Албанија - место за одмор

Дискусија во форумот 'Албанија' започната од Marlboro, 23 мај 2006.

 1. zoki_com

  zoki_com

  Член од:
  16 септември 2007
  Мислења:
  1.457
  Допаѓања:
  253

  Aj ne zezaj sekoja informacija mi e potrebna za kolku vreme pristigas os Sk do Saranda ???
   
 2. Krat

  Krat

  Член од:
  3 август 2011
  Мислења:
  523
  Допаѓања:
  105
  od prilika za 8 osum casa vo saranda si, sega ne znam dali i patot nakaj gjirokastra go popravile, ama ovoj drugiot nakaj valona i dhermi da
   
 3. aleks0311

  aleks0311

  Член од:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Planirame da zamineme na 27 juni za Ksamil so uste edno semejstvo, probav telefonski i preku meil da dogovoram 2 dvosobni apartmani, ama lugevo baraat da im bide uplateno 20 % na nekoi smetki kako garancija, poima nemam dali toa da go napravam, koja ni e garancijata deka nema da bideme izmameni?
  Dali bi bilo podobro direkno tamu da se bara smestuvanje?
  Bidejki ni e prv odmor vo Albanija, ovie raboti ne gi znam.
  Ako moze nekoj sto veke bil vo Ksamil da mi pomogne okolu ovaa rabota,\
  Blagodaram
   
 4. aleks0311

  aleks0311

  Член од:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Planirame odmor vo ksamil, prv odmor vo Albanija. Site informacii bi mi bile od korist
   
 5. Плавиот^

  Плавиот^ London is blue!

  Член од:
  3 октомври 2011
  Мислења:
  929
  Допаѓања:
  1.462
  Сум бил во Ксамил (имаш мислење мое на првите страни) и чим одиш фамилијарно ок е местото. За проблемот не би можел да ти помогнам, само можам да ти кажам дека место релативно лесно се наоѓа. Имаш како водич нешто слично таму, сега незнам баш каде точно, и таму ти препорачуваат соби во зависност од твоите услови.
   
 6. Beck's

  Beck's

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.280
  Допаѓања:
  8.959
  Значи ме интересира сега одкако мозе да патуваме во Албанија само со лични карти, дали може 1 годишно дете да помине само со извод. Или па треба пасош.

  Ако сум ја згрешил темата нека преместат модераторите, фала.
   
 7. Kadaif

  Kadaif M.D.

  Член од:
  21 јануари 2008
  Мислења:
  3.384
  Допаѓања:
  2.284
  јо
   
  На Топче и Steam. им се допаѓа ова.
 8. Beck's

  Beck's

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.280
  Допаѓања:
  8.959
  A dali si bil u Dhermi, kako e tamu, planiram da odam letovo so semejstvoto, ne so prijateli
   
 9. oliver-police

  oliver-police

  Член од:
  28 април 2010
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  30
  mislev da odam vo Ksamil no posle procitanive postovi izgubiv volja
   
 10. michael corleone

  michael corleone

  Член од:
  20 јуни 2011
  Мислења:
  188
  Допаѓања:
  13
  Незнам колку е точно еден човек ми кажуваше дека од ќафасан па до Драч било автопат.Па сакам да те прашам дали е точно?
   
 11. Krat

  Krat

  Член од:
  3 август 2011
  Мислења:
  523
  Допаѓања:
  105
  ako albanija vazese kako drzava so najlosi patista, sega slobodno mozam da ti kazam deka vo regionov gi ima edni od najdobrite, ne deka se falam oti sum albanec, ama tocno e
  --- надополнето: 17 јуни 2012 во 00:04 ---
  kazav, ako sakas so prijateli ne e bas najdobroto mesto, a so semejstvo nemas podobro mesto na balkanov
   
 12. zoki_com

  zoki_com

  Член од:
  16 септември 2007
  Мислења:
  1.457
  Допаѓања:
  253
  Градоначалникот на Саранда вели дека локалната власт веќе подготвила проект и обезбедила пари за изградба на помал аеродром за чартер-летови во близина на градот. Со тоа до Саранда од Скопје ќе може да се стигне за помалку од еден час.

  Ima nesto od ova ??
  --- надополнето: 19 јуни 2012 во 23:38 ---

  Bese vo hotel ili privatno smestuvanje ??
  Zosto nikoj nema napisano kako e ovaa godina vo Albanija ma mora nekoj da e bil na odmor ...
   
 13. Tоni

  Tоni ILLYRIAN

  Член од:
  26 февруари 2009
  Мислења:
  13.062
  Допаѓања:
  9.178
  Друже секоја година е се подобро.
   
 14. Krat

  Krat

  Член од:
  3 август 2011
  Мислења:
  523
  Допаѓања:
  105
  i vo privatno smestuvanje sum bil i vo hotel
   
 15. Misery

  Misery 30% off

  Член од:
  3 април 2011
  Мислења:
  1.546
  Допаѓања:
  2.377
  Дерми е најубавото фамилијарно место што го имам видено.
  Таква плажа немам видено од којзнае кога. И ресторанчињата не се лоши (пица од ресторанот на карпата, уште ја памтам), ама толку чиста вода... мерак . :)
  Сеа мало е местенцото, така да може да ти скисне па да прошеташ до Валона или Саранда ако си со кола, ама воглавно за бањање е преубава. Башка јонско море, јод се осеќа во воздух. :)
   
  На Beck's му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: