Ако мразите некој...

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Ако мразите некој, го мразите делот што го поседувате кај вас.
Што мислите, точно или не?
Не важи тоа кај мене...Особите што ги мразам(тежок збор) и што не ми се омилени, ги мразам ради нив самите, а не ради љубомора или мои особини што они ги поседуваат односно не ги поседуваат.
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Ако мразите некој, го мразите делот што го поседувате кај вас.
Што мислите, точно или не?
Mrazam luge koi sakaat da zemat nekoj del od mene bez prashanje.....ili koi sakaat da me prezemat vo celost bez toa isto prashanje....malku e psihodelichno, ama taka e za mene barem.:toe:
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Јас не мразам никого. Има луѓе што не ги сакам ама не би рекла дека ги мразам. Всушност, мислам дека не знам како изгледа да мразиш некого. А и не ни сакам да дознаам.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Има луѓе кои ги мразам, и тие луѓе сум спремен да ги заколам, и ако ми се укаже прилика да ги заебам, не ја пропуштам за жива глава. Кога мразам некој, го мразам 100%.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Ако мразите некој, го мразите делот што го поседувате кај вас.
Што мислите, точно или не?

Точно до некаде.Ма да незнам да мразам така да со оние луѓе кои не сум во контакт и со кој не правам муабет зошто го нема имаме различни карактери и не сме на иста бранова должина,едноставно карактерот не се поклопува со мојот и се што го има кај нив го нема кај мене,а штом го нема ми сметаfiksna:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Јас не ги мразам луѓето, само повремено ми се повраќа од нив, претежно луѓето ме мразат мене!:pipi:
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Јас не мразам никого ... барем моментално :)
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
jas so znam na momenti mrazam na momenti ne. Nekogas ima nesto so me vadi od kontakt ama se zavisi od raspolozenie...... ako e raspolozen coek niso ne mozi da mrazi
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Nemam nekoj da mrazam samo ima lugje so gi nejkam a megju to postoi razlika.
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
да ми даде некој АК-47 и готов е комшијата
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Јас не мразам никого. Има луѓе што не ги сакам ама не би рекла дека ги мразам. Всушност, мислам дека не знам како изгледа да мразиш некого. А и не ни сакам да дознаам.
Морав да си се цитирам...
Мала исправка: Ги мразам грчиштанааа!!!!!!:47:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Hmm do pred nekoe vreme go mrazev Schumacher ama se penzionirashe sega nema zosto da go mrzam. Dobro ova e sportsko mrazenje dosta cesto e :) Inace denovive mnogu grci mrzam. I toa pregolema omraza, moze poveke e gnev...

Znaci vo prviot slucaj toa e sportsko mrazenje i nema sto da se objasnuva tuka a vo vtoriot mrzam nekoj sto mi pravi losho i nervozno da se osekjam. I mislam deka site omrazi se baziraat poradi taa pricina, t.e ako nekoj vi pravi losho normalno deka ke go mrzite...
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Ако мразите некој, го мразите делот што го поседувате кај вас.
Што мислите, точно или не?
А, ако не мразите ништо во врска со себе а сепак некого мразите? Или, сепак се претпоставува дека не сме го освестиле делот кој кај себе го мразиме, а мора да има таков дел...

~Инаку ако некој го мразам (иако пресилен збор) тоа најчесто е поради некои негови/нејзини особини кои се косат со моите морални начела како човек, а тој /таа ги поседува.
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Не знам да мразам, можам да не сакам некој, али да мразам.. никогаш не ми се случило!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom