Албанија - место за одмор

Член од
10 јуни 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Planirame da zamineme na 27 juni za Ksamil so uste edno semejstvo, probav telefonski i preku meil da dogovoram 2 dvosobni apartmani, ama lugevo baraat da im bide uplateno 20 % na nekoi smetki kako garancija, poima nemam dali toa da go napravam, koja ni e garancijata deka nema da bideme izmameni?
Dali bi bilo podobro direkno tamu da se bara smestuvanje?
Bidejki ni e prv odmor vo Albanija, ovie raboti ne gi znam.
Ako moze nekoj sto veke bil vo Ksamil da mi pomogne okolu ovaa rabota,\
Blagodaram
 
Член од
10 јуни 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Planirame odmor vo ksamil, prv odmor vo Albanija. Site informacii bi mi bile od korist
 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462
Planirame da zamineme na 27 juni za Ksamil so uste edno semejstvo, probav telefonski i preku meil da dogovoram 2 dvosobni apartmani, ama lugevo baraat da im bide uplateno 20 % na nekoi smetki kako garancija, poima nemam dali toa da go napravam, koja ni e garancijata deka nema da bideme izmameni?
Dali bi bilo podobro direkno tamu da se bara smestuvanje?
Bidejki ni e prv odmor vo Albanija, ovie raboti ne gi znam.
Ako moze nekoj sto veke bil vo Ksamil da mi pomogne okolu ovaa rabota,\
Blagodaram
Сум бил во Ксамил (имаш мислење мое на првите страни) и чим одиш фамилијарно ок е местото. За проблемот не би можел да ти помогнам, само можам да ти кажам дека место релативно лесно се наоѓа. Имаш како водич нешто слично таму, сега незнам баш каде точно, и таму ти препорачуваат соби во зависност од твоите услови.
 
B

Beck's

Гостин
Значи ме интересира сега одкако мозе да патуваме во Албанија само со лични карти, дали може 1 годишно дете да помине само со извод. Или па треба пасош.

Ако сум ја згрешил темата нека преместат модераторите, фала.
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
Незнам колку е точно еден човек ми кажуваше дека од ќафасан па до Драч било автопат.Па сакам да те прашам дали е точно?
ako albanija vazese kako drzava so najlosi patista, sega slobodno mozam da ti kazam deka vo regionov gi ima edni od najdobrite, ne deka se falam oti sum albanec, ama tocno e
--- надополнето: 17 јуни 2012 во 00:04 ---
A dali si bil u Dhermi, kako e tamu, planiram da odam letovo so semejstvoto, ne so prijateli
kazav, ako sakas so prijateli ne e bas najdobroto mesto, a so semejstvo nemas podobro mesto na balkanov
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Градоначалникот на Саранда вели дека локалната власт веќе подготвила проект и обезбедила пари за изградба на помал аеродром за чартер-летови во близина на градот. Со тоа до Саранда од Скопје ќе може да се стигне за помалку од еден час.

Ima nesto od ova ??
--- надополнето: 19 јуни 2012 во 23:38 ---
kazav, ako sakas so prijateli ne e bas najdobroto mesto, a so semejstvo nemas podobro mesto na balkanov

Bese vo hotel ili privatno smestuvanje ??
Zosto nikoj nema napisano kako e ovaa godina vo Albanija ma mora nekoj da e bil na odmor ...
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
Градоначалникот на Саранда вели дека локалната власт веќе подготвила проект и обезбедила пари за изградба на помал аеродром за чартер-летови во близина на градот. Со тоа до Саранда од Скопје ќе може да се стигне за помалку од еден час.

Ima nesto od ova ??
--- надополнето: 19 јуни 2012 во 23:38 ---



Bese vo hotel ili privatno smestuvanje ??
Zosto nikoj nema napisano kako e ovaa godina vo Albanija ma mora nekoj da e bil na odmor ...
i vo privatno smestuvanje sum bil i vo hotel
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
A dali si bil u Dhermi, kako e tamu, planiram da odam letovo so semejstvoto, ne so prijateli
Дерми е најубавото фамилијарно место што го имам видено.
Таква плажа немам видено од којзнае кога. И ресторанчињата не се лоши (пица од ресторанот на карпата, уште ја памтам), ама толку чиста вода... мерак . :)
Сеа мало е местенцото, така да може да ти скисне па да прошеташ до Валона или Саранда ако си со кола, ама воглавно за бањање е преубава. Башка јонско море, јод се осеќа во воздух. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom