Албанија - место за одмор

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Извини, за берик беше прашањето.
Tи веројатно збориш за постот кај што пренесов вест за заканите кон нашите граѓани кои отишле во Албанија. (две страни наназад)
Ништо. Едноставно сум згрозен околу тоа што некои двајца таму се закануваат на нашите граѓани.
Не разбирам зашто некој би мрзел муслимани. Баш се она фини луѓе, што секој би ги посакал на гости или у комшии. Не сфаќам тие католици Албанци зашто така регираат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.894
Поени од реакции
16.204
Tи веројатно збориш за постот кај што пренесов вест за заканите кон нашите граѓани кои отишле во Албанија. (две страни наназад)
Ништо. Едноставно сум згрозен околу тоа што некои двајца таму се закануваат на нашите граѓани.
Не разбирам зашто некој би мрзел муслимани. Баш се она фини луѓе, што секој би ги посакал на гости или у комшии. Не сфаќам тие католици Албанци зашто така регираат.
Ти си споделил некое инфо кај шо вика дека таму им се заканувале на Македонците, ниту инфото е релевантно ниту порталот, досега не познавам ниту еден да отишол на одмор таму и да го искусил тоа, освен сами ако си ја побарале бељата или пак ако се работи за дечишта кои се закачаат кога ќе се напијат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Ти си споделил некое инфо кај шо вика дека таму им се заканувале на Македонците, ниту инфото е релевантно ниту порталот, досега не познавам ниту еден да отишол на одмор таму и да го искусил тоа, освен сами ако си ја побарале бељата или пак ако се работи за дечишта кои се закачаат кога ќе се напијат.
Кај пишува дека се заканувале на Македонци?
Кај пишува дека се заканувале на конкретно некои туристи?
Ја прочита ли таа вест воопшто?

Инфото е прилично релевантно и вистинит е настанот. Може да ти постирам од други извори за таа вест.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.894
Поени од реакции
16.204
Кај пишува дека се заканувале на Македонци?
Кај пишува дека се заканувале на конкретно некои туристи?
Ја прочита ли таа вест воопшто?

Инфото е прилично релевантно и вистинит е настанот. Може да ти постирам од други извори за таа вест.
Па пишува дека граѓаните на Македонија и Косово непожелни во Албанија, да сакам да ми споделиш и од други извори ако не ти е мака
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Ееее....првиот пат кога одев за Валона на одмор....од Елбасан до Рогожине возев паралелно со овој пат...овој се градеше, ние возевме по некои споредни патчиња. А надоли према Лушње и фиер...автопатот беше готов само 10-тина км...другото го возевме на бел чакал. Ги искршивме амортизерите до фиер....а од Фиер до валона се возеше по старата магистрала-дупка до дупка...а среќни дека возиме на асфалт:eek:

Но тоа беше многу одамна
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Па пишува дека граѓаните на Македонија и Косово непожелни во Албанија,
Така и реков.
Нигде не реков дека Македонци се непожелни. Тоа ти инсинуираше.
Ниту пак реков дека сите граѓани на Македонија се непожелни. Таму пишува на граѓани, не на граѓаните.

да сакам да ми споделиш и од други извори ако не ти е мака
Не ми е.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.894
Поени од реакции
16.204
Така и реков.
Нигде не реков дека Македонци се непожелни. Тоа ти инсинуираше.
Ниту пак реков дека сите граѓани на Македонија се непожелни. Таму пишува на граѓани, не на граѓаните.


Не ми е.
Голема работа, заради двајца дебили срамота е да се шири ваква пропаганда дека којзнае што се случува таму.
Вакви глупости има насекаде, за Грција да не прајме муабет, спомни му само дека доаѓаш од Македонија и ќе видиш каква реакција ќе добиеш, нормално не се сите дегени и таму, ама има секаква багра низ светот, така и во Албанија.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Jas sum videl mnogu slučaevi kade gazdite na aprtmanite vo Albanija odbivale da izdadat sobi na albanci od Kosovo.
Go.prašav edniot gazda....i mi reče ,,kosova jo,,
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.894
Поени од реакции
16.204
Jas sum videl mnogu slučaevi kade gazdite na aprtmanite vo Albanija odbivale da izdadat sobi na albanci od Kosovo.
Go.prašav edniot gazda....i mi reče ,,kosova jo,,
Кој знае што имат правено Косоварите, жени имаат продавано во апартманите :ROFLMAO:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Se odnesuvaa kako divjaci. Eden gazda na hotel mi objasnuvaše frapiran.....deka pod.edniot krevet našol eden kup na pikavci. Veli.kako ne im smetalo vo spienje...mirizbata...
Drug slučaj..veli vleguvam posle iseluvanjeto vo sobata..gledam..sve e tuka. Go fakam čaršafot stokmen vo kocka....koga zdrava e samo stranata sto.gleda na gore. Drugite strani isečeni so zilet
Veli ke go svatev da go ukradeše čaršafot...vaka nikoj nema ćar od isečeniot čaršav
Ova beše vo hotel Evropa vo Valona...odma nad gradskata plaža
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Голема работа, заради двајца дебили срамота е да се шири ваква пропаганда дека којзнае што се случува таму.
Вакви глупости има насекаде, за Грција да не прајме муабет, спомни му само дека доаѓаш од Македонија и ќе видиш каква реакција ќе добиеш, нормално не се сите дегени и таму, ама има секаква багра низ светот, така и во Албанија.
Ама кога тие ретки случаеви се поклопуваат со неговите предрасуди и генерализирања тогаш тоа веќе е факт за него
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Кој знае што имат правено Косоварите, жени имаат продавано во апартманите :ROFLMAO:
ОК, престани да го буткаш носот кај што не ти е место. Мислам декадоволно промашуваш поенти и не сфаќаш очигледни работи.
Иди играј си со Star Wars кукличките. Сега се сите женски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom