Албанија - место за одмор

Член од
5 март 2018
Мислења
5.283
Поени од реакции
4.473
ОК, престани да го буткаш носот кај што не ти е место. Мислам декадоволно промашуваш поенти и не сфаќаш очигледни работи.
Иди играј си со Star Wars кукличките. Сега се сите женски.
Тебе ти се обрати некој ? НЕ ! За да ти ја свати некој поентата треба да си појасен, а не тука споделваш некои чкљ информации на кои никој не му е гајле.
Автоматски споено мислење:

Ама кога тие ретки случаеви се поклопуваат со неговите предрасуди и генерализирања тогаш тоа веќе е факт за него
Тешко него
 
Последно уредено:
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.001
Поени од реакции
934
Дали некој има загедано понуда по туристичкиве агенции, за хотели во елбасан, албанија,загледав некоја реклама, имаат термални бањи, неможам да најдам по интернетов
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.591
Поени од реакции
6.089
Дали некој има загедано понуда по туристичкиве агенции, за хотели во елбасан, албанија,загледав некоја реклама, имаат термални бањи, неможам да најдам по интернетов
Можам деновиве да ти прашам по агенцииве во Кичево.....сум бил повеќе пати во Елбасан...но никаде не сум видел термална бања. мора да е некаде на периферија...не сум сретнал ни реклама по пат
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.001
Поени од реакции
934
Можам деновиве да ти прашам по агенцииве во Кичево.....сум бил повеќе пати во Елбасан...но никаде не сум видел термална бања. мора да е некаде на периферија...не сум сретнал ни реклама по пат
Ako najdes i link isprati mi! Ako ne se rasipe vremeto ze 8_mi go planiram
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.065
Поени од реакции
4.968
Можам деновиве да ти прашам по агенцииве во Кичево.....сум бил повеќе пати во Елбасан...но никаде не сум видел термална бања. мора да е некаде на периферија...не сум сретнал ни реклама по пат
сум слушал муабети од луѓе шо полнат петролеј натаму негде кај Елбасан


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.591
Поени од реакции
6.089
Ako najdes i link isprati mi! Ako ne se rasipe vremeto ze 8_mi go planiram
Вртев телефон дури во Швајцарија(пријател мој таму е)...а зетот негов има туристичка агенција во Кичево. да...имало некоја бања во околината на Елбасан, но како што тој знае не требало резервација...туку дирекно си одиш таму

Во секој случај еве број од агенцијата:Ера Травел, Љуљзим е газдата

045-222-820
071-229-474

и поздрави го од неговиот ,,Ѓуш,,:ROFLMAO:...тој ми го даде бројот
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.001
Поени од реакции
934
Вртев телефон дури во Швајцарија(пријател мој таму е)...а зетот негов има туристичка агенција во Кичево. да...имало некоја бања во околината на Елбасан, но како што тој знае не требало резервација...туку дирекно си одиш таму

Во секој случај еве број од агенцијата:Ера Травел, Љуљзим е газдата

045-222-820
071-229-474

и поздрави го од неговиот ,,Ѓуш,,:ROFLMAO:...тој ми го даде бројот
Благодарам Ѓоко, ќе ја наредам некако...па ќе споделам како што.
 

Наќо Скопски

Lancia Delta HF integrale
Член од
3 април 2017
Мислења
5.412
Поени од реакции
11.398
Албанија ја делат едно 100 години за да стане посакувана туристичка дестинација.Таков ужас,таков хорор во изобилство тешко на друго место да сретнеш. Среќа што само поминувам од таму кога одам накај Хрватска,да можам со врзани очи да возам со мерак би ја поминал у пакет со Косово и Црна Гора.Искрено,ги жалам луѓето што се одлучиле на таков очајнички чекор да одат у Албанија на одмор.А вака размислувам зашто имам предрасуди,не затоа што на 90км на час инвалиди со мотори на три тркала директно у мене возеа у контра смер,не затоа што запрега со магаре стоеше на сред улица и пола саат сообраќајот беше блокиран во двата правци,не поради тоа што на кружен тек возат исто така во спротивна насока и од сите страни се уклапаат пред очите на полицијците на кои тоа им е нормална појава.Лебарките и глодарите по собите во "луксузните хотели" со пет звезди исто така немаат врска,само поради моите предрасуди имам вакво мислење.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.591
Поени од реакции
6.089
јас сум немал ама никаков проблем во Албанија.....никакви непријатности. Сум пишувал дека сум се чуствувал дури и споротивно на тоа-премногу љубезност особено према нас македонците. Многу не сакаат како туристи

А за возењето....не би рекол дека во Скопје е нешто подобро.....поголеми се шансите да погиниш во скопје во сабота навечер, него во Албанија
 

Наќо Скопски

Lancia Delta HF integrale
Член од
3 април 2017
Мислења
5.412
Поени од реакции
11.398
јас сум немал ама никаков проблем во Албанија.....никакви непријатности. Сум пишувал дека сум се чуствувал дури и споротивно на тоа-премногу љубезност особено према нас македонците. Многу не сакаат како туристи

А за возењето....не би рекол дека во Скопје е нешто подобро.....поголеми се шансите да погиниш во скопје во сабота навечер, него во Албанија
Топ
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.591
Поени од реакции
6.089
И не е така евтино на југот на Албанија.....јас одам два пати на кратки летовања....еднаш крајот на Јуни и еднаш на крајот на Септември. обично 5 дена во грција(обично лептокарија-Скотина-Пантелејмон)...и 5 во Ксамил

Пошто во Ксамил лежалките се од 8 евра па нагоре.....некаде ми излегува за мојата фамилија околу 150 евра поскап одморот во Ксамил(и да.....искрено повеќето од таа разлика ја прави што повеќе одиме по ресторани, за разлика од Грција-само гиро)
 

Наќо Скопски

Lancia Delta HF integrale
Член од
3 април 2017
Мислења
5.412
Поени од реакции
11.398
И не е така евтино на југот на Албанија.....јас одам два пати на кратки летовања....еднаш крајот на Јуни и еднаш на крајот на Септември. обично 5 дена во грција(обично лептокарија-Скотина-Пантелејмон)...и 5 во Ксамил

Пошто во Ксамил лежалките се од 8 евра па нагоре.....некаде ми излегува за мојата фамилија околу 150 евра поскап одморот во Ксамил(и да.....искрено повеќето од таа разлика ја прави што повеќе одиме по ресторани, за разлика од Грција-само гиро)
Нареден пат кога ке одиш обавезно да ја посетиш Ајфеловата кула
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.591
Поени од реакции
6.089
Tipično skopski..... nadmeno i arogantno....

Gi gledam koga pominuvaat niz Kičevo ..za Ohrid...vo kontekst trgaj mi se od patot ti so skapanoto Jugo ..mene so skapovo Audi, i Ajfonot iks na levo uvo..:aplauz:
 

Наќо Скопски

Lancia Delta HF integrale
Член од
3 април 2017
Мислења
5.412
Поени од реакции
11.398
Скопски ли,Делчевски или Охридски,само парадајз туристите го билдаат митот за туризмот во Албанија.Евтино било,топ било.Не мора ни тоалет да има важно да не потрошиме многу
 
На врв Bottom