Алати

Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Апарати за заварување?
Брендови, типови, цени, everything...etc, etc, etc.
Ми треба за домашна употреба.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Знам дека ова не се огласи, ама барам столбна мала бушилица и никако да најдам освен оние кинеските со германски имиња што од продавница доаѓаат со луфта. Ако знае некој каде може да се најде, или ако некому му стои во подрум таква стара, нека пише пп.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
Од 07.02.2019 во Грчки Лидл 80eur

 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117

Jam

Член од
12 јануари 2015
Мислења
45
Поени од реакции
40
Купив бормашина марка Extol,
при првото работење се расипа. Катастрофа е!!![DOUBLEPOST=1560978127][/DOUBLEPOST]
Wiha немам, изгор скапи се. Unior имам сосема солидни се за цената.

Од електричен алат по дома имаме све и од сите марки - Black and Decker, Bosch, Makita, Dewalt, Einhell, Iskra (олд скул и нова кинезарија).

Бест бај по мене е Макита.

Бест квалити - Dewalt. Сегде у Америка користат само Dewalt, а и роднини од УК што се у граџевина ги фалат ептен.

Milwakee незнам какви се, Ryobi исто (ги гледав на shipping wars), Hitachi исто неам појма.

У принцип (како и се друго) се купува алат за кој имаш одлична сервисна поддршка.

Едино од мерак што ми праи неам моторна пила, кога ќе имам ќе е Husqvarna.

Само компресор ми фали, али и тоа е во план, некој асален најслаб по јачина (предлози се добредојдени).

Купив бормашина марка Extol,
при првото работење се расипа. Катастрофа е!!!
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Купив бормашина марка Extol,
при првото работење се расипа. Катастрофа е!!![DOUBLEPOST=1560978127][/DOUBLEPOST]


Купив бормашина марка Extol,
при првото работење се расипа. Катастрофа е!!!
Е па тоа ти е Чешка фирма made in China, Што повеќе да се каже...
.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Зависи,јас купив рачна фреза extol,ја убив од работа.Штрафилици комада 2 едната ingco кинеска исто ме служи одлично 2 години,другата makita најдобра у свет,3та година буквално везе,далеку подобра ама х3 поскупа од првата.Кога ке видиш....
Автоматски споено мислење:

Иначе знае ли некој gedore каде има у Скопјево да се најде?
Автоматски споено мислење:

Е па тоа ти е Чешка фирма made in China, Што повеќе да се каже...
.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Чесите се доктори за машинска индустрија и технологија иначе да си знаеш
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
[QUOTE="Наќо Скопски, post:

Чесите се доктори за машинска индустрија и технологија иначе да си знаеш[/QUOTE]


Се тоа во ред, ама не вреди пошто поради ред причини повеќето алати им се направени во Кина за ефтини пари, не дека Кинезите не се добри ама кога наместо квалитет бркаш цена добиваш мачка во вреќа.
Имам едно секирче од Кина, ми го донесе роднина пред 35 години, којзнае од каде, шофер беше. да видиш колку добра дршка, профил и одлично искалено челик има. А купив едно друго кинеско скоро, а бе меко ко душа, а челикот не се ни кали.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
44
Поени од реакции
11
Да прашам знае ли некој шо е дребонг машина?
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
44
Поени од реакции
11
Јас знам,што те интересира?
Aха добро фс те прашам може ли негде да се најде глава за дребонг нез глава ли е правилно име али на јт гледав на англиски е chuck ако незнаеш иди на ут пиши chuck wood turning ќе видеш.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Зависи,јас купив рачна фреза extol,ја убив од работа.Штрафилици комада 2 едната ingco кинеска исто ме служи одлично 2 години,другата makita најдобра у свет,3та година буквално везе,далеку подобра ама х3 поскупа од првата.Кога ке видиш....
Автоматски споено мислење:

Иначе знае ли некој gedore каде има у Скопјево да се најде?
Автоматски споено мислење:


Чесите се доктори за машинска индустрија и технологија иначе да си знаеш
Gedore има роба донесено во Хубо.
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
489
Поени од реакции
58
Дали знае некој каде во Македонија би можел да набавам глодала за дрво?
Capture.JPG
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Дали знае некој каде во Македонија би можел да набавам глодала за дрво?
Ако ти требаат спирални глодала, само тука имам најдено, чисто да си знаеш не се ефтини карбидните, 8мм спирално го платив 4000.

За стандардни глодала ако сакаш поквалитетни имаш бош во фамод, и макита во лотулс. Немаат баш некој лагер, ама фамод (имам нарачувано) ќе ти донесе што сакаш од палетата на бош, само прати им број на артикал.
За хоби левел, имаш во хубо од екстол.
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
489
Поени од реакции
58
Ако ти требаат спирални глодала, само тука имам најдено, чисто да си знаеш не се ефтини карбидните, 8мм спирално го платив 4000.

За стандардни глодала ако сакаш поквалитетни имаш бош во фамод, и макита во лотулс. Немаат баш некој лагер, ама фамод (имам нарачувано) ќе ти донесе што сакаш од палетата на бош, само прати им број на артикал.
За хоби левел, имаш во хубо од екстол.
Цените на konstrukcionsbiro.mk им се "Малце" претерани..... Ќе си ги нарачам од другар АЛИЕКСПРЕС :D си ги најдов за 500ден. 10ком. се надевам дека ќе му текне на некој да увезе нешто поефтино.... зошто имам нарачувано повеќе од 10 год. алати од Германија и од Кина (за на работа) али овие се најнапумпаните цени што ги имам видено во мојот живот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom