Алати

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.029
Поени од реакции
2.051
Што читав, наводно хубо, наводно трета македонска бригада пежо, питање што има, дали на лагер...дрн дрн дрн. :facepalm:
Дали во општо работи хубо???/
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
1.969
Поени од реакции
2.707
Работи, колку што знам. За купување алат секогаш правев круг: Хубо, Електрометал, Бриколаж, Меркур
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.029
Поени од реакции
2.051
Бриколаж и меркур се можда вон дофат во моментов...додуше ќе видам.
Ама мислам најбоље прво во хубо да идам(ем најблиску, ем најголем)...
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
1.969
Поени од реакции
2.707
Бриколаж и меркур се можда вон дофат во моментов...додуше ќе видам.
Ама мислам најбоље прво во хубо да идам(ем најблиску, ем најголем)...
И Електрометал во Карпош, тогаш
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.029
Поени од реакции
2.051
Имам турпии од Електрометал до сити мол...и други додатоци
Селекцијата на пили и бонсеци беше тапа....(n)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
1.969
Поени од реакции
2.707
Имам турпии од Електрометал до сити мол...и други додатоци
Селекцијата на пили и бонсеци беше тапа....(n)
Велиш дека ти треба прецизно сечење. Можеби можеш сам да импровизираш некоја ваква, поедноставна алатка
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.029
Поени од реакции
2.051
Велиш дека ти треба прецизно сечење. Можеби можеш сам да импровизираш некоја ваква, поедноставна алатка
Не мислам дека нешто вакво се продава кај нас. Згора на тоа, само бонсек имам дома(и тоа ефтињарка)...
 
Член од
9 март 2011
Мислења
129
Поени од реакции
100
Не мислам дека нешто вакво се продава кај нас. Згора на тоа, само бонсек имам дома(и тоа ефтињарка)...
Бонсек е за метал, тебе за дрво ли ти треба? Во Хубо има од квалитетните пили за дрво од bahco и тоа имаше избор, со повеќе или помалку запци за побрз или пофин сек. Јас купив три јапонски пили од Амазон и тоа од Јапонија ми стигнаа за 10 дена! Цената е малку повисока од бахко, а запците се ист тип, но има јапонска со запци од двете страни (ryoba) за rip I cross cut, тука си во плус со јапонска. Јапонските, ако знаеш да сечеш (а се учи) се ептен прецизни.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.029
Поени од реакции
2.051
Да. Ryoba пили, што се на влечење.
1590128428171.png
Користам тапа бонсек оти тоа а се што имам(не можеш кружно или дебело дрво со убодна пила да сечеш)...
Има дома нож bahco...многу добар.
Ќе наминам можда во хубо...
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.027
Поени од реакции
804
Што ќе кажете за идејата?
9C351746-E499-4001-A3FC-EC1F080D658D.jpeg 70ABD95E-4DFE-48C5-91A0-03E2760CB8BC.jpeg
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.029
Поени од реакции
2.051
Me интересира(ако не за мене), кај да најдам некој што сече камења? Зборам мали, како ахат и геоди и ствари...
Дали во опште има таква пила кај нас(дијамантско тркало)?
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
689
Me интересира(ако не за мене), кај да најдам некој што сече камења? Зборам мали, како ахат и геоди и ствари...
Дали во опште има таква пила кај нас(дијамантско тркало)?
Зависи каква ти треба, можеш кај овие што прават споменици за на гробишта да прашаш, сечење мермер не е лесна работа
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.029
Поени од реакции
2.051
Зависи каква ти треба, можеш кај овие што прават споменици за на гробишта да прашаш, сечење мермер не е лесна работа
Слика вреди иљада зборои, а видео иљада слики
 
На врв Bottom