има и убав глас..
13 недели фаворит, а не победи.
мислам дека ќе успее.. или не?
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
182
Како се запнавте и со Џеј Џеј и со Елвир и компанија како тие па одма да се истрчаа и да го бараат Александар за соработка :tapp: Мислам дека нема шанси да заврши со нив пошто ни тие нема да го побараат,а башка Аце сеа изглеа ќе се ориентира поише на српскиот пазар и според мене сега би требало со Emotion да соработува (секако ако не бидат премногу зафатени со промоција на БАБАИЌ :nesvest: :tapp: ). Не знам,никако не можам Александар да го поврзам со нашиве локал изведувачи,дали дека на еден поинаков начин се промовира,преку ова операцијава...стварно никако не ми иде.Има мила ѕвезда и мислам дека ќе си направи една солидна и задоволителна кариера.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.439
Поени од реакции
5.782
Тешко му е да се опушти, уште не знае како да се однесува во таа околина со интервјуа, новинари, камери, прашања... Се губи кога зборува, меша дијалект со литературен јазик и српски. Но, тоа е најмалку важно за понатамошната кариера, најважно е што човекот има глас и треба да помине време додека навикне на славата што ќе следи. Верувам дека ќе се опушти и ќе се прилагоди во тој свет затоа што речиси ги има сите потребни компоненти за да биде славен барем во Македонија ако не пошироко.

Еве го интервјуто од Ексклузив за оние што не го гледале.


Едит: Изгледа без глас е снимено, затоа не се чудете, не е до вашите звучници. :pos:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Тешко му е да се опушти, уште не знае како да се однесува во таа околина со интервјуа, новинари, камери, прашања... Се губи кога зборува, меша дијалект со литературен јазик и српски. Но, тоа е најмалку важно за понатамошната кариера, најважно е што човекот има глас и треба да помине време додека навикне на славата што ќе следи. Верувам дека ќе се опушти и ќе се прилагоди во тој свет затоа што речиси ги има сите потребни компоненти за да биде славен барем во Македонија ако не пошироко.

Еве го интервјуто од Ексклузив за оние што не го гледале.


Едит: Изгледа без глас е снимено, затоа не се чудете, не е до вашите звучници. :pos:
Џабе е видеото ко така, не ќе читаме од усни сеа. :lud:

Иначе, Ацика има добар глас, допадлив за уво, милозвучен. Треба само да се работи на неговото однесување на сцена, ништо повеќе.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.439
Поени од реакции
5.782
После забележав дека нема глас, затоа и едитирав. :kesa:
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Треба да работи и на изразувње на македонски литературен. Ај ова од српскиов,3 месеци го нагаѓаше али и пред да влезе у куќата на интервјуата што ги иам гледано цепа на дијалект. Невкусно тотално.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Добар менаџер и сериозно пристапување кон музиката, и ќе го биди некој и нешто. Има гласовен потенцијал, е сега до светска слава можеби не, ама Балканов го знае, и допрва би требало да го запознае.
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
на првата слика главата му е преголема, во однос на рамениците и телото во целост. се надевам на фотошоп ерор. иначе со толкава глава, ништо.
ем, чув бил ептен глуп. ама ептен.
и ко за крај-има дракулски заби.
еј да... имал и топ глас, па камо да го биде =)
едит- плус, има семи-емо фриз. ако не и фул емо тој фриз. не се разбирам до толку, нека објаснат стручно металците.
Да да, можда е грд, ама зато е глуп - ти е муабетов.

Добро среќа ние имаме многу поубави и попаметни ѕвезди , како Елвира Мекич , Ламбета,Јован Јованов,Ѓорѓи Крстевски, Драганчо од Лескоец, Бени Шаќири , Паркети...ЛЕГЕНДИИ.
И ако не нешто друго, имаат совршен глас и музички способности...
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Да да, можда е грд, ама зато е глуп - ти е муабетов.

Добро среќа ние имаме многу поубави и попаметни ѕвезди , како Елвира Мекич , Ламбета,Јован Јованов,Ѓорѓи Крстевски, Драганчо од Лескоец, Бени Шаќири , Паркети...ЛЕГЕНДИИ.
И ако не нешто друго, имаат совршен глас и музички способности...
Друже ако сакаше да бидеш ироничен мислам дека Бени Шаќири не требаше да го ставиш во овој кош. Дечкото има добри песни, добро пее, не се пува по фестивали и не издава неделно по 2-3 песни за да го знаат луѓето.
А доколку беше сериозен мислам дека немаш вкус :) хех

А Ацета наш е подобар певец и од Ељвир Мекица и од Геј Геј и од Ламбата. За Драганчо не зборам пошо он не е пеач, а Ѓоле Крстениот го бива ама не е баш профи.

:helou:
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
Друже ако сакаше да бидеш ироничен мислам дека Бени Шаќири не требаше да го ставиш во овој кош. Дечкото има добри песни, добро пее, не се пува по фестивали и не издава неделно по 2-3 песни за да го знаат луѓето.
А доколку беше сериозен мислам дека немаш вкус :) хех

А Ацета наш е подобар певец и од Ељвир Мекица и од Геј Геј и од Ламбата. За Драганчо не зборам пошо он не е пеач, а Ѓоле Крстениот го бива ама не е баш профи.

:helou:
Сите горенаведени се добро познати на македонската сцена, некои од нив ги спомнав за да ги споредам по квалитет со Александар, некои ги спомнав зошто достигнале некоја слава- работеле на својот изглед, се билдале мускули -ама во мозокот никако да се развијат, а некои ги спомнав бидејќи воопшто ни имаат харизма, ни лепота, ама и тие постигнале успех.
За Бени и за Ѓолета ич не коментирам...Последата песна Бени што ја преработи “Распукала Шар Планина“ беше :tapp::tapp::tapp:
а Ѓоле има гласовни способности многу многу многу подпросечни.
Се разбираме.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom